• daha dun 85 bine sattigim 2008 model 90 bin km deki golf 5 icin pisman oldugum piyasa. fiyatlar 5 bin artti.
  • alan adam da aracta cizik var aldigima pişmanim diye mesaj atmiş. araci geri getirin diye mesaj attim. kaziklandigini saniyor.
  • whatsapp yazışması şeklinde mesaj atanların uçurulması gerektiğini gösteren başlık.
  • mesajı yazdığın ismin kenarındaki üç nokta (...) 'yi tiklarsan " düzelt " seçeneğini görebilirsin. bu seçenek sana gönderdiğin mesaj üzerinde değişiklik yapma hakkını veriyor.
    önemli bir bilgi, yardımcı olmuştur umarım.
    üçyüz küsur mesaj atmışsın birde ya.
  • kafayı yediren piyasa
  • kesinlikle yüzde 99 u göttür. hasar kaydı yok ama araba komple boyalı. birde malum siteden favoriye aldığım ilanların bilgilendirmesi geliyor. adam 245 bin tl den sırasıyla aynı gün içinde 241, 255, 250, 245 bin tl yapmış ki fiyat indirimi bilgisi gitsin diye. şurada şöyle yapanlar tam şerefsiz kansız insanlardır. alın arabanızı götünüze sokun. ulan bende de var araba. aynı arabayı adam koymuş 140 bin tl ye. ınsan utanır ya o araba yapar mı o kadar. ben koyamadım o kadar paraya utandım kardeşim.
  • suni şişkinliği olan, yüksek fiyatlara aracınızı satsanız bile size para kazandırmayan piyasadır.
  • hocam anladık arabayı satmışsın...
  • başka hiçbir ülkede aldığın ikinci el bir ürünü satınca kar ettiğini duymadım.araç zaten ikinci el.sen de kullanıyorsun ve daha da eskiyor.yıpranıyor.km’si artıyor.ne halse sonunda kar ediyorsun ama.çok garip.
  • al/satçılığı asıl yapan galericiler. getirilen düzenleme zaten onlara karşı değildi. ikinci el satış ruhsatı olmayanlara düzenleme getirildi. senin çaycın kapıcın muhtemelen galerici değildir. al-sat işini yapsa yapsa 1 sene devam ettirir. bunu yaparken de galericiler kadar tok satıcılık yapamaz.

çok değil 1 ay önce başıma gelen olay şu. 2020 model hybrid toyota corolla için ankara'daki her bayiye numara bıraktım. kredisi çıkmayan başka bir alıcı sebebiyle beni arayan yetkili arkadaşın arkasından "dur abi ben onu galerici tanıdığıma vereceğim" sözünü duydum. hemen 2 dakikada kaporayı gönderdim ve arabayı aldım. yani ikinci eli geçtim sıfırda bile bayi araçlarının yarısını galericiler alıyor, bayi fiyatının 20bin fazlasına satıyor. sıfır fiyatlarının bu suni artışıyla, ikinci eller de artıyor. çünkü ikinci el araç satanlar hayatlarına araçsız devam etmiyor. ya model yükseltiyor, ya da masrafa girmişse model düşürüyor. iki durumda da artan sıfır fiyatlarından dolayı alacağı yeni aracın fiyatının artacağını düşündüğünden kendi aracının da değerini yükseltiyor.

asıl düzenleme getirilmesi gereken galericilerdir. bunlara servisiyle, tamiriyle, vergisiyle yetkili bayi olacaksın ancak o zaman sıfır araç satabilirsin, aksi takdirde sıfır araç alman yasak denilecek.

tabi bu hükümetin bunu yapması mümkün değil, çünkü galerici lobisi neredeyse istanbul taksicileri kadar güçlü. geçen sene getirilen araç giderlerinin %70'inin gider olarak kabul edilmesi yasasında bile bir bunlar muaf tutuldu.
hesabın var mı? giriş yap