şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: chapter two)
  (bkz: neil simon)
 • istanbul devlet tiyatrosunun yeni sezon oyunlarından, ilk kez 20 ekim'de sahnelecek.

  yazar: neil simon
  yönetmen: hidayet erdinç
  oyuncular: ayşen inci, şahin çelik, mustafa lebib gökhan, veda yurtsever ipek

  "karısını kaybetmenin acısını üzerinden atmaya çalışan bir erkek ve yeni boşanmış bir kadın. hayatlarının ikinci bölümünde hak ettikleri aşkı bulabilecekler mi? peki ya yıllardır evli, ama evliliğinden tatmin olmayan diğerleri...?"
 • ilk perdesi oldukça eğlenceli 2.perdesi daha durağan ve dramatik olan akıcı ve güzel oyun.
  kısaca: 'kayıp olan yakıldığında, sonraki hasat daha yeşil olacaktır.' diyor.*
 • "biliyor musun, yaşanmış sorunlu evlilikler arasında en güzeli bizimki."
 • alkışlamaktan ellerimin acıdığı bir diğer şahin çelik oyunu. ayşen inci yi izleme şansına eriştiğim ve güzel gülüşüyle hepimizin içini ısıtan bu zarif hanımefendinin sahnenin tozunu artırdığı oyundur aynı zamanda. hikaye keyifli, espriler ve sahneye konuşu takdire şayandı. tiyatro sevmediğini ileri süren insanlara dahi sevdirir tiyatroyu. dekor da çok güzel hazırlanmıştı.
  --- spoiler ---

  oyunun fon müziği olan let her go parçasının bendeki berbat anılarını bu oyunun sahneleri ile değiştirmem de bonus oldu.
  --- spoiler ---

  şiddetle tavsiye edilir.
 • 3 sezeondur oyun kaçırmayan biri olarak yeni bir oyun olmasına rağmen önümüzdeki hafta 3. kez izleyeceğim istanbul devlet tiyatrosu oyunu. oyuncu kadrosu çok başarılı. kah güldüren kah hüzünlendiren, yüksek seviye bol çıkışlı performanslar içeren ve mutlaka izlenmesi gereken oyun. sahne, dekor, oyuncu seçimi, performans, metin dikkate alındığında bence 9/10 luktur.

  --- spoiler ---

  - evliliğin en kötü yanı ne biliyor musun? bitmiyoooooorrrr

  --- spoiler ---
 • şahin çelik'in tıpkı geçtim ama tiyatrodan'da da olduğu gibi sahnede devleştiği oyundur.

  edit; sonunda çalan şarkı merak edilen oyundur da aynı zamanda.
 • devlet tiyatrosu, cevahir'de sahnelenmekte. iki perdeden oluşan oyun iki saat sürüyor. dört oyuncu ile akıcılığını kaybetmiyor.

  --- biraz spoiler içerebilir ---

  eşini kaybettikten sonra büyük çöküntü yaşayan george ne yapacağını bilemezken, yeni boşanmış ve mutsuzluğun dibine vurmuş jenne ile tanışır. hayatlarına uzun süre kimseyi almak istemeyip kendilerini toparlamaya çalışırken; tanışma ve ardından yaşadıkları hızlı gelişen mutlu birliktelik, geçmişin izlerini silmiş midir acaba, artık hayatlarına yeni bir yön verebilecekler midir?

  bunlar sorgulanırken, oyundaki diğer karakterler jenne'nin yakın arkadaşı faye ve george'un kardeşi leo evliliklerinde mutluluğu bulamadıkları için (birbirinin eşi değiller) başka arayışlara girerler.

  --- biraz spoiler içerebilir ---

  konu genelde esprili dille anlatılmış, tempo pek düşmüyor, diyaloglar sıkmıyor hiç. dekorlar özenli olmuş, çok ayrıntılı denemez ancak başarılı, seyirciye olayın içinde olduğunu hissettirecek kadar. izlenmeli.

  (bkz: chapter two)
 • kadın erkek ilişkileri hakkında hem eğlenceli hem de dramatik kesitler sunan hoş bir devlet tiyatroları oyunu.

  oyun başlamadan önce çalan müzik de oldukça güzeldi. sezonun izlenebilir oyunlarından bir tanesi.