şükela:  tümü | bugün
 • saglik bakanlığından yapılan açıklamada covid 19 aşısı için 1. öncelik sağlık çalışanları ve 65 yaş üstüne daha sonra polis, asker ve öğretmenlere yapılacakmış. link özellikle öğretmen arkadaşlar bu süreçte çok zor şartlar altında çalıştılar gerçekten. eba üzerinden bulaş riski çok fazla.

  edit: bir yıldır yatan öğretmen arkadaşların zoruna gitmiş başlık öğretmenler aşılanınca okullar açılacakmış evde otura otura düşünme yetilerinide kaybettiler. öğretmenler aşı olunca öğrencilere bulaşmıyor mu sayın öğretmen arkadaşlar okullar bu sene açılmayacak rahat olun evde hayata devam.

  edit-2: özelden küfür eden öğretmen arkadaşlar siz yaratmadınız mı bu algıyı? öğrenciden daha çok kar tatili peşinde koşan öğretmenler türedi, aylardır okullar kapalı 2 tane seminer koyuldu diye yıktınız ortalığı türkiyede herkes evine kapanmışta sanki birtek sizi çağrıyorlar şuan kamuda ve özelde herkes çalışıyor hergün binlerce toplantı yapılıyor ve yapılmak zorunda ortada öğretmenler yatıyor algısı varsa bunun sebebi tatil peşinde koşan öğretmenler önce onlarla çözün olayınızı.

  edit-3: neymiş öğretmenler de internetten canlı ders anlatıyormuş, yahu kardeşim mart ayından beri özelde çalışan öğretmenler hem zoom üzerinden ders anlattı üstüne bide kısa çalışma ödeneğine bağlandılar maaşların 3 de 1 i kesildi sizde öğrencilerinizi organize edip canlı ders anlatabilirdiniz? ama noldu ne zamanki meb canlı ders anlatımına ek ders ücreti vermeye başladı pc başından ayrılmaz oldunuz yazık be yazık elle tutulur biyeriniz yok anca küfür kıyamet çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlere bak. bir sürü öğretmen arkadaşım var hem özelde hem mebde neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum bana anlatmayın yani. (bkz: ne oldu paşinyan)

  bu sözlerim işini düzgün yapan sürecin başından beri öğrencileriyle olan bu işin para için değil gönülbağıyla yapılacağını bilen güzide öğretmenlerimize değil onlar en iyisini hakediyor.
 • (bkz: sen ne konuşuyorsun lan değişik)

  tashih: açtığın başlığı ayrı, girdiğin giriyi ayrı sileyim.

  tashih: beceriksiz yazar tarafından açılmamış fakat resmen sıçılmış başlık düzeltilmiş. ilk hali için görsel
 • dandik çin aşısını zorunlu olarak sağlık çalışanlarına, askerlere ve öğretmenlere yapacaklar.

  askerlerin kabul etmeme gibi bir şansı da yok basıp geçecekler. zavallı türk gençliği.
 • öğretmen olarak yaptırmayı asla düşünmediğim aşı. zorunlu olacak deniyor? bu nasıl iş ? neden kişinin hür iradesine bırakılmıyor? bunları sorunca neden kötü oluyorum ?

  edit : aşı karşıtı ilan eden mi dersin, devlet düşmanı ilan eden mi dersin. ulan tiynetsizler 6 yıldır diyarbakir'in en zorlu bölgelerinden birinde, köy okulunda mesleğimi en güzel şekilde yapiyorum. bunun karşılığını da ilçe milli eğitimimiz fazlasıyla verdi, veriyor. ben aşı olmak istemiyorum diye fikir beyan edince kovulmam mi lazım? yarın bir gün güvenilirliliği açıklanır ilk önce ben olurum. bir baltaya sap olamamışlar bana mesleğimi öğretmenin. her fırsatta öğretmenlik nefretinizi benim üzerimden kusmaya çabalamayın. hoşt

  edit : yatıyor diyen şeref yoksunları. ben 2 ay boyunca denetimlerde bulundum. mekanları denetledim. şu an da filyasyon ekibindeyim. eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek. ne anlatsam boş.
 • öğretmenler risk altında diye değil, öğretmenler aşılanacak ki eğitim yüz yüze yapılabilsin diye sayın amk öğretmen hater'ı.

