• yıllardır track 8 olarak dinlediğim athena şarkısıydı. adını öğrenmemle beraber sanırım büyüsü gitti. bokunu çıkartana kadar dinlemekten de olabilir.
  • en agresif athena şarkılarından, üflemelilerinin hastasıyım.
  • "hep karanlık sabahta, bitmez ki ağlamakla." kısmı ayrı bir güzeldir. şarkının hareketli bölümünden çıkıp yavaşlaması. dinlenesi.
  • çok özlemişim dedirten türkçe ska-punk klasiği.
  • bir athena şarkısı...
  • sözlerini de yazayım tam olsun:

günün birinde sokaklarda elin cebinde gezerken
    kendine sorduğun sorulara cevap ver
    gelen gidenler sanki sana sebep yokken kızasalar
    acaba orada var mıydın ki yoktun ya

iki lafa düştün ortaya
    yalnız kapandın sonunda
    hep karanlık sabahta
    bitmez ki ağlamakla

komalara girmek yetmiyor
    gide gide bir yere varmıyorsa
    uğraşmak çok saçma
    kurtar kendini bırakma

eyvallah çekmektense
    sil baştan etmektense
    kendine bir baksana
    neler oluyor hayatta

iki lafa düştün ortaya
    yalnız kapandın sonunda
    hep karanlık sabahta
    bitmez ki ağlamakla
  • athena'nın 2000 yılında çıkardığı tam zamanı şimdi albümünün gizli yıldızlarından. üflemelileri ile, ritmiyle pek güzeldir. diğer gizli güzellik içinse (bkz: sonrası yoktu)
  • athena'nın hoş ve bir o kadar da neşeli parçası.

athena - iki lafa düştün ortaya
  • hani bazen bir şarkıyı ilk defa duyduğunuz halde yıllardır dinliyormuş gibi hissedersiniz ya, bu şarkıyı ilk dinlediğimde aynen böyle hissettim. çok tatlı bir melodiye sahip athena şarkısı.
  • komalara girmek yetmiyor
    gide gide bir yere varmıyorsa
    uğraşmak çok saçma
    kurtar kendini bırakma

yıllardır bu şarkıyı dinlerken kafamı kurcalayan bir soru var. şarkıyı dinlerken de gökhan sanki burada koma değil kama şeklinde telaffuz ediyor. kama da biz küçükken yakan top oyununun sonunda tek kişi kaldığın kısmı tanımlamak için kullanılan kelime. bu yüzden şarkının devamındaki sözler de koma değil kama kelimesi ile de hala anlamlı bir bütünlük sağlıyor. hatta benim kafamda şarkıyı daha samimi ve daha güzel bir hale bile getiriyor.

acaba hiç böyle duyan böyle düşünen var mıdır bu şarkı hakkında merak ettim.
hesabın var mı? giriş yap