şükela:  tümü | bugün
 • memleketin şiirsever kitlesinin çoğu tarafından baştacı edilen bir şiir akımına ait web sitesi olması gerekirken; birileri bu domaini neden almadı bilemiyorum ama çelik motor* sen tut ikinci el otomobil arttırma sitesi olarak rahat rahat işbu domaini al. olacak iş mi bu?

  nerede o bizim ikinci yeni sevdalıları nerede o bizim şiirseverler?
 • başlığı görünce ikinci yeni şairleri veya şiirleriyle ilgili bir site olduğunu düşünüp bir an için sevinmiştim. ama ikinci el araba sitesi çıktı. üstte de yazılmış, böyle bir domainin böyle saçma bir site için alınması biz şiir severler adına utançtır.
 • ilgilendiginiz araca teklif vermek icin kredi kartindan 500 tl teminat yatirmanin gerektigi sistemin adresidir.

  araclarin ekspertizleri guzel ve detayli yapilmis gibi duruyor ancak karosere ve ic mekanin kozmetik durumuna cok fazla takilmislar. sahsi fikrim motor ve kalan kisimlar arasinda %50-%50 gibi dagilmasi gereken ekspertiz agirligi hep motor disi kisimlara kaymis, bu sebeple sol arka reflektor catlak gibi cok da onemli olmayan bir teshisi gorebilirken amortisorler, klima kompresoru ya da ne bileyim turbo gibi hayati kisimlar ile ilgili bir yorum goremiyorsunuz. yine de hakkini verelim ve tekrarlayalim karoser ve ic mekan incelemesinden "ben tatmin oldum".

  teminat kismini hallettikten sonra herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, bir araca teklif verdiginizde de herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, teklif verdiginiz aracin acik arttirma suresinin sonuna yaklasirken de herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, teklif verdiginiz araci kazanamazsaniz da herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor velhasil daha da uzatmayayim bu site sizi bilgilendirme konusunda pek hevesli degil, ben yeni acildigini saniyordum ama sozluk sagolsun 2013 yilinin mayis ayinda dahi acik durumda oldugunu gorebildim dolayisiyla mazur gordugum yukaridaki eksiklikler bu kadar zamana ragmen cozulmedigi icin biraz dusunmenin faydali olacagina inaniyorum yoksa fikir olarak cok guzel, anadolu grubunun otomotiv sektorunde hem satis hem de kiralama tarafindaki tecrubesi de siteye olan inancimi destekliyor ama sorunlar da malesef cok acemice.

  sonuc olarak ufak iyilestirmelerle ikinci el piyasasi icin cok gecerli bir alternatif yaratabilme potansiyeli olan bir site ve sistem ama yoneticileri o ufak iyilestirmeleri yapma konusunda pek istekli olmayabilir.
 • daha önceki bi entry imde yazmıştım; insanın aklına ilk olarak içerden birilerinin ihaleyi yükseltebileceği fikri geliyor diye. sonradan da yok ya koskoca çelik motor yapmaz demiştim.
  ama tam da dediğim gibi, belli bi taban fiyatın altında kaldığında sistem aracı kendisine satıyor.

  daha önce satıldı görünen araç
  bu da satıldı görünen aynı aracın tekrar ihalesi

  başka bi aracın satıldı görünmesi
  satıldı görünen aynı aracın tekrar ihalesi

  expertizleri güvenilir, depo dolu veriyorlar (hep öyle mi bilmiyorum)

  edit: bu araçların tekrar ihaleye çıkma nedeni aracı alanların 500 lira teminatlarını yakıp caymaları yüzünden olabilir sanırım.
 • sattıkları otomobillerin kimin otomobili olduğunu gizlemeyen, herhangi bir soru sorduğunuzda da bizzat sizi arayıp tüm sorularınızı yanıtlayabilen çelik motor'un ikinci el otomobil satan markası.

  sattıkları otomobiller tabii ki kendi otomobilleri. anadolu grubu ve çelik motor'a ait otomobiller. e garenta da onların olduğuna göre ve garenta'da 10 ya da 15bin km sözleri olduğuna göre bu otomobiller bu kilometrelere geldiği anda kiralamadan çekiyorlar ve satıyorlar demek.

  gizli bir bilgi değil bu. otomobil fotoğraflarından bazılarında plakada direkt garenta logosu oluyor zaten. diğerlerinde de çelik motor vb..
 • üyelik sözleşmesinden bir madde;

