• araba demek evde ekstradan bir çocuk daha demektir.
    karnı acıkır doyurursun (mazot, benzin), hasta olur tedavi ettirirsin (bakım ücreti), aman başına bir şey gelmesin dersin (kasko, trafik sigortası vs) sigorta yaparsın. yaramazlık yapar(!) ceza yersin.

kalsın araba almaya değmez. elinde olanlar ise satmak için uğraşır ama yaşanan bir kriz var diye alıcı çıkmaz. aslında temel bir ihtiyaç olan araç maalesef ülkemizde lüks hatta ultra lüks sınıfına girer.
    zor dostum zor. alsan bela, satsan bela....
  • yanlış bir şeyler yapmadıysam şurada örnekledim .bana hiç mantıklı gelmiyor bu fiyatlar.

foto uçmuş yeniledim
  • türkiye sigorta birliği'nin kasko değer listesinden bulunabilecek fiyatlardır.
  • sahibinden coma baksan 40 binlik tllik araba 65000tl dir.

sonra bi bayiye gidiyorsun (mesela dod, ford ikinci el vs) millet 40 binlik arabalari 30 bine birakiyor takasta.

bizim ulkede cok acayip seyler oluyor. valla!

ama sahibindencoma baksan sifiri 50 bin olan arabanin 5 yil eski modeli 70 bin olcak nerdeyse. herkeste bi malıyla zengin olma hayali var içten içe. istiyor ki 50 bine alsin arabayi 70 e satsin, 200 bine dukkan alsin 2 milyona satsin. hep boyle bi kesim var hayallerde yasayan.
  • e92 kasa bir bmw m3 zamanında ulkemizde 300.000 tl karsiliginda satilmistir**. şu anda girin bakın bu adamlar o arabaya 7-8 yil binmis bir sekilde 300.000+ para istemektedir.

mesela bir tane öküz var, adam 3 aydır satisa koymus arabasini, satilmiyor. her ay 1.000 tl indirim yapiyor. hepsi boyleler. 7 yil binip, aldigindan daha pahaliya satmaya calisiyorlar.

ayni araba avrupada 70.000 euro'dan satilmis ve su anda ortalama 20-25 bin euro'ya alici bulmaktadir ki olmasi gereken de budur.

2001 model e46 m3 ise 150 bin km yapmis sekilde 120 bin tl'den baslamaktadir.

ulan kim aliyor bunlari bu fiyatlardan?

tanim: "amlarina koyayim onlarin ben" diye hitap ettigim fiyatlardir.
  • 59.750'den ilana koyduğu aracı önce 58.750'ye çeken, ardından -muhtemelen gelen talepler ve artan favori sayısı sebebiyle- 62.750'ye çıkaran orospu çocuklarının bulunduğu piyasada yer alan fiyatlardır.
    67.250 yaptı pezevenk. dolardan hızlı yükseliyor amk.
  • sıfır araba fiyat artışlarının çok hızlı bir şekilde etkilediği fakat indirimlerin aynı hızda etkilemediği, üç yaşında arabaların sıfırından yüksek veya aynı olduğu fiyatlardır. bazıları da donanımı öne sürmektedir. bizzat görüştüğüm birisi sıfırı daha ucuz dediğimde bana benim arabam orta paketi ama dedi. ilave olarak da far ile yağmur sensörü var.
  • sıfırını aldığım araç kadar donanımı olmayan 8-10 bin km civarı 2.elleri minimum 30 bin tl daha pahalı. tabi bu ilanlarda yazılan fiyatlar. satılıyor mu, satılıyorsa kaça satılıyor pek fikrim yok ama yukardaki arkadaşın da dediği gibi afakidir.
  • saçma sapan fiyatlardır.

2005 model opel astra 'ya 45.000 tl isteyenler var.

2005 - 2007 arası toyota corolla terra fiyatları da keza 40.000 ila 48.0000 arası değişiyor.

30.000 ila 40.000 tl aralığında 10 yaşından küçük doğru düzgün temiz araba yok. chevrolet aveo ya da az hasarlı chevrolet cruze bulabilirsen ne ala.
  • sıfırı 150.000 tl’ye düşmüş aracın 2016 model 58.000’de olan ikinci eline 140.000 yazıyorlarsa , 120.000 vereyim dediğimizde ölücü olma ihtimalimiz kaçtır ?
hesabın var mı? giriş yap