şükela:  tümü | bugün
 • sabahın köründe okula gitmek gibi bir sorunu hiçbir zaman yaşamayan; genelde akşamüstü başlayıp, gece biten derslerine paşa paşa gidip gelen öğrencilerin okuduğu programlar.
 • hocalarin maasinin daha yuksek oldugu, buna dogru orantili olarak harclarin da daha yuksek oldugu, bildigim kadariyla ozel universitelerde bulunmayan, devlet universitelerinin de hepsinde varolmayan ogretim programi. "ikinci ogretimin maasi yuksek, onun dersine prof. gelir" diye puani birinci ogretime gore daha dusuk olmasina ragmen ikinci ogretim tercih edenlere de rastlamisligim var.
 • saatleri uygundur, ama cumartesi günlerinide yer bu bölümlerin dersleri, hocalar izin veriorsa i. ögretimlerle birlikte girersiniz derslere. normal kontenjanin yarisidir siniflar genelde.
 • derslerin vakti geç olduğu için sıradan hocaların "ay ben gelemem..." deyip geçiştirdiği bu yüzden daha çok fedakar ve idealist prof.ların derslere girdiği program. sınavların geç saatte olması da ayrı bir güzelliktir zira sabahki soruları görüp soru tipini kavrama ve daha fazla çalışma imkanları vardır.
 • bir ba$ka güzelliği de hem çalı$ıp hem okuma imkanı sağlamasıdır.lakin birinci öğretimde okulu bitirince yapmanız gereken deneyimi, ikinci öğretimde okul esnasında yaparak diğerlerinin önüne geçmeniz olasıdır.ho$tur.zevk verir.*
 • bir zamanlar (sanırım 1992-1993 yılları olacak) o zamanki ösym formlarındaki iö (ikinci öğretim) ibaresini ingilizce öğretim sanarak tercihlerini ikinci öğretim bölümlerinden yaparak, kazandı belgesi geldikten sonra acı gerçekle karşılaşanları (bir tanesini ben de gördüm) hayalkırıklığı ve hüsrana uğratan bölüm.
 • fen edebiyat fakültelerinin bir dönemlik harcı ise 407 milyon olmuştur ikinci öğretim için,vatana millete hayırlı olsun.
  (bkz: allah belanızı versin)
 • 17de başlayan derslerin en geç 2030 da bitmesi gibi 1 avantajı vardır çünkü hocalarda evlerine donmek için bahane kollamaktadır
 • super bir sistem!

  sabahlari 11 de kalkarsin, yemegini aslanlar gibi yer, (eger izmirde bornovada okuyorsan) bornova buyuk parkta dersten once bi bira icmeye gidersin. derse 5 te girer, 9:30 da cikarsin.

  sinav zamani sabah erken kalkar, birinci ogretimler okulda ders islerken, sen sinava butun gin calisma imkani bulursun.

  eger zamani iyi ayarlayamazsan, yataga sabah 7 de gider, aksam 5 teki derse gec kalirsin. (bkz: kaldim da biliyorum)

  okula saat 5'te suratinda yastik iziyle gelen arkadaslarin olur.

  tek kusuru saat besten sonra kisin kaloriferler yanmaz, derste paltoyla oturursun. hatta soguktan hoca dersi birakmak zorunda kalir.

  (bkz: dokuz eylul maden muhendisligi ikinci ogretim)

  cok eglenirsin coookkkkk...