  "6.10. her açık artırma, ilan edilen sürenin dolması ile birlikte sona erecektir. açık artırma süresinin sonunda araç, çelik motor tarafından belirlenmiş olan açık artırma minimum satış fiyatı’nı geçmesi ve ihalenin çelik motor tarafından onaylanması kaydı ile en yüksek bedeli verene satılır. belirlenen açık artırma minimum satış fiyatını geçmeyen araç satılmaz. belirtilen fiyatlar kdv dahil peşin satış fiyatıdır."

  benim bundan anladığım onlar kafasında bir minimum fiyat belirliyor, o fiyatı geçerseniz alırsınız. bu arada sabah müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir şey olmadığına dair bilgi almıştım. yani ya müşteri hizmetleri olaya hakim değil ya da düpedüz sözleşmeye aykırı şeyleri söylüyorlar.
 • alanların hakkında ne düşündüğünü merak ettiğim sitedir. pek güvenemiyorum doğrusu.
 • 2 gündür takip ediyorum.

  piyasasının 1.000 tl düşüğüne bile araba almak mümkün değil. iyi bir takip ile sahibinden'den 3-4000 tl ucuza araba alabilirsiniz.

  ama ben piyasasına uygun da olsa expertizli araç almak istiyorum derseniz denenebilir.
 • üye sözleşmesindeki hinlik içeren maddeler:

  4.4. ikinciyeni.com dilediği zamanda ve sebep göstermeksizin, önceden üye'ye bilgi vermeksizin site'de sunduğu hizmetlerin kapsam ve çeşitlerini değiştirebileceği gibi, site'de sunulan hizmetleri kısmen veya tamamen dondurabilir, sona erdirebilir veya tamamen iptal edebilir.

  meal: sana ucuz araba satacağımı mı sandın? ucuza giderse iptal ederim gider.

  4.5. ikinciyeni.com, sözleşmede belirtilen iş ve işlemlerin daha etkin gerçekleştirilebilmesi açısından dilediği zaman hizmet, açık artırma şartları ve işleyişte değişiklikler ve/veya güncellemeler yapabilir. üye, işbu değişiklikleri kabul ettiğini, bu değişikliklere uygun davranacağını şimdiden kabul ve beyan eder.

  meal: sen bu sözleşmede açık bulsan bile sözleşmeyi değiştiririm, göt gibi kalırsın.

  5.1. üyelik, site’de belirtilen üyelik prosedürünün üye olmak isteyen kişi tarafından yerine getirilerek kayıt işleminin yapılması ile tamamlanır. üye, üye olmakla, işbu sözleşme hükümlerini, üyeliğe, hizmetlere ve açık artırma şartlarına ilişkin ikinciyeni.com tarafından açıklanan/açıklanacak her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır.

  meal: alırım ayağımın altına iblis!*

  6.3. ikinciyeni.com, açık artırmanın yapılıp yapılmaması hususunda serbesttir. açık artırma, ilan edilen saatten önce sebep göstermeksizin ve üye’ye herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek olmaksızın ikinciyeni.com tarafından iptal edilebilir. açık artırmanın iptal edilmesi nedeniyle üyeler tarafından ikinciyeni.com’dan herhangi bir hak talebinde bulunulamaz.

  meal: keserim lan topunuzu!

  6.11.her açık artırma, ilan edilen sürenin dolması ile birlikte sona erecektir. açık artırma süresinin sonunda araç, ikinciyeni.com tarafından belirlenmiş olan açılış fiyatını geçmesi ve açık artırmanın ikinciyeni.com tarafından onaylanması kaydı ile en yüksek bedeli verene satılacaktır. açılış fiyatını geçmeyen araç satılmaz. belirtilen fiyatlar kdv dahil peşin satış fiyatıdır.

  meal: tamam 9900 tl ile açtığımız ilanı 10000 tl ile kazansan bile arabayı alabilmen bizim onaylamamıza bağlı. yukarıda söylediğim gibi, istersem küstüm oynamıyorum diyebilirim.

  gerçekten merak ediyorum, bu site aracılığıyla ucuza araba alabilmiş olan var mıdır?
 • ilk başta herkese güzel geliyor tabi. sonuç olarak bir aracı değerinin 3-5 bin aşağı almak var işin ucunda. belki de 10-15 bin lira aşağı da alabilirsiniz. ama her şey site yöneticilerinin parmaklarının ucunda. dolayısıyla boşuna uğraşmaya değmez.

  bir de anadolu grubu sikmeyeceği ejderhaya zincir bağlamaz