şükela:  tümü | bugün
  • yadsınamaz bir gerçektir.

aynı cinsteki iki kardeşi kıyaslamaya kalkıldığı takdirde rahatlıkla gözlemlenebilecek durumdur.

çok uzun yıllardır bu gözlemi yapsam da sebebini bir türlü keşfedememiş olmak beni hüzünlere gark etmektedir.

bilim dünyasından bu konuya açıklık getirmelerini bekliyorum ama bildiğim kadarıyla bu konuda henüz bir çalışma yapılmadı.

belki de ana rahmi ve/veya yumurtalık ilk çocukta acemiliği atıyor ve ikinci çocukta daha iyi bir gelişim sağlıyor, bilemiyorum altan.

kuru muhalefet olmayıp bu gerçeği kabul ederek herhangi bir bilimsel bilgiye sahip olan arkadaşlar yeşillendirebilir.
  • ikinci entrinin birinci entriden güzel olması

yadısınamaz bir gerçektir.
  • ustalık dönemine denk gelmiştir.
  • kardeşim sayesinde şahit olduğum elim olay. lanet herif bütün iyi genleri almış, iyi ki kız olmamış. ablasından daha güzel bir kız kardeşi kaldırabilecek hoşgörü seviyesinde değilim. ama ilk çocuklar üzülmemeli, ilk çocuğun daha zeki olduğu genellemesiyle kendimizi avutabiliriz.
  • 2 çocuğum var, dolayısıyla kıyasladığımda benim için geçersiz önermedir. ikisi de güzeldi ama 1.'si daha güzeldi, al reklamlarda oynat o derece. büyüdüklerinde de durum değişmedi.

ancak, huyları için geçerli bir başlık olmuş.
  • biricini cocuk beta surum oldugu icin, buglara rastlamak gayet dogaldir. yeni surumlerde hatalar ayiklanir, daha profesyonel bir is ortaya cikar.
  • (bkz: yatsı namazının akşam namazından güzel olması)

yadsınamaz bir gerçektir.
  • kesinlikle yanlış önermedir. henüz ben doğmadan önce vefat eden abim ile çok benzesek de o benden kesinlikle çok daha güzel bir çocukmuş. büyüdüğünü görseydik de eminim ki benden çok daha yakışıklı olacaktı.
  • ikinci çocuk olarak inandığım gerçektir.

üzgünüm abiler,ablalar sizden sonra gelenlerin ardında kalmaya mahkumsunuz.
  • ilk çocuğun ailenin en zeki bireyi olmasıyla kapışır