şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de yaşanmış, tamamen gerçek olay.

arkadaşlar beni bilen bilir, kendi halinde koltuk yiyen garip bir adamımdır. asla zengin olmadım olamam. hep bir yerde çalıştım, kah merdiven temizledim, kah sıvasız duvarlara sıva yaptım.

dün güzel bir kızla tanıştım, bana çok güzel kelimeler edince onu akşam yemeğine çağırdım, yemekte çok güzel şeyler yedik, çok güzel şeyler söylenmez öyle. neyse, maaşımı ayın 10'unda almıştım ve faturalar kira falan derken bana 300 lira kalmıştı harcamaya, işin özü dün kızla buluştuğumda cebimde 100 liradan fazla para yoktu.

yemek sonucu hesap 60 lira geldi, bakın cidden kız öyle bir kız değil, ben ısrar ettim en pahalı menü için, en pahalı menü de 30 liraydı işte hatta bir tane alıp ikimiz yiyelim dedi ama ben doymayız dedim iki tane aldık. öyle de centilmen bir erkeğimdir, eh osmanbey'de büyüdük.

sonra canımız tatlı çekti, o kadar yedik iki dondurmalı tatlı da atarız dedim, bir tatlıcı vardı biraz lüks, girdim içeri dedim bana şundan şuna bundan, bu hazırladı, ne kadar rahatım he iki dondurmalı tatlı en fazla ne kadar olabilirdi ki ?

- 50 lira.
    + yuh (içimden) buyrun 40 şurda....

eh! 40 tl'den başka param yok! kredi kartı kullanmıyorum! ne yapacağım?

+ ah tuğçe, bozuğum hiç yok, 10 liran var mı acaba ?
    tezhagtar - bozarız abi.
    tuğçe - dur bakim canım aa 20 lira var burdan alın.
    tezgahtar - abla bozardık ya.
    + al kardeşim işte

dedim ve olay yerinden uzaklaştık. giderken cebimde akbilim de kalmamıştı, 3 lira vardı zaten şimdi bassam 2.vesait yine para yok.

+ tuğçe sen de var mı ya? biliyorsun bozuk yok.
    tuğçe - aa var tabi canım.

allah tuğçe'den razı olsun ne diyeyim.
  • son cümleye tebessüm edip 30 liraya ne menüsü yediğinizi merak ettim. sanırım fast food. çok güzel şeyler denince biraz büyük düşündüm galiba. ee burası istanbul. suyun 30 tl olduğu yerler var.(abartmıyorum) şaşırmamak lazım.
  • bir sütlaç bir kazandibi bir de trileçe, eder sana 50 teele.

(bkz: mado)