şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdi keyifle kikirdeyerek "jöh jöh jöh pöh pöh pöh" diyen tayfanın, yıllarca terörle mücadele eden askerlerin* daha sadece 3-4 yıl önce "gizli tanık" pkklıların ifadeleriyle darbe teşebbüsünden dalga dalga içeri alındığı gibi gece vakti armut gibi toplanacakları bir gösteriyle başlayacak süreçtir.

  oslo'da pkk ile görüşüldüğü gibi; "sıkıntı" yaratan emniyet müdürleri, kaymakamlar, valiler felan hep darbeci olacaktır.

  en çok da olan, başkanlık için seçmeni konsolide etme operasyonu bitince şimdi zevkten uluyan salak ülkücülere olacak. tuvalet kağıdı gibi bir köşeye atılacaklar.

  insan bi mehmet ağar'a bakıp ibret alır. adam düz ovada siyaset yapın dedi diye linç edildi.

  not 1: tarih herşeyi yazıyor. ama okuyacak bir halk var mı orası meçhul.
  not 2: yanlış anlaşılmasın irticai ve bölücü terörle her türlü şekilde mücadele edilmesinden yanayım.
  not 3: sedat peker gibi adamların gazına gelmeyin ülkücüler. olan ülkücü imajına olur islamcı bir şekilde yine kendini temize çıkarır.
 • üçüncüsü taş ve sopalarla yapılacaktır.
 • rte ve tayfasinin serbest biraktigi saga sola saldiran köpegin tasmasini* tekrar eline almasindan baska birsey olmayacak.
 • askerin politik nüfuzunun terörle beraber arttığını, bunun da askeri darbe potansiyelini arttırdığını düşünürsek; bu potansiyeli dizginleyebilmek için akp'nin yeniden masaya oturmasının çok çılgınca bir ihtimal olmadığını anlayabiliriz.

  cephenin öbür tarafı zaten dünden razı:

  (bkz: hdp'nin diyalog ve müzakere çağrıları)

  bir sene sonra gelen edit: bu entry 15 temmuz darbe girişiminden altı (6) gün önce yazılmıştır. hala mı inanmazsınız?
 • er ya da geç olacak olandır.

  akp ve erdoğan kürt oylarının ne kadar önemli olduğunu ilk kez 7 haziran ve 1 kasım'da anladı.7 haziran'da alamadığı kürt oyları akp'yi iktidar yapmazken 1 kasım'da bir miktarını geri aldığı oylar iktidar olabilmek için yetti.

  16 nisan referandumuna ise milliyetçilerle gittiler ancak istedikleri destek gelmedi.akp bir kez daha 2019 seçimleri için doğu ve güneydoğu oylarının ne derece önemli olduğunu anladı.

  çözüm sürecini bitmesinin ardından rte "muhattabımız artık bölge halkı" dedi.ancak terör örgütü ile görüşmese dahi siyasi düzlemde birilerini karşılarına almaları gerekecek.bunun içinde çalışmalar ufaktan başladı.

  son günlerde tahliye edilen hdp milletvekilleri,referandum öncesi akp cenahından ve danışmanların özerklik çıkışları bunu net bir şekilde göstermekte.tahminim selahattin demirtaş ve diğer vekillerin de içeride çok fazla kalmayacakları ve yeniden masaya oturacakları şeklinde.
 • pekekeleri sikertme safhasiyla baslamistir. kış mış demeden tepelerine binilmiştir. daha yeni biten alibogazindaki operasyonlar gosteriyor ki (sirf 12 tanesi canli yakalandi) bu yaz jöhler ve komandolar hevalleri minik süprizlerle şaşırtacaktır.