• (bkz: dildo)
  • diş fırçası sanırım ilk sıra iç çamaşırını sollar.
  • (bkz: prezervatif)
  • akıllı telefon.

sonra o bylock u ben yüklemedim diyene kadar 6 ay içerde yatarsınız. temkini elden bırakmayın. elinizdeki telefon da çok güzel ;))
  • işi ikinci el ıvır zıvır alıp satmak olan biri olarak diyeceğim, her şeyin ikinci eli alınır ve satılır.

başlık altında sıralanan bir kaç spesifik ürün dışında (bkz: prezervatif), (bkz: takma diş) her şey ikinci elde ticarete konu olabilir.

elektrikli ve elektronik eşyalar dahi. bunların parçaları kısmen kullanılır.

ikinci el numaralı gözlük, ortopedik protezler hatta ruj, tırnak makası, klozet ve hatta yarısı kullanılmış deo roll-on bile alınır satılır.

bu, istanbul anadolu yakasında yaşayanların haiz olduğu bir kültür, ikinci el kültürü. fakirlikle de ilgili değildir. hali vakti iyi denebilecek, anadolu konseptli ufak kanallarda programa çıkan sanatçı bayanlara ikinci el kıyafet, ayakkabı ve takı satmışlığım da vardır.

çeşitli cihazların tamirinden keyif alan kişiler de çalışıp çalışmadığına bakmaksızın elektrikli ve elektronik eşyaları salt parçalarını kullanmak ya da eldeki parçalarla tamir edip ekonomik getiri sağlamak için alır.

bu cihazlar ve kişisel kullanım ürünleri çok ucuza elde edilebildiğinden, sonuçta hiç bir işe yaramasa dahi ( ki bu imkansızdır) ya toz bezi olarak kullanılır ya da verilir çocuğun eline söksün taksın oynasın mantığı ile yararlanılır.

göztepe cuma bitpazarı dönüşü sözlükte görüp entry döşendiğim başlıkta eyyorlamam bu kadar.
  • sanırım ilk sırada iç çamaşırı gelir bu konuda..

temiz, garantili, sıkıntısız ise; otomobil ve cep telefonu ise sıralamada son sıralarda olur..
  • dominant karakterdeki köpekler

(bkz: rotweiler)
    (bkz: doberman)
    (bkz: pitbull)

köpeklere kesinlikle mal muamelesi yapmıyorum. sadece şunu söylemek isterim; 1 yaşını geçmiş ve bu cins olan köpeklerin ilk sahiplik serüveninde nasıl yetiştirildiğini anlayamayabilirsiniz, yanılabilirsiniz.

dominant karakterli köpekler zor çözüldüğü için bebeklik dönemine denk gelmesinden ötürü(1 yaşını geçince çok zor)daima ilk sahiplerine biat eder ve sadece onları sever. alman çoban, rot, dogo, pit, boxer gibi cinsleri yavruyken alın. ne şekilde yetiştirilip, travma geçirip geçirmediğinden başka türlü asla emin olamazsınız ve her an patlamaya hazır bir bombayla yaşamak durumunda kalırsınız.

edit: zor çözülmelerinden kastım karakterlerini çözmekten ziyade, size teslim olması. dominant karakterli köpekler daima tek sahip kabul eder. belki evdeki herkesi sever ama sözünü eksiksiz dinlediği tek bir kişi olur. bu kişiyede anca bebekken teslim olur acizliğinden, bakıma muhtaç olduğu için. bu tür köpekler bebekken size teslim olmadığı, çözülmediği sürece büyüdükten sonra siz ona değil o size sahip olur. sonra köpeğim beni bilerek ısırdı olur. dikkat
  • beyaz fluence, fiesta ve symbolden kaçmak gerekli.
hesabın var mı? giriş yap