şükela:  tümü | bugün
  • hidiv kasrı turundan sonra, civarda "sıhhi" karın doyurma yeri ararken bir kanlıca yerlisine sorarak keşfettiğim mekan. gerçekten güler yüzlü hizmet gördük. çalışanlar ve müşteriler arasında sıcak bir ilişki var. bir de yan masaya adını bilemediğim fakat gündemdeki alacakaranlık dizisinde kenan imirzalıoğlu'nun babası rolünü oynadığını bildiğim değerli sanatçımızın da teşrif etmesi mekana fazladan bir güzellik daha kattı.
    fiyatlar beklenilenin altında seyrediyor ve neyi tercih ederseniz edin güzel şeyler yiyorsunuz.
  • sipariş ettiğim yemeği bir kerecik geç getirdikleri için ellerinde kocaman bir buket çiçekle gelip beni şaşırtan, insana değer veren işletmecilere sahip, güzel bir kanlıca mekanı.
  • kanlıca iskelesine 20 metre mesafe uzaklıktaki, ev yemekleri yapan sıcak insanların çalıştırdığı mekan.
  • küçükken annemle babamla gittiğim, aklımda kalan yerlerden biriyken tekrar ziyaret ettim.

kebap sevip, ama yine de az biraz naif insanlardansanız tam size göre bir yer. fransız ezgileri bir yanda, ali nazik ve beyti bir yanda.

burada hızlı servis beklenmez, zira pideler ve başlangıçlar geldiğinde şef keyfinize bakın diyor. yavaş yavaaş, tadını bozmadan pişiriyorlar her şeyi. ben ki, aslen malatyalı çokça zaman antep'te vakit geçirmiş insanım bu denli güzel eti çok nadiren yemişimdir. gavurdağı salatasını nar ekşisine boğmadan adam gibi yapmaları ayrı bir artı. künefesi pek hafif, insan bir tepsi rahatça yiyebilir.

her şey bir yana, muazzam insanların çalışıp işlettiği bir yer olması nedeni ile insan zaten burada kuru ekmek servis etseler de mutlu ayrılır.
  • galaksinin en güzel etli yaprak sarmasını burada yedim.

bilhassa sarmayı restoranda yemeyi tercih edenlere şiddetle tavsiye ederim. değiyor.
  • kanlıcada yer alan süper mekandır. özellikle lahmacun, otlu pide, sütlaç, yogurt yedim hee bide fıstıklı kebap haftaya bi daha gidip başka şeyleri deniycem.
  • vedat milörün arkadaş kontenjanından övgüledigi yer olarak düşündüğüm restaurant.

beğendili pide ve kuzu incik yedim. tatlara vasatın üstü ortalama lezzetlerdi. reklam yaptığımı düşünmeyin diye isim vermeyeceğim ama avmdeki pidecilerde pide daha güzel oluyor diyebilirim. atmosfer ve çalışanlar süper. gavurdağı salataları muhteşem. fransız müziği eşliğinde pide yemek isteyenlere tavsiyedir.
  • kaç senedir yazacağım bir türlü denk gelmedi.
    yemekleri de kahvaltıları da muhteşemdir. bu aralara mevsimi olduğu için kars kazı yapıyorlar akşamları. oğlak tandırdan beğendili pideye kadar pek çok yemek çeşidi ile karşılaşabilirsiniz.
    ekmeklerini pidelerini karabuğday unundan kendileri yapıyor.
    müşterileri bellidir, genellikle aynı insanlar gider ( ki içlerinde ünlüler de olur özellikle pazar sabah kahvaltılarında) samimi bir ortamı vardır. sürekli gidenlerdenseniz bir süre sonra sahibi ile arkadaş olabilirsiniz kaldı ki zaten kendisi her müşteriyle ilgilenir sürekli oradadır.
    öyle lüks döşenmiş bir mekan değildir lakin civardaki kaliteli mekanların başında gelir.
  • evime oldukça uzak olduğu için çok sevmeme rağmen yılda bir ya da iki kere gidebildiğim lezzetli yemekler mekanı. buraya gidince istemsiz mutlu oluyorum. hangi yemeği seçersem seçeyim mutlu ayrılacağımı biliyorum. çalışanlarının güler yüzü de güzel bir başlangıç oluyor.

uzun bir aradan sonra bugün yine mutluluk sebebim oldu. her seferinde doyduğum için tatlı yemeden kalkma hüznünü bugün yine yaşadım. fırın makarnası ile yaşadığım aşk yüzünden hala bütün yemeklerinin tadına bakamadım. sarması çok övülmüş, bir sonraki gidilim için listeme yazdım.