• bu insanlık hareketinin tekrar vira bismillah demesi için daha ne bekleniyor merak ediyorum? bu kutlu seferin önünde duran güç kim? amerika mı? israil mi? yoksa reis mi?
    (bkz: müslüman uyuma)
  • ihh yapılacağını duyurmuş.

israilliler ilkinde helikopterle çıkarma yaparak türk vatandaşlarını öldürmüştü. bu sefer direkt batırırlar. bence tekrar düşünsünler.

yeni kriz is loading.
  • starbucks basan teyzelerimiz, dayılarımız, yurttaşlarımız aradığınız fırsat kapınıza geldi.

artık sokağa kola dökmek, starbucks basmak, mcdonalds çalışanlarını dövmek zorunda değilsiniz.

herkes elini taşın altına koysun ve filistin’e doğru gitsin. şehadet şerbetini içmeden bu diyardan gitmeyin lütfen.
  • ilkini gönderip olaylar yaşanınca filistin “kime sorup yardım gönderdiniz” demişti şimdi gemi batınca “yaptığınız işi sikiyim” diyebilirler. yada tam limana yanaşırken geminin burnunu bi çubukla iteleyip git burdan falan diyebilirler.
  • 300-400 milyon arap halkının şeyine takmadığı 6-7 milyon filistinli için, 80 milyonluk türk vatandaşını tehlikeye atacak olan sefer.

umarım bunda da aynı tavrı takınır sayın cumhurbaşkanımız...
  • hazırlıkların başladığı sefer

yine giderken kimseye sormuyorlar herhalde.

--- spoiler ---

mavi marmara özgürlük ve dayanışma derneği, üyesi olduğu uluslararası özgürlük filosu ile alınan karar doğrultusunda gazze'ye doğru tekrar yola çıkacak.
    --- spoiler ---
  • (bkz: here we go again)

bunların motivasyonunu çok merak ediyorum, gerçekten. kendi içlerinde ne düşünüyorlar, konuşuyorlar da ikna olup bu yola çıkıyorlar? sonunda başarmayı hedefledikleri şey tam olarak nedir diyecektim ki elbette sorgulamadan sadece gaza gelerek ya da birilerinin emrini kabul edip hareket edebilecek zekada olduklarını hatırlıyorum hemen.

mavi marmara'ya binerken bana mi sordunuz is coming.
  • bu sefer reislerine sormadan gidilmeyecek turdur. umuyoruz kalabalık giderler de burda biraz nefes alırız.
  • giderken şu starbucks protestocılarını da alıp götürse keşke.
  • (bkz: aman diyim)
hesabın var mı? giriş yap