şükela:  tümü | bugün
 • "nerede bu telefonun faturası?" dendiğinde kimbilir neler uyduracak insanlar topluluğudur. unutulmamalı ki telefonu çalmak ve de çalıntı telefonu satmak kadar, almak da suç sayılmaktadır. faturasını sormadan görmeden hiçbir nesne satın alınmamalıdır. ama adam çalarken faturayı da çalmıştır, o zaman aferindir.
 • imei sordugunuzda da salagi oynayacak yuzsuzluge sahip olan adamlardir. ne olursa olsun o telefonu size kakalasindir, ko$eyi donsundur...
 • ikinci el telefon satan bu elemanlarin meskeni tahtakaleyse eger kendileri teknolojiden bihaber olup sorulariniza random cevap uretirler.
  -selam ustam, wap destegi var mi bunun.
  -destekler destekler, temiz telefon abi.
  -bluetooth var mi peki?
  -bataryasi uc gun gider bak.al bu telefonu gerisini hic du$unme.
  -bluetooth?
  -ya tuut tuut.ne istiyosun ki sen.al tuut i$te incele bak?
  -...
 • hırsız ortaklarıdır hepsi başka bir şey değil. ayrıca imei numarasından telefonu sizde bulurlarsa suç işlemiş sayılacağınız için (sadece almak bile suçtur) çok tehlikeli kişilerdirde.
 • kadıköyde bir miktar sesinizi yükseltip tartışınca aşiretleri ile birlikte etrafınızı saran insanlar. bir semtteki tüm satıcılar aynı memleketten olması ise çok normaldir.
 • ilginç yöntemleri vardır. ikinci el telefonu birinci hırsız elden satanlar genellikle şu yöntemi izlerler: sizin yürüyüş yolunun kenarında bir adam durmuştur, elinde son model bir telefon vardır. artık 7210 mudur, 8310 mudur veya daha yukarısı. siz tam yürürken, o telefon elinde duran adama doğru bir adam da hareketlenir , tam sizin önünüzden dikine geçer şekilde ...ve geçerken de sizin duyabileceğiniz şekilde "kaç para , on milyon muu" diye konuşur..amaç basittir. gayet tahrik edici bir fiyatının olduğunu size işittirmek. bu noktadan itibaren haliyle siz de oraya doğru yönelirsiniz ve pazarlığa başlarsınız. topkapı içkaleden çıkıştaki geçitte sıkça yapılan bir yöntemdir. telefonun elinde tutan kişi, telefonu çalanın ta kendisidir.
  birinci el hırsızların "abi biz kvk'nın tanıtımını yapıyoruz" diye telefon sattıkları da görülmüştür tarafımdan. üst baş dökülük, elde iki tane telefon ki bir tanesi yeni çalınmış, dumanı tütüyor, ekranda çalınan kızın ismi bile yazıyor, esra mı neydi..adam sırıtıyor, kvk'nın tanıtımını yapıyormuş o yüzden öyle ucuzmuş. .yersen veya kendi vicdanına yedirirsen. ..polis mi..iki adım ötede...istese tepesine biner mi binemez mi bilinmez.
 • geneli büyük sahtekar olan satıcılar. çene kasları o kadar gelişmiştir ki sırf telefonu satmak için 40 dk boyunca hiç susmadan konuşanı bile vardır.
 • ankara - kızılay ve civarındaki haramzadeler hep aynı taktiği izler...
  telefonu satarken sıfır mal gibi aşırı över, 430 lira olan telefonu 400'e indirmez...
  aynı telefonu iki ay sonra sıkıştığında satmaya getir,
  sapasağlam telefona kılı kırk yarar, ağız eğer büker, telefona adeta sanki boka bulamışsın da getirmişsin gibi tiksinen bakışlar atar ve 150 lira verilir buna o da senin için, der... sonra senden alır ertesi gün yeniden 430'a satar... orospu çocuğu "350'ye alayım, 450 'ye satayım, 100 lira kar edeyim yeter" demez... hadi onu geçtim, 300 e alayım, 450'ye satayım 150 lira kar yeter demez...

  bir memurun, bir işçinin bile 100 lira için 2 gün çalıştığını düşünmez... bir ayakkabı ustasının 100 lira kazanmak için 10 civarı ayakkabı tamir etmesi gereklidir... bir döner satıcısının 100 lira kazanması için yaklaşık 10 porsiyon döner satması gereklidir... bunları düşünmez, beğenmez ibnenin evladı 100 lira kazanmayı...

  zaten bir giden bir gelen ahiret ve tanrı inancımı sorgulatıyor böyle insanlar bana...

  böyle adamların şehrin merkezinde sadece insan kazıklamaya dayalı dükkan işletmesini geçtim akşam yemek yerken ekmeğin boğazına takılıp hastanelik olması, çoluğunun çocuğunun gün yüzü görmemesi, dükkanlarının iflasın eşiğinden kurtulmaması gereklidir oysaki... şeytan haklıydı sanırım... dünya onun dünyası... içinde yaşayan insanlar da onun dostu...
 • genel olarak hepsi ölücüdür. fiyatları öldürür. keriz gelsede siksek mantığındadırlar. satarkende utanmasalar nokia 3310'u iphone olarak pazarlamaya kalkarlar.