şükela:  tümü | bugün
 • hidiv kasrı turundan sonra, civarda "sıhhi" karın doyurma yeri ararken bir kanlıca yerlisine sorarak keşfettiğim mekan. gerçekten güler yüzlü hizmet gördük. çalışanlar ve müşteriler arasında sıcak bir ilişki var. bir de yan masaya adını bilemediğim fakat gündemdeki alacakaranlık dizisinde kenan imirzalıoğlu'nun babası rolünü oynadığını bildiğim değerli sanatçımızın da teşrif etmesi mekana fazladan bir güzellik daha kattı.
  fiyatlar beklenilenin altında seyrediyor ve neyi tercih ederseniz edin güzel şeyler yiyorsunuz.
 • sipariş ettiğim yemeği bir kerecik geç getirdikleri için ellerinde kocaman bir buket çiçekle gelip beni şaşırtan, insana değer veren işletmecilere sahip, güzel bir kanlıca mekanı.
 • kanlıca iskelesine 20 metre mesafe uzaklıktaki, ev yemekleri yapan sıcak insanların çalıştırdığı mekan.
 • küçükken annemle babamla gittiğim, aklımda kalan yerlerden biriyken tekrar ziyaret ettim.

  kebap sevip, ama yine de az biraz naif insanlardansanız tam size göre bir yer. fransız ezgileri bir yanda, ali nazik ve beyti bir yanda.

  burada hızlı servis beklenmez, zira pideler ve başlangıçlar geldiğinde şef keyfinize bakın diyor. yavaş yavaaş, tadını bozmadan pişiriyorlar her şeyi. ben ki, aslen malatyalı çokça zaman antep'te vakit geçirmiş insanım bu denli güzel eti çok nadiren yemişimdir. gavurdağı salatasını nar ekşisine boğmadan adam gibi yapmaları ayrı bir artı. künefesi pek hafif, insan bir tepsi rahatça yiyebilir.

  her şey bir yana, muazzam insanların çalışıp işlettiği bir yer olması nedeni ile insan zaten burada kuru ekmek servis etseler de mutlu ayrılır.
 • galaksinin en güzel etli yaprak sarmasını burada yedim.

  bilhassa sarmayı restoranda yemeyi tercih edenlere şiddetle tavsiye ederim. değiyor.
 • kanlıcada yer alan süper mekandır. özellikle lahmacun, otlu pide, sütlaç, yogurt yedim hee bide fıstıklı kebap haftaya bi daha gidip başka şeyleri deniycem.
 • vedat milörün arkadaş kontenjanından övgüledigi yer olarak düşündüğüm restaurant.

  beğendili pide ve kuzu incik yedim. tatlara vasatın üstü ortalama lezzetlerdi. reklam yaptığımı düşünmeyin diye isim vermeyeceğim ama avmdeki pidecilerde pide daha güzel oluyor diyebilirim. atmosfer ve çalışanlar süper. gavurdağı salataları muhteşem. fransız müziği eşliğinde pide yemek isteyenlere tavsiyedir.
 • kaç senedir yazacağım bir türlü denk gelmedi.
  yemekleri de kahvaltıları da muhteşemdir. bu aralara mevsimi olduğu için kars kazı yapıyorlar akşamları. oğlak tandırdan beğendili pideye kadar pek çok yemek çeşidi ile karşılaşabilirsiniz.
  ekmeklerini pidelerini karabuğday unundan kendileri yapıyor.
  müşterileri bellidir, genellikle aynı insanlar gider ( ki içlerinde ünlüler de olur özellikle pazar sabah kahvaltılarında) samimi bir ortamı vardır. sürekli gidenlerdenseniz bir süre sonra sahibi ile arkadaş olabilirsiniz kaldı ki zaten kendisi her müşteriyle ilgilenir sürekli oradadır.
  öyle lüks döşenmiş bir mekan değildir lakin civardaki kaliteli mekanların başında gelir.
 • her sey iyi guzel de, hincalcigimla takilmaya basladigindan beri havalara girmissin be guzel abim. biz yemek icin onca yol teptik geldik, sen havani kendine sakla. bes kere gittim. sonuncuda pis soguttun beni.
 • biz buraya ne kadar iyi şeyler yazarsak, ne kadar çevremizdeki insanlara önerirsek o kadar kendini bozan bir restaurant. bu yer bende butikliği ve şirinliği ile yer etti. yeri geldi biz çıkıyoruz, siz devam edin denildi. dükkanı biz kapattık. üşüyoruz diye teneke içerisinde odun yakılıp ayak dibimize konuldu.

  bu özelliklerini kaybeden, artık şark kurnazı kimliğine bürünen bir işletmedir. şöyle ki;

  menüde yazan fiyatın üzerine 10-20 tl ekler hesaplarken.
  ikram edeceği tatlının 30 tl olarak parasını yazar adiyona.
  2 içli köfte, 2 kuzu incik, 4 kadeh şarap ve salata için 550 tl hesap ister. yazıyla (beşyüzellitürklirası).

  hesapta yanlışlık var denilince de hesabı düzeltirmiş gibi yapar, tekrar yanlış hesaplar. sonra kuzu incik için gramajı farklı olduğu için fiyatı farklı yazdık der, şu oldu bu oldu der. yersen.

  böylesine pişkin, böylesine kurnaz bir işletmeye evrilmiştir.

  1 hafta önce tüm çevreme önerdiğim işletmeyi, şuan hiçkimseye önermiyorum.

  gidiniz. yemediğiniz yemeklerin, ikram edilen tatlının parasını ödeyin.

  muhteşem bir gün geçirmek hayaliyle gittiğiniz mekandan. kız arkadaşınızın yanında zor durumda kalarak mekanı terk edin.

  afiyet olmasın.