şükela:  tümü | bugün
 • mustafa sandal'ın gölgede aynı albümünün söz ve müzik olarak en güzel şarkılarından biri.gitar sesi ve beste mükemmel.bir ara türkiye'de albüm çıkaran ve aslen amerikalı olan andy ve paul adında iki müzisyen tarafından gitar çalınan şarkı.
 • her dinleyişimde kendimi sanki çok uzun bir dağ yürüyüşü yaptıktan ve çok üşüdükten sonra eve (dag evi) girer girmez masanin uzerinde o sicak corba dolu kaseyi gozerimin onune getiren, golgede ayni adli albumunden bir musti parçası. sozleri de $oyledir:

  gözlerini kapat ve sen dü$ün benim yerime o daglari
  nasılsa yolu yoktu hayalimde bir nehir akar hiç durmazdi
  bir küçük ev vardi tepesinde eteginde
  tahta bir masa vardi bahçesinde üzerinde
  iki tas çorba vardi sicak sicak içmesen de
  kiz inan ki vallah ben yasardim hep seninle
  ne bilen ne gören ne duyan duysa da fark etmez inan
  ha bir an ha ömür sürse de böyle
  ne bilen ne gören ne duyan duysa da fark etmez inan
  ha bir an ha ömür geçse de böyle
 • mustafa sondal için sağda solda "kendisini ve yapığı müziği hiç sevmem" deyişimin tek istisna şarkısı..
  sanırım sözleridir bu istisnaya sebep..
  yiğidi öldürdük ama hakkını yemedik bu da böyle biline..
 • eski musti gibi devam etseydi böyle şarkılar yapmaya,şimdi ki dalga geçtiğimiz adam olmazdı.yokluklarında çok kitap okutanlardan bir küçük ev var olan tepesinde eteğinde,hep yaşamak istenilenden falaaan filaan.
 • en deli çağımda, kumsalda walkman'imde dinlerken bile beni durgunlaştırmayı, duygulandırmayı başarırdı. o yüzden özel bir yeri vardır hâlâ. yer aldığı albümün de, şarkının da.
 • bir anda duymaya başlamam ile beni çocukluğuma götüren, yazlıktaki oyun dolu akşamları, sigara dumanı dolu atari salonlarını, ilk öpücüğümü, ilk aşkımı, ilk yalnızlığımı ve artık benim büyüdüğümü hatırlatan mustafa sandal şarkısı. o kadar naif ve yumuşak bir eser ki insanın içini huzur kaplıyor yahu...
 • dinlerken insana hayal kurdurabilen güzel şarkı. ya da ben güftede belirtilenleri aynen yapıyorum ondan oluyor. gözlerimi kapatıp şarkıdaki kır evinde açıyorum. belki hiç görmediğim bir yer ve dumanı üstünde garip işi iki tas çorba. her şey o kadar net ki, sadece "kız inan ki ben yaşardım hep seninle" kısmında silikleşiyor görüntü. ee o kadar kusur kadı kızının hayalinde de olur canım aaa.
 • akan nehirlerin içinde ki balık gibi hissetmenizi sağlayan istisnasız zamanda yolculuğa çıkaran, geçen yılları değil doğrudan size en güzel anlarınızı geçirdiğiniz zamanların birine bir süreliğine konuk eden mustafa sandal şarkısı. bir pop şarkısı olmasına rağmen tüketilip hiç edilme özelliği yoktur. herkes kendince yüklediği anlamları bir şekilde canlandırabildiği için sevilir.
 • sizi çocukluğunuza çekip götüren, yıllar öncesinden akılda iz bırakmış en güzel mustafa sandal şarkılarından...