şükela:  tümü | bugün soru sor
 • memleketin şiirsever kitlesinin çoğu tarafından baştacı edilen bir şiir akımına ait web sitesi olması gerekirken; birileri bu domaini neden almadı bilemiyorum ama çelik motor* sen tut ikinci el otomobil arttırma sitesi olarak rahat rahat işbu domaini al. olacak iş mi bu?

  nerede o bizim ikinci yeni sevdalıları nerede o bizim şiirseverler?
 • başlığı görünce ikinci yeni şairleri veya şiirleriyle ilgili bir site olduğunu düşünüp bir an için sevinmiştim. ama ikinci el araba sitesi çıktı. üstte de yazılmış, böyle bir domainin böyle saçma bir site için alınması biz şiir severler adına utançtır.
 • ilgilendiginiz araca teklif vermek icin kredi kartindan 500 tl teminat yatirmanin gerektigi sistemin adresidir.

  araclarin ekspertizleri guzel ve detayli yapilmis gibi duruyor ancak karosere ve ic mekanin kozmetik durumuna cok fazla takilmislar. sahsi fikrim motor ve kalan kisimlar arasinda %50-%50 gibi dagilmasi gereken ekspertiz agirligi hep motor disi kisimlara kaymis, bu sebeple sol arka reflektor catlak gibi cok da onemli olmayan bir teshisi gorebilirken amortisorler, klima kompresoru ya da ne bileyim turbo gibi hayati kisimlar ile ilgili bir yorum goremiyorsunuz. yine de hakkini verelim ve tekrarlayalim karoser ve ic mekan incelemesinden "ben tatmin oldum".

  teminat kismini hallettikten sonra herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, bir araca teklif verdiginizde de herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, teklif verdiginiz aracin acik arttirma suresinin sonuna yaklasirken de herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor, teklif verdiginiz araci kazanamazsaniz da herhangi bir bilgilendirme maili gelmiyor velhasil daha da uzatmayayim bu site sizi bilgilendirme konusunda pek hevesli degil, ben yeni acildigini saniyordum ama sozluk sagolsun 2013 yilinin mayis ayinda dahi acik durumda oldugunu gorebildim dolayisiyla mazur gordugum yukaridaki eksiklikler bu kadar zamana ragmen cozulmedigi icin biraz dusunmenin faydali olacagina inaniyorum yoksa fikir olarak cok guzel, anadolu grubunun otomotiv sektorunde hem satis hem de kiralama tarafindaki tecrubesi de siteye olan inancimi destekliyor ama sorunlar da malesef cok acemice.

  sonuc olarak ufak iyilestirmelerle ikinci el piyasasi icin cok gecerli bir alternatif yaratabilme potansiyeli olan bir site ve sistem ama yoneticileri o ufak iyilestirmeleri yapma konusunda pek istekli olmayabilir.
 • daha önceki bi entry imde yazmıştım; insanın aklına ilk olarak içerden birilerinin ihaleyi yükseltebileceği fikri geliyor diye. sonradan da yok ya koskoca çelik motor yapmaz demiştim.
  ama tam da dediğim gibi, belli bi taban fiyatın altında kaldığında sistem aracı kendisine satıyor.

  daha önce satıldı görünen araç
  bu da satıldı görünen aynı aracın tekrar ihalesi

  başka bi aracın satıldı görünmesi
  satıldı görünen aynı aracın tekrar ihalesi

  expertizleri güvenilir, depo dolu veriyorlar (hep öyle mi bilmiyorum)

  edit: bu araçların tekrar ihaleye çıkma nedeni aracı alanların 500 lira teminatlarını yakıp caymaları yüzünden olabilir sanırım.
 • sattıkları otomobillerin kimin otomobili olduğunu gizlemeyen, herhangi bir soru sorduğunuzda da bizzat sizi arayıp tüm sorularınızı yanıtlayabilen çelik motor'un ikinci el otomobil satan markası.

  sattıkları otomobiller tabii ki kendi otomobilleri. anadolu grubu ve çelik motor'a ait otomobiller. e garenta da onların olduğuna göre ve garenta'da 10 ya da 15bin km sözleri olduğuna göre bu otomobiller bu kilometrelere geldiği anda kiralamadan çekiyorlar ve satıyorlar demek.

  gizli bir bilgi değil bu. otomobil fotoğraflarından bazılarında plakada direkt garenta logosu oluyor zaten. diğerlerinde de çelik motor vb..
 • başıma notlarda yazılmamış eksik ekspertiz vakası gelen site. iade süreci her ne kadar garantili deseler de mekanlarına gidip gelmek, yetkisi olmayan call center elemanlarıyla muhattap olmak zorunda kalmak gibi sıkıntılar yaşadığım ve iyi niyetliyiz aslında yapmasakta olur ama iyi niyetimizi görün lafı altında tatlı sert hizaya getirildiğim site.

  özet geç diyenler için benim gibi pimpirikliyseniz, çeki kapağı açılmış 10 bin kmdeki araba bozulmuş mudur başıma bela açar mı diyorsanız iyi düşünmeniz gereken site. bunun dışında galerilerin hasara masara bakmadan alım yaptıkları site.
 • üyelik sözleşmesinden bir madde;

  "6.10. her açık artırma, ilan edilen sürenin dolması ile birlikte sona erecektir. açık artırma süresinin sonunda araç, çelik motor tarafından belirlenmiş olan açık artırma minimum satış fiyatı’nı geçmesi ve ihalenin çelik motor tarafından onaylanması kaydı ile en yüksek bedeli verene satılır. belirlenen açık artırma minimum satış fiyatını geçmeyen araç satılmaz. belirtilen fiyatlar kdv dahil peşin satış fiyatıdır."

  benim bundan anladığım onlar kafasında bir minimum fiyat belirliyor, o fiyatı geçerseniz alırsınız. bu arada sabah müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir şey olmadığına dair bilgi almıştım. yani ya müşteri hizmetleri olaya hakim değil ya da düpedüz sözleşmeye aykırı şeyleri söylüyorlar.
 • bilmediğim bir ikinci yenici inceleme sitesi galiba ümidiyle girdiğim başlık. şiir bekliyorduk ama çıka çıka araba çıktı. ne umduk ne bulduk hesabı oldu biraz.

  sincan piyasasının hanım galericisi olmak istediğim dönemlerde galerimin ismi bu şekilde olur diye düşünmüştüm. doğan görünümlü şahinler satacaktım. yazıklar olsun yani bunun bile sitesi yapılmış. epeyce üzdü...

  ikinci yeni (ıı) mi yapsam? ya da ikinci yenii?
 • alanların hakkında ne düşündüğünü merak ettiğim sitedir. pek güvenemiyorum doğrusu.
 • 2 gündür takip ediyorum.

  piyasasının 1.000 tl düşüğüne bile araba almak mümkün değil. iyi bir takip ile sahibinden'den 3-4000 tl ucuza araba alabilirsiniz.

  ama ben piyasasına uygun da olsa expertizli araç almak istiyorum derseniz denenebilir.