şükela:  tümü | bugün
  • dün gittiğim istanbul devlet tiyatrosu oyunudur. genç bir oyuncu olarak tek kişilik oyunu kurtarabilecek mi acaba düşünceleriyle izlemeye başladım. gayet başarılı buldum performansı. eleştirel yapısı ve mizah öğeleriyle metin amacına uygundu ve sıkmıyordu. izlenilesidir efendim.

kısaca, 2001 krizi sıralarında iş bulamayan ve iş görüşmeleriyle birlikte delirmeye başlayan bir işsizin anılarından oluşan bir oyun.
  • berkay tulumbacı'nın harika oyunculuğuyla tanıştığım oyun. başlarda tek kişi nasıl olacak, sıkılır mıyız acaba derken bu düşüncelerimin yersiz olduğunu gördüm ve bitmesin istedim. belki oyun posterinde tek kişinin adı yazıyor ama sahnede kesinlikle çok daha fazlası var.

kesinlikle gidin görün derim efendim.
  • berkay tulumbacı arkadaşımız da oyunu oynamaktan sıkılmadan önce gidilip gülünesi oyundur. performans o kadar iyi ki, sahne tasarımı, ışık falan çok dikkat etmemişler. çok keyifliydi, tavsiyeliyorum efenim.
  • berkay tulumbacı'nın mükemmel performansı ile daha da mükemmelleşen oyun. güldürüyor, düşündürüyor, hayret ettiriyor. olaylar, karakterler herkesin hayatında olabilecek ya da olacak olanlardan şeçilmiş. dekordaki beşiktaş atkısından, televizyonlardan bahsederken yaptığı penguen yürüyüşüne kadar herşey çok başarılıydı. cevahir'deki gösterimine tekrar gitmeyi düşünüyorum. buraları okuyanlar hiç başka birşey düşünmeden hemen bilet alıp gidebilirler. garantisi benden.

not: penguen dedik, beşiktaş dedik inşallah başına bir şey gelmez adamın.
  • her şeyiyle tatmin eden iki perde tek kişilik bir tiyatro oyunu. politika da mizah da yeteri kadar var. üstüne iyi örülmüş olay örgüsü ve kaliteli oyunculuk eklenince tam kıvamında bir oyun olmuş.
    türkiye'de uzun süre işsiz kalmış ve bunun çaresizliğini iliklerinize kadar hissetmiş bir erkekseniz hele hikayenin tüm unsurları yerine oturmuş, keyifle seyredilmeye değer bir oyun oluyor.
  • işte ''tek kişilik dev kadro'' oyunlarından biri daha. berkay tulumbacı o kadar iyi ki, oyun kalabalık bir oyuncu grubuyla nasıl olurdu acaba diye düşünmüyorsunuz bile (en azından ben düşünmedim) oyunun girişi, yükselişi ve finali kararındaydı. uzunluğu sebebiyle sıkan bir bölüm olmadı diyebilirim. 2001 krizini temel almasıyla belgesel tiyatro gibi de denebilir -denmeyebilir de aslında-. zira o dönemde insanların, özellikle gençlerin yaşadığı iş bulma sıkıntısı mizahi bir anlatımla dile getirilmiş. izlenmesi gereken oyunlardan.

bu arada oyunun yazarı ali cüneyd kılcıoğlu'nun da adını anmadan geçmek olmaz. başarılı bir kurgu, başarılı bir anlatım. eline sağlık.
  • sadece berkay tulumbacı nın adını geçirmek icin yazıyorum, mükemmeldi. tek kişilik bir oyun olmasına rağmen bir sürü karaktere büründü ve bunlar çok keskin geçişlerdi. esas karakterin enerjisi bir an bile düşmedi. konu da mizah yapmak için cok uygundu, keyif aldım. hiç bir mimik es geçilmemişti, abartılar çok eğlenceliydi. böyle sanki sahne almıyordu da hayatından kısa bir anı ordakilerle paylaşıyordu, dert yanıyordu.

izleyiniz.

höreley.
  • sonunda kocaman bir gülümsemeyle alkışlamaya doyamadığım bir adamın tek kişilik oyunu.bittiğinde size umut mu veriyor,hayır.ama emin olun ki sizi anlatıyor.geçmişi ve geleceği.
  • dün akşam zonguldak akm'de izleme şansı bulduğum tek kişilik oyun. ayağınıza kaldar geldiğini bilirseniz kaçırmamalısınız. oldukça eğlenceli, çok da güzel tespitleri mevcut. tabi oyunun başarısı ilk defa izlediğim, genç ve gördüğüm kadarıyla çok başarılı, bana göre geleceği parlak bir oyuncu olan berkay tulumbacı sayesinde oldukça yüksek. oldukça büyük bir efor gerektiren bir oyundu ve adam sahnenin her yerini çok güzel kullandı. mimikleri ve anlattığı karakterler arasında geçişleri müthişti.
  • 2001-2002 türkiye'sinin ekonomik, sosyal ve psikolojik yönden etkilerini trajikomik bir biçimde aktaran çok başarılı bir oyun. oyunun başında oyuncunun performansı biraz düşüktü. ama giderek yükseldi, yükseldi ve doruğa ulaştı. berkay tulumbacı hem kendi rolünün hem de canlandırdığı karakterlerin hakkını verdi. karakterler arasındaki mükemmel geçişleriyle adeta bir stand-up show sergiledi diyebilirim. gidin, pişman olmazsınız.