  gerekli olandır.

  entry'yi yanlış yöne çekenlere:
  1. öğretmen değilim.
  2. öğretmen aşı olunca otomatik olarak yüz yüze eğitime geçilebilir demedim. öğretmen aşı olmadan yüz yüze eğitime geçilemez diyorum. kaç yaşına gelmiş öğretmenler var biliyor musun sayın ot beyinli? bak gör, öğretmenlerden önce imamlara aşı yapılacak, ama cemaate yapılmayacak. ona da bir kulp takar mısın rica etsem?
 • muhtemelen öğretmenlerin seçilme nedeni öğretmenler aşı olduktan daha sonra çocukları okula yollayacaklar ve okulları açacaklar. böylelikle eğitim hayatı devam edecektir. yoksa başka bir nedenden dolayı yapacaklarını sanmıyorum
 • ne olduğu belli olmayan bir aşı ile herhangi bir sıkıntıda ülkenin en önemli çalışanlarının zarar görmesine sebep olabilecek icraat.

  düşünsenize aynı anda sağlık, savunma ve eğitimin çöktüğünü...

  ekleme: alt tarafta birisi daha onaylanmayan bir aşıyı savunarak geri zekalılığını belli etmiş. tamam amk en çok siz biliyorsunuz.
 • ne oldugu belli olmayan falan diyerek gerizekaliliginizi belli etmeseniz.

  ulan goren de bir deli doktor laboratuvarda calkaladigini sandalyeye bagladigi ogretmenlere zerk etti zannedecek.

  cin asisi faz 3 ilk verileri dahil guvenilirligini kanitladi fakat etkinligiyle ilgili veri analizleri suruyor.

  bunun disinda da cin'de yuzbinlerce insana yapildi.

  gercekten bos adamlarsiniz.

  edit: aşağıda bir başkası da vurulmak zorunda mıyız demiş.

  değilsin ulan gerzek değilsin. hatta sana ölümsüzlük verecek bile olsa ben ölmek istiyorum zamanı gelince ya aşı vurulmayacağım diyebilirsin.

  ama çıkıp kendi bilgisizliğinden gayet belirli birşeye ne idüğü belirsiz dersen sana gerizekalı derler.

  yani buradan tartışılan sizin aşı vurdurup vurdurmama özgürlüğünüz değil kimse aşı vurulmak zorunda değil ve istemeyen olmayacak.

  fakat çıkıp salakça laflar ederseniz başkalarının da sizin hakkınızdaki laflarına katlanacaksınız.

  adamlar o kadar cahil ki hiç anlamadıkları bir konuda bunu avrupalılar vuruluyorsa biz de bunu vurulalım seviyesine indirgediler olayı.

  https://www.reuters.com/…novac-brazil-iduskbn27429e

  https://www.reuters.com/…date-vaccine-iduskbn28d1mx
 • covid-19 aşısı ilk önce politikacıların üzerinde denenmeli.
  eğer hayatta kalırlarsa, aşı insanları kurtarır.
  eğer hayatlarını kaybederlerse aşı ülkeleri kurtarır.

  monica wisniewska
  (polonyalı yazar)
 • türkiye dışında kimsenin almadığı aşının insanlara zorla yapılması ve bunu savunanlar. mide bulandırıyorsunuz artık. git sen ol sonra da ne olur bilemem. boş adammış. gerizekalı değiliz, çin gibi yediği haltı örtbas etmek için bin bir dolap çeviren bir ülkenin aşısını olmak istemiyor insanlar. nokta. kendi çoluğuna çocuğuna yaptırsın akpliler.