şükela:  tümü | bugün
 • "bağzı" insanların halen o tatlı rüyayı yaşadıkları belli oldu. cesur olacaklarımış ve gezi parkına o eseri dikeceklermiş.

  bir kere eser dikilmez korunur.. şunu bir göt kılı hatırlatsın kendisine.

  tanım; ufaktan yaklaşan ikinci gezi direnişine katılacaklara, birinci direnişten tecrübeli insanların vereceği tavsiyeler.

  tavsiyem, özellikle direnişin ilk günleri çok fazla barikat kurulması gerekiyor. bu sebeple inşaat levhaları çok güzel bir materyal. bu levhalar keskin olduklarından yanımızda eldiven getirmemiz yararlı olacaktır.
 • "tarihi eseri yeniden inşaa edeceğiz" diyerek, tarihi eser kavramına yeni bir boyut kazandıran kişinin beyanatları sonrasında olacak olayları paralelcilere bağlayacakları için şu andan itibaren hepiniz paralelsiniz.
 • çiçek çocuk olmayın. özgürlük kaldırım taşlarının altında gizli.
 • alanlara saçma sapan aşırı solcu grupları, terörist yandaşlarını sokmayın. parti flaması getirenin götüne o flamaları sokun.
 • faşizan faşizan şeyler yapmayın.bu lafım kendini sosyalist sayan ama dibine kadar faşist olan tatlı su solcuları için de geçerli.
  o yüzden düzgün ilke ve inkilaplara uygun atamızı unutmadan bayrağımızla baretimizle gaz maskemiz ile mücadele edelim.
  cidden geliyor !
 • ikincisini bilmem ama üçüncüsü taş ve sopalarla yapıla... yok o bu değil di. ikinci gezi direnişi olursa, ilkinde ki temiz çocuklardan, barışçıl kişilerden fazlasıyla yoksun olacaktır. ilk direnişteki birçoğunu hayata küstürdünüz ve kendinize benzettiniz, benzemeyenler bilendi ve kinlendi. mevcut durumları da düşünecek olursak (pkk olayları, doğuda yaşananlar, ışid vb terör grupları) ilkinden çok farklı bir tablo çizilecek gibi duruyor.
  silahlı çatışmalar, sokak aralarında adam vurulması, polis ve güvenlik güçlerine yapılan bombalı saldırılar, iç savaş, çöken ekonomi, parçalanan devlet. derseniz ki bunlar zaten şu anda da yaşanan olaylar, daha fazla, daha şiddetli, daha hızlı ve çok yaşanacak ortam olur.