şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az once izledigim devlet tiyatrolarinin tek perdelik oyunu. ben oldukca begendim. gunumuz dunyasindaki modern kadinlara ayna tutmus. kendimden cok sey buldum ve bu beni korkuttu. konusu şöyle:"

yoğun istanbul trafiğinde yogaya gitmek isteyen bir kadın, köprüden atlamak isteyen yaşlı bir adama ‘’ atlayacaksan atla artık’’ diye bağırır ve adam atlar. kadın vicdan azabıyla kendini ve hızlı tüketimin çılgınlığına kapılmış insanları sorgulamaktadır. içindeki bu muhasebeyi temize çekmek için, intihar eden adamın kızını evine çağırır. ikisi arasında bir çok tartışma olur. kadın kendini adamın kızına affettirmek isterken, kızın söyleyecekleri oyunun tüm seyirini değiştirecektir. popüler kültürün küçük insanı sorgulattığı, bir farkındalık bir içe dönüş hikayesi…"
  • toplamda 1 saat süren ancak bana göre zamanınıza yazık olacak tiyatro oyunu. yani ne gerek vardı ki böyle havada bırakmaya? bol bol popüler kültüre sövüp 60 dakikalık, hap şeklinde, bir tiyatro oyunu sahneleyip popüler kültüre böyle gönderme yapıyorsanız o daha da saçma, üzgünüm. ilginç bir konusu vardı halbuki ama yazık edilmiş.