şükela:  tümü | bugün
 • birinci ve açık öğretimde harçların kalkmasından sonra, 'iyi de ama bizim neden kalkmıyor ki?' şeklinde veryansın eden ekonomiden, dünya gerçeklerinden bihaber öğrencidir.

  hem akademisyenler sizin için akşam 9-10'a kadar derse girip, ders başı fahiş ücretler alacak hem de bu ücreti devlet kendi kasasından ödeyecek. bunlara harçları kaldırsan, yarın bugün vize final kalksın da herkesi geçirin de derler. böylelerine elini verip kolunu kaptırırsın.
 • her yere deli manyak paraların oluk oluk aktığı bir ülkede kendilerine ücretsiz eğitim verilmesi o ülkenin ekonomisinin çökmesi için yegane sebeptir.
 • aynı zamanda hem beyinsiz hem orospu çocuğu olanlara dert olmuş öğrencidir.

  dert edenler eğer sadece orospu çocuğu olsalardı ekonomi, düşük puan, akademisyen maaliyeti gibi tüm argümanlarına cevap verilebilirdi ama aynı zamanda beyinsiz oldukları için bu çaba sonuç vermeyecektir.
 • okula da gitmiyor bunların çoğu zaten. "lan sikerler okulu, karılar kızlar kafelerde, barlarda." diyolar. okula gitmiyolar. ekonomiden, dünya gerçekleriymiş bi sikimden de haberleri yok. göt oğlanlarına bak ya. gelmiş bi de parasız eğitim istiyolar. ekonomiyi çökerteceksiniz lan ipneler!!11!

  yapılan son uygulama sonucunda bu memleketin çocuğu olmayıp; sağdan soldan toplama, onun bunun çocuğu oldukları gün yüzüne çıkarılan kişiler bunlar.

  edit: göt oğlanıyım, akşam yemeğini okul yemekhanesinde yiyip arta kalan parayla taksim'e akıyorum.
 • dönemlik 1150 lira harç ödemeyi haketmeyen öğrencidir. kalksın demiyoruz farkındayız ki 1. öğretimler aynı yerlere daha yüksek puanlarla girdiler ama fiyatta bir indirim yapılması zorunlu çünkü bu durumda 2. öğretimleri kimse tercih etmeyecek ve 1. öğretimlerle puan farkı arasında uçurum oluşacak şu anki gibi 5-10 puan değil 50-60 puan düşük alan kişiler 1.öğretimlerle aynı eğitimi görecekler aynı diplomayı alacaklar. 1. öğretimler biz daha yüksek puan aldık diye arıza çıkarırken geleceğide düşünsünler biraz o zaman ne yapacaklar bakalım.

  http://www.ybu.edu.tr/…grenci/harc_duyurusu_son.pdf
 • akşam 4:30 ' a alarm kurdukları olur.
 • sallandıracaksın bunlardan birkaç tanesini taksim'de görecekler parasız eğitimi.
 • 2002 yilinda bendim bu adam.

  ücüncü denememde deü insaat müh.ligini kazanmistim. dönem ücreti gündüzcüler 150 civari birsey öderken bize 450tl idi. cok net hatirliyorum.

  öss sayisal puanim iö icin 195, birinci ögretim 198di. yani 3-3,5 sayisal sorusuna cevap verememenin cezasi bucadan gecenin bir vakti karsiyakaya eve gitmek ve 3 kati harc ödemekti..

  1 sene sonra okulu biraktim. sonra bi tabidik vasitasiyla almanya'ya geldim. 4 senelik makina fakültesine yazildim. gündüz. devam zorunlulugu yok. kafa siken insanlar yok. okul bedava.

  biraz yabanci dili, basireti olan her adamin hayatinda, ki özellikle yirmili yaslarda iken su ülkenin durumunuda göz önünde bulundurup erasmus veya temelli, bir sekilde yurtdisina cikmasi gerektigini düsünmekteyim. he begenmezsin, dönersin. ama simdi sözlükten 1000-1200tl dönem miktarlarini okuyunca, ne verdiniz ki ne istiyorsunuz lan, diyesim geliyor.
 • dünyanın en kötü, en mal insanları. geçen gün beyazıt' ın önünden geçerken bunlardan on tanesini tuttum, meydanda kazığa bağlayıp cadı diye yaktım. o sırada tramvay' dan yeni inmiş olan halk da galeyana gelerek bana destek verdi. en son elimizde meşalelerle bunların genel merkezine yürüdük, kalplerine kazık soktuk.

  neyse, ben şahsen ikinci öğretimlerden bir ek ücret alınması taraftarıyım. neden, binlerce kez söylendiği üzere daha aynı bölüme daha düşük puanla yerleşiyorlar ve evet, okula akşam gidiyorlar, daha rahatlar falan. fakat bu ücret sembolik bir ücret olmalı, bu insanları bu şekilde soymak şerefsizlik.

  gerçi benim puan farkı dediğim şey de öyle uçurum farklar değil hani. birçok fakültede birinci öğretimin bittiği yerde ikinci öğretim başlıyor. bu insanlara verilen ikinci şansın cüzî bir ücreti olmalı, bence herkes bu konuda hem fikir, en azından olmalı. sanki bu adam senden yüz puan aşağıda almış da konuşuyorsun.

  bi siktir git allasen.

  not: benim cüzi ücret dediğim de on liradır, yirmi liradır, taş çatlasın yüz liradır yani. gerisi benim mantığıma göre soyguna giriyor. istanbul hukuk' un ikinci öğretimi 410 kişi alıyor. bu seneki harçları kaç lira bilmiyorum ama, hepsinden yüz lira alsalar, 400 milyarlık ne elektriği yakıyor bunlar anlamadım valla. akademisyen in falan maaşı da vardır tabi de, madem hepsini bunlar karşılayacak sen bunları neden okula aldın? evde özel kursla hukuk okusam daha ucuza gelirdi valla.

  e: eh, ibreti alem olsun diye bırakayım bunu burada. 410' la 100' ü çarpıp 400 milyar bulan bendeniz, her türlü aşağılanmayı hak ediyorum bence. uyarmasalar kalacak bu burada yani, o kadar da rezilim.