• hala düşecek diyenleri gördükçe gülmekten karnıma ağrılar giriyor. yahu markete bir gidin. tereyağı bile 50-60 lira olmuş. kıymanın kilosu 50 lira. yerli muz 10-12 liradan satılıyor. şeftali 15 lira. her şey pahalandı. enflasyon tavan yaptı. araç sektörü bundan etkilenmeyecek mi? bu fiyatlar nasıl bu kadar yükseldi hatırlamıyor musunuz? balık hafızalı mısınız? 2018'de dolar 7 lirayı aşmamış mıydı? akabinde sıfır arabaların fiyatları uçmadı mı? ee ikinci el piyasası da takip etti. sonraki sene ülkeye az araç soktular. sıfır araç olmayınca herkes ikinci ele yöneldi dolayısıyla fiyatlar da yükseldi.

bu ekonomide sıfır araç fiyatları inmeden ikinci el düşmez. ötv'ye sağlam bir indirim yaparlarsa ve sıfır fiyatları düşerse o zaman ikinci el piyasasında da düşüş olur. ötv'nin düşeceğine garanti verebilir misiniz? %30 - %40 indirim yapacaklar ki millet araba alabilsin. bu ekonomide o vergi indirimi yapılır mı? yardım için devletin iban paylaştığı bir dönemdeyiz. biraz realist olun.

paranız varsa alın bir araç binin gezin. fiyatlar düşecek diye beklerseniz her gün zarara uğrarsınız. faizlerin düşmesi de zaten ikinci el piyasasını iyice şişirdi. bu fiyatlar düşmez ama bize normal gelmeye başlayabilir. yükseliş bir yerde dengelenir ve maaşlarımız fiyatları yakalar. o da ekonominin düzelip alım gücünün artmasıyla olur.
  • tüm ekşisözlük'teki, en cahil yazarların, en aptalca girilerini barındıran başlık.
  • araç fiyatları çok yüksekte yine ama duyduğum kadarıyla ikinci ele vergi indirimi mi ne gelicekmiş
    ne kadar doğru ilerleyen günlerde göreceğiz.
    ikinci el broadway tipi araç 20 den aşağı yok o derece fiyatlar.
  • şurada beş on sayfa entry okuduktan sonra ikinci el otomobil piyasası hakkında net bir izlenim elde edebilirsiniz: adamlar" 1 ay önce 100 bin liraya aldım şimdi 150 bin liraya sattım" muhabbeti yapıyor, hemen ardından al-satçı tayfa ve galericilere sövüyor.
    "torpilden iğreniyorum, kul hakkı..." deyip fırsat bulunca sırtlan kesilen tayfa bunlarla yarışır.
    vergisi, sırtlanı,iki yüzlüsü eksik olmayan piyasadır, ne zamanki devlet büyüklerimiz oy kaygısı yaşar ancak o zaman vatandaş lehine düzenleme yapılır.
  • piyasada gereğinden fazla şişirilen araç fiyatlarını cimere yazın arkadaşlar. galericiler ve al satçıların piyasayı manipüle ettiğini yazın. şikayetinizi belirtin en azından sesinizi duyurmuş olursunuz. çok yakın zamanda ötv ile birlikte yeni bir kanun düzenlemesi gelebilir.
  • vergi levhası olan maliyeye kayıtlı işletmeler hariç araç satışına satın aldıktan 6 ay ile 1 yıl arasında satış yasağı koyar olur biter bu iş
  • sahibinden.com çöktü mutlu musunuz?
  • brezilya'dan angus getiren ülkemizin yurtdışından 2. el araba getirmesi mümkündür..
  • dolar 7 tl olmuş otomobil alınmaz bu zamanda
  • 2,5 yıl kadar önce yılbaşı kampanyasından 83 bin tl olarak aldığımız sıfır aracımıza oto galeri 120 000 tl verdi. 120 000, yüz yirmi bin. demek ki 130 bin civarı bir rakama satacak abimiz. %50 ye yakın kâr vallahi güzel para.

arabada egea ha. 1.6 benzinli. gaz pedalını dibine kadar basınca anca hareketlenen araç.
hesabın var mı? giriş yap