şükela:  tümü | bugün
  • sanırım sadece ülkemize özgü bir durum. şuan sıfırı 1.600 tl olan akıllı saatin garantisi dolmuş ikinci elini 1.500 tl'ye koymuş birisi. diğeri sıfırı 460 tl olan konsol kontrolcüsünü 430 tl'ye koymuş. yani tek tük olsa tamam diyeceğim ama hangi ürünün ikinci eline baksam çok fazla sayıda bu şekilde fiyatlamalar görüyorum. gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum bir insan neden böyle bir ilan verir ?
  • sıfırı 175 tl olan çantayı 200 tl’ye satışa konulması hadisesidir. sonra ikinci el araba fiyatları hede hede
  • hoşgeldin kardeş.
    garaj satiliklari diye gidersin, (bkz: haute couture) butige girdim sanirsin. ikinci elciler zaten olmus müzaayede salonu.
    türkiye'de akrabalik siki baglari oldukca, ikinci el ürün pazari gelismez. özellikle belirli bir meblagin altindaki uruleri kimse satmaz, yegenine verir.
    satan adam gözden cikardigindan degil cogunlukla para kazanmak isteyen, azinlikla paraya ihtiyaci olan adamdir. paraya ihtiyaci olan da zaten gider bozdurur bir dükkanda bir an evvel.
    bu sosyoekonomik aciklamanin ardindan, sattigim urunu "kac saat kullandigimi" soran arkadasa: (bkz: ölçmedim ki amk)
  • (bkz: gardrops)
    (bkz: dolap)
    (bkz: letgo)
  • bırakın birbirlerini siksinler. alıcısı satıcısı.
    gerçekten bi ürüne ihtiyacı olan, sıfırına gücü yetmeyip, ikinci eline bakan kardeşim, git bankaya kredi çek sıfırını al. bankaya faiz bayıl, bu fırsatçı namussuz ayak takımına bayılma.