şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin* içinde bulunduğu siyasi ortamı tamamen dağılmış ve ümitsiz olarak niteleyen, artık son şansın toplu bir hareket olduğunu düşünen kimilerinin cem özkan derviş üçlüsü etrafında oluşturmayı düşündükleri siyasi harekete verdikleri isim. her tür ideolojik akımın bölündüğü (akp-sp, chp-dsp, dyp-anap, mhp-bbp) siyasi platformda geniş tabanlı bir arayışın ülkeyi düzlüğe çıkarmak için tek çare olduğunu düşünenlerin ürettiği dahiyane bir slogan. sonuçlarını bekleyip göreceğiz
 • yıllar önce, savaş alanında kan karşılığı kazandıklarımızı zaman içinde ekonomik savaşta, bizi yıllarca yönetenlerin gaflet ve dalaleti yüzünden kaybettiğimiz şu günlerde, bu ekonomik savaşa olası yeni bir boyut getirme ve öz kaynaklarımızı kullanarak yurdumuzu düşman ve iç düşmanlardan arındırma hareketi... özlemi...
 • memleket zenginlerinin varliginin %20'sinin (ki memleket fakirlerinin de dahil edilmesi kaçinilmazdir) tokatlanmasini projelendiren fikir. bagis yapanlara bagis karsiliginda devlet tahvili ve bir bardak su verilecegi söyleniyor..
 • bu konuda vatandaşlar ikinci kez sünnet olmayı göze alıyorlar. yalnız tek bi şartları var, o da ülke zenginlerinden birinin kirve olması. böylece sünnet düğününde takı ve altın bolluğu yaşanacak ve bu fedakar vatandaşımız da düğünde toplanan altınların, takıların sadece %10'luk bir kısmını kendisi için ayırıp geri kalanını devlete bağış olarak verecek.
 • olası bir operation turqi freedom karşısında topluca vermemiz gereken cevap
 • “recep düzenini yıkıp, ikinci kurtuluş savaşı’nı sandıkta vereceğiz” kemal kılıçdaroğlu
 • 10 kasım 1938 sabahının ardından o güne kadar yaşananların süregelen bir devrim/ler süreci olduğuna ikna olan ( ve ikna edilenler! ) çoğu, resmi ideoloji güdümlü "aydın" tarafından dile getirilen niteleme... kurtuluş'tan amaç da mütedeyyin ahaliye egemen olan düşünceleri baz alan bir siyasal partinin yürütme erki olarak siyasal iktidara gelmesine engel olabilmekti.

  engelleme çabaları içinde hangi araçların kullanıldığının ( köy enstitüleri ile içe hapsetmeye devam ), hangi dayatmaların yapıldığının ( açık oy gizli tasnif ) ve hangi ideolojilere ( türk-islam sentezli ırkçılık ) yasal olarak legal koşulların sağlandığının ve hatta cuntaların, hapishanelerin, işkencelerin varlığının da önemi yoktu.

  ...hatta bu uğurda kazara bir kendini bilmezliğin kurbanı olup sansaryan handa, tabutluklarda somut olarak cezalandırılanlar dahi işkencecileri ile barışmak durumundaydı.

  türkiye'de 68 kuşağının ağırlıklı dilimi çantasında nutuk bulunmuş che hayranlığı ile muzdarip bir romantizmden başlayıp an itibarı ile ulusalcılık olarak tabir edilen ırkçılıkta karar kılmakla malul idi.

  misak-i milli bilinci anti-emperyalist olmakla eşdeğer alınınca süregelen her cins ırkçı ulusalcı ve alt emperyalist tasarruf "iç"e dönük olduğu kadarı ile demokratik devrime ( mdd ırkçılığı ) dair olur. oysa ki bu açık açık faşizme giden yoldur... zira islam da bir cins sentez ile milli karaktere bürünebilir... nitekim 34 kürt köylüsü'nün katledildiği roboski ( uludere ) olayı da bu milli karakterce ortak sahiplenilir.

  68 kuşağı elleri kürt, gayrı müslim ve alevi kanı ile belenmiş bir ideolojiyi marksist sol içine taşımakla malüldür.
 • suriye'yle olası bir savaş türkiye için ikinci bir kurtuluş savaşı olabilir. tek olması gereken akp'lilerin hepsini ve geriye kalan tüm islamofaşistleri cepheye yollamak. işte o gün bazı şeylerden kurtulduğumuz bir gün olabilir.