1. hocalarin maasinin daha yuksek oldugu, buna dogru orantili olarak harclarin da daha yuksek oldugu, bildigim kadariyla ozel universitelerde bulunmayan, devlet universitelerinin de hepsinde varolmayan ogretim programi. "ikinci ogretimin maasi yuksek, onun dersine prof. gelir" diye puani birinci ogretime gore daha dusuk olmasina ragmen ikinci ogretim tercih edenlere de rastlamisligim var.
  2. saatleri uygundur, ama cumartesi günlerinide yer bu bölümlerin dersleri, hocalar izin veriorsa i. ögretimlerle birlikte girersiniz derslere. normal kontenjanin yarisidir siniflar genelde.
  3. derslerin vakti geç olduğu için sıradan hocaların "ay ben gelemem..." deyip geçiştirdiği bu yüzden daha çok fedakar ve idealist prof.ların derslere girdiği program. sınavların geç saatte olması da ayrı bir güzelliktir zira sabahki soruları görüp soru tipini kavrama ve daha fazla çalışma imkanları vardır.
  4. bir zamanlar (sanırım 1992-1993 yılları olacak) o zamanki ösym formlarındaki iö (ikinci öğretim) ibaresini ingilizce öğretim sanarak tercihlerini ikinci öğretim bölümlerinden yaparak, kazandı belgesi geldikten sonra acı gerçekle karşılaşanları (bir tanesini ben de gördüm) hayalkırıklığı ve hüsrana uğratan bölüm.
  5. bunu icat edenin alnından öpmek isterim. saat çalmadan kimse sizi dürtmeden kendi isteğinizle kalkmak gibi muhteşem bir duyguyu tatmamızı sağlar.
  6. fen edebiyat fakültelerinin bir dönemlik harcı ise 407 milyon olmuştur ikinci öğretim için,vatana millete hayırlı olsun.
    (bkz: allah belanızı versin)
  7. istanbul üniversitesinde okula gittikleri saatlerde sınavlara girerler.

ikinci öğretim hakkında bilgi verin