şükela:  tümü | bugün
  • bazı durumlarda insanın içini kemirip duran bir umuttur bu. o ilişki hiç başlamasın bile isteyebilir insan. hep öyle, o şekilde kalsın, bozulmasın, gerçeğe dönüşmesin, vs. böyle de mazoşik durumlar vardır illa ki, olmaz olur mu hiç.
  • her muğlak gibi dudak kemirtir.
    "iki" misin; derdin var.
  • heisenberg belirsizliği içinde yol aldığınız ikili ilişkilerde başınıza gelendir...*
    kendinizi schrödinger'in kedisinden hallice hissetmeniz kuvvetle muhtemeldir efendim...
  • en kötüsüdür.yani bir ilişki varsa ona göre davranır hayatını planlarsın yoksa da zaten rahatsındır. belirsizlikte ise iki taraf sanki savaş halindedir.çoğu kez bir taraf diğer taraftan daha isteklidir ilişkiye yatkındır işte zaten bu belirsizlikten acı çeken tarafta o olur.
  • zamanla geneli yoran, fenomen olmus bir belirsizlik turu. bunun fakultesi kurulmustur. (bkz: iibf)*
  • cok yorucu bir beyin egzersizidir. oyle mi, boyle mi, acaba, peki ya derken oyle bir kafa patlatirsin ki kafa kalmaz. bir elin parmaklarini da gecen yillar kadar uzun surduyse zaten, artik siyirirsin. gecmis olsun.
  • ömür törpüsüdür
  • zaman kaybıdır. aslında bile bile lades dersin ve dediğinle kalırsın.
  • adımlarınızı nereye attığınıza bağlı olarak kısa sürede belirli hale gelebilen belirsizlik. adım dediğiniz şey ileri de atılabilir, ayaklarınız geri geri de gidebilir. öyle veya böyle, her şey belirli hale gelir zaten. ama yok, ben durduğum yerde dururum diyorsanız; işiniz biraz zor, belirsizlik sizi boğabilir dikkat etmek gerek. neyse ki ilişki dediğiniz şey iki kişilik ve tarafların ikisi de çoğunlukla aynı zaman aralığında duruyor olmaz ve bir taraf durup beklese bile diğer taraf hareket halinde olduğu için sonunda ortada belirsizlik diye bir şey kalmadığını görürsünüz.