şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
9449 entry daha
 • piyasa durdu. beklemeye maddi olarak gücü yetmeyen galericiler büyük indirim yapacaklar. diğerleri ise fiyatlarını koruyacak.
 • durmuş olan piyasadır ve düşmeye mahkumdur. bu ülkede sümbül binicilerin kitlesi her daim bellidir. siz kalkıp boklu sümbüle 200 bin yazarsanız satamazsınız. seve seve düşüreceksiniz. yatırım amaçlı bayilerden sıfır araç toplayanlar da çok bekleyecek.
 • afedersiniz ama b*k düşecek.

  yeni yıl öncesi öyle göstermelik 3-5 bin düşüp yeni sene üzerine katı katı koyacak piyasadır.

  bilmem kaç yaşındayım ( bana kalsın ) türkiyede böyle beklenildiği gibi araç fiyatlarında hiç bir zaman düşüş yaşanmadı.

  bu hayal ettiğiniz gibi düşünenler de sadece hayal dünyasında yaşayan kişiler.

  tekrar söyleyim afedersiniz ama b*k düşecek.

  not: keşke düşse.

  edit 1: ulan iyi ki bir düşmeyecek diye fikrimi belirtmişim, herkes sanki ben düşürmüyormuşum gibi üstelik keşke düşse dememe rağmen bana yazıyor!
  yazmayın arkadaşım bana.

  tekrar ediyorum alıp 2-3 katına çıkarttıkları fiyatlardan 3-5 bin hadi olsa olsa 10 bin düşürecekler belki ama bu sizce 3 katına çıkarttıkları araçlar için düşüş mü?

  gerçekten o kadar saf mısınız? hayal dünyasında yaşıyorsunuz! yılbaşından önce 3 katına çıkarttıkları araçları 5 bin 10 bin indirip indirim yaptık diyecekler göstermelik, yılbaşından sonra yine yükselecek!

  yine tekrar ediyorum, keşşke düşşşşşse ama b*k düşecek.
 • beklendiği üzere hızla normalleşmeye başlayan piyasa.

  öncelikle buyrun: (bkz: #112988486)

  burada araç almak isteyenlere kırk kere dedik "bekleyin, acele etmeyin, yılbaşına kadar düşecek" diye... tabi biz dedikçe bazı zır cahil ukalalar özelden ''bu saatten sonra düşmez'' diye boş mesajlar yağdırmakta gecikmedi. şimdi göt olma vaktidir.

  ee ne oldu efendiler? bankalar kolay kredi vermiyor mu artık? ya da bu abartılı fiyatlar alım gücünüzle pek örtüşmedi de düşünmeye mi başladınız? günaydın!

  maalesef birçoğunuz galerici piçlerin yarattığı panik ortamı ve pespaye medyaya servis ettirilen ısmarlama haberler ile oluşturulan suni piyasanın kurbanı oldunuz.

  son sözüm size galerici kırolar: piyasadan pert mert demeden toparlayıp utanmadan ''150 bin'lere sattğınız o cilo'lar tek tek götünüze girecektir.

  geçmiş olsun!
 • nihai tüketici tarafından arabanın emtia olarak görüldüğü bir piyasada fiyatlar asla düşmeyecektir. dalgalanmalar kimseye umut olmasin tam tersi yeni zamlar kapıdadır.
 • düşmesi zor dolar değerleniyor ithal araba değerleniyor.
  düşürecek tek çare ötv indirimidir.
  o zamanda yüksekten alan kim aracını satsın artık
 • valla topunun allah belası versin, adam 2000 model passata 90bin yazmış. adama mesaj attım, abi senin oğlanın askerlik yaşı gelmiş gel bir kutlayalım diye , adam küfür ediyor :d
 • piyasa durdu mecbur düşecekçi arkadaşlar size şöyle örnek vereyim. 20 gün önce 138 bin tl ye leon model aracımı ilana koydum. 130 bin tl teklifleri havada uçuyordu vermedim o fiyata. 1 hafta sonra fiyatı 143 bin yaptım 135 bin teklifleri gelmeye başladı. sonra bugün ki merkez bankası kararından sonra bu hükümetin ekonomiyi bitirmeye yemin ettiğini anlayınca 147 bin tl yaptım aracın fiyatını bugün 140 bin teklifi geldi yani araç 20 gün içerisinde 10 bin tl prim yaptı ama nasıl oluyorsa piyasa durdu öldü bitti yandıcılar hep aynı şeyleri söylemeye devam ediyorlar...
 • arabam.com benim arabaya verdiğini daha bugün arttırdı. aldığım fiyatın da iki katı şuanda. nasıl düşmüş piyasa. osuruktan ilanları ekliyorsunuz düştü düştü diye ortalıkta dolaşıyorsunuz sonra. bende de ekli ilanlar var adam 199 bin yazmış, bildirim geliyor fiyat düştü diye bir bakıyorum 220den 205 e düşmüş. heee düşmüş, bekle düşmüş.
 • birkaç arkadaştan ve buradaki yorumlardan da gördüğüm kadarıyla eylül ayından sonra durgunluğa geçmiş piyasadır. tam ev almaya niyetlenip gül gibi baktığım arabamı satışa çıkardım, hem de piyasanın altında bir fiyata; gel gör ki 1 haftada arayan sadece 1 kişi oldu. bundan önce 16 adet araba alıp sattım lakin ilk kez bu kadar durgunluk görüyorum. zaten hiçbir konuda olmadığı gibi bu konuda da şansım tutmayacak, ben satana kadar en kredileri kol gibi olacak herhal. kıfsmet.
3774 entry daha