şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
10688 entry daha
  • whatsapp yazışması şeklinde mesaj atanların uçurulması gerektiğini gösteren başlık.
  • x sene önce sattığı aracı nasıl ilanlarda denk gelip görüyorlar anlamadığım piyasa.
  • bu piyasa bana biraz abartılı geldi. bugün ülkede araba alamayan vatandaş var. durumu olmadığı için değil. talepten bayilerde araba kalmamış. birde üstüne sıra var.
  • mesajı yazdığın ismin kenarındaki üç nokta (...) 'yi tiklarsan " düzelt " seçeneğini görebilirsin. bu seçenek sana gönderdiğin mesaj üzerinde değişiklik yapma hakkını veriyor.
    önemli bir bilgi, yardımcı olmuştur umarım.
    üçyüz küsur mesaj atmışsın birde ya.
  • kesinlikle yüzde 99 u göttür. hasar kaydı yok ama araba komple boyalı. birde malum siteden favoriye aldığım ilanların bilgilendirmesi geliyor. adam 245 bin tl den sırasıyla aynı gün içinde 241, 255, 250, 245 bin tl yapmış ki fiyat indirimi bilgisi gitsin diye. şurada şöyle yapanlar tam şerefsiz kansız insanlardır. alın arabanızı götünüze sokun. ulan bende de var araba. aynı arabayı adam koymuş 140 bin tl ye. ınsan utanır ya o araba yapar mı o kadar. ben koyamadım o kadar paraya utandım kardeşim.
  • sarı sitede bir clio var favorimde, adam açıklama kısmına şey yazmış "fiyat son budur , zaten durduğu yerde her gün üstüne koyuyor." bugün sabah 5 bin lira birden düşürdü fiyatı *
  • ikinci el otomobil alırken dolandırılmamak için daha önce yazdıklarımı toparladığım bir entry girdim şuraya #114903000

umarım faydası dokunur.
  • döviz gibi anlık değişen bir piyasa

herkes başka reklamlara bakarak sürekli fiyat artırıyor

sıfırın 2 katına yakın fiyatı olan araçlar var ... kendilerine bilimum aklıma gelen küfürlerden ortaya karışık yapıyorum her defasında
  • almayı kafaya koyduğum aracın da satıldığı ve bu aracın fiyatının son dolar atağı ile birlikte sahibi tarafından 15 bin tl arttırıldığı piyasa.

adam insaflıymış yine. eğer bu fiyat artışını doların artışı oranında yapmış olsaydı 20 bin tl arttırması gerekirdi. ne yapayım sevineyim mi diye kendime soruyorum.
  • uzun zamandır takip ettiğim piyasadır. tespitlerim şöyle;

dolar euro çok arttı ama otomobil firmaları bu artışın çok üzerinde zam yapmaya başlamışlardı ötv zammı ile fiyatlar iyice tavan yaptı ve firmaların stoğu arttırma gibi bı çabalarının olduğunu düşünmüyorum 2016 yılını hatırlayın firmalar müşteri peşinde koşuyordu ve araçlar ellerinde kalıyordu şimdi ise müşteri firmaların peşinde

diğer bir neden ise galericileri zaten söylemiyorum onların işi bu ve piyasayı yükseltmeye çalışıyorlar ancak sıradan vatandaş bile al sat yapıyor öğretmen arkadaşım abileri ve yakınları düşünün bunlar 5 kişi ve su an her biri corolla araç aldılar ve garaja çektiler fiyatların iyice artmasını bekliyorlar bu parayı da ucuz kredi döneminde aldıkları krediyle sağladılar inanın bunlar en siradani ve bu işi yaptıklarına ben bile şaşırdım elinde biraz parası olan herkes al sat yapıyor.
2 entry daha