şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haldun dormen'in duzeyli tiyatro dedikodusu yaptigi anilarinin ucuncu cildi. oglak yayinlari, 2001.
 • tesadüfen bir üyesini otostopçu olarak aldığımda "bizim de böyle bir grubumuz var, ilginizi çekerse" diye adresini vermesi sayesinde haberdar olduğum müzik grubu. alternatif, pop, jazz türlerinde kendi beste ve güftelerini icra etmekteler.

  http://www.myspace.com/grupikinciperde
  http://www.facebook.com/group.php?gid=266813298601
 • grubun bestecisi ve gitaristi ozan eren, sourberry radyosunda yayınlanan moody melodies programına konuk olmuş ve birbirinden güzel bestelerini sourberry dinleyicileri ile paylaşmıştır. açıkçası dinlemiş olduğum üç şarkıyı da çok beğendim : ikinci perde, insanlık türküsü ve aynı hikaye farklı kahraman.
  ozan eren'den de dinlediğimiz üzere, şarkılarının hepsinin birer hikayesi var ve hepsi oldukça dokunaklı. en yakın zamanda albümlerinin çıkmasını diliyorum.
 • albümleri çıkmasına az bir süre kalan ikinci perde grubunun klipleri yavaş yavaş çıkmaya başlamış. grubun kurucusunun arkadaşımın abisi olması nedeniyle ben albümdeki güzel şarkıların bazılarıyla çok önceden tanışmıştım ve artık birçok müzikseverle bu şarkıların buluşması beni çok mutlu etti açıkçası. grubun gitaristi, sözlerini yazan, bestelerini yapan ozan eren'in kendi ifadeleriyle ikinci perde :

  "sanatçının düşünen, üreten ve ürettiğini ifade edebilen insan olduğu görüşünü savunuyoruz ikinci perde olarak. ocak, 2016'dan itibaren artık yolumuza vokalde baran saltık ve gitarda ozan eren'den oluşan akustik bir grup olarak devam ediyoruz. gerektiğinde sadece konuk sanatçı alacağız. 50'ye yakın bestesi olan bir grup olarak sadece kendi şarkılarımızla kendimizi ifade etmek derdimiz. eserlerin düzenlemeleri genellikle ortak yapılıyor; ama hepsinin söz ve müziği bana ait."

  https://www.youtube.com/watch?v=ywdpvcz3dhi

  https://www.youtube.com/watch?v=qqikpcrc1to
 • yeni şarkıları çıkmış. aşağıda sözleri ve link mevcut.

  çocuk, adam ve hayat

  çocuk uyandı.
  düşe biraz hayat karıştı.
  adam anlattı.
  her tarifte biraz kayıptı.

  oyuna dâhilse rüzgâr
  gökyüzü çıldırmış diyorlar.
  odalar doluysa fırtına
  yeniden büyür adam çocukla

  linki de paylaşayım:
  https://www.youtube.com/watch?v=0jcanehbnwm