şükela:  tümü | bugün
160 entry daha
  • yıllar sonra heves edip okumaya başladım. girdim 2018 üniversite sınavına. sınava da hazırlanmadan girdim bu arada. unutmuşum çoğu konuyu. yaşadığım şehir ankarada bulunan bir üniversitede okuyabilecek kadar bir puan aldım. ilkinden mezuniyetim 2008. ikincisi için de 2018 güz dönemiyle birlikte sözel ağırlıklı bir bölüm olsun diye uluslararası ilişkiler bölümüne başladım. çevremde herkes bir garip karşıladı. ne alaka diye gülenler falan oldu. önceki üniversiteden ortak dersleri de saydırınca 5 ders kaldı çalışacak. çalıştığım iş yerinde mesai saatlerine riayette pek sıkıntı olmadığı için derslere gitmek de sorun olmadı. yıllar sonra benden en az 10 yaş insanlarla derslere girmek de hem garip hem de güzeldi. hatta bir dersin hocası yaşça bende de küçüktü. sınıfa girince bu adamın burada ne işi var diye bakan gözleri görmek ilginç geldi. nedense bir müddet sonra artık sıkmaya başladı beni. sürekli bir şeyler okumak zorunda olmak, ezberlemek, bazı derslerde 2 haftada bir quiz olması sayısal eğitim alan beni zorladı açıkçası. ilk vizeler çalışmaya ayırdığım zamana göre oldukça iyiydi aslında. sonrasında finallere girmedim. zaman ve heveste sıkıntı yoksa okunabilir çok rahatlıkla.
1 entry daha