şükela:  tümü | bugün
  • dinen kerih görüldüğünden midir nedir, en tatlı uykudur. uyudukça uyuyasını getirir insanın. kalktıktan sonra da en pis uykudur yalnız. akşam yatana kadar sersem sersem gezdirir.
  • sükûneti ile sabah* serinliğinden bile güzel bir vakit olan ikindi'yi harcamanın kötü bir yolu.
  • öğlene doğru vizesi finali olan üniversite öğrencisinin biricik sevgilisi. uğruna sabahlanan sınavdan dönüşte o yastık öyle güzel gelir ki insanın gözüne, yatan bilir.
  • bir gece once gec yatmis, sabah da erken kalkmis birinin pilinin bittigi anda imdadina yetisen uykudur..hatta bi 5 dklik uyku sasirtici bicimde dinclestiriverir..o değil de ikindi ne demek ya, bikac kez soyleyince kelimeye yabancilastim.
  • tadından uyunamayacak kadar güzel uyku çeşidi. gece uyumak bile bu kadar kolay, bu kadar derin olmuyor çoğu zaman. tabi her güzel şeyin olduğu gibi bu uykunun da kötü rüyalar görmek, uyandığında nerede ve hangi zaman diliminde olduğunu idrak edememek, bu şaşkınlığı atarken kalan zamanında nasıl geçtiğini anlamamak gibi bir takım getirileri oluyor. bir nevi tadından yenmez durumu..
  • bir tür sızma hali olup, nedense en keyifli uykulardandır.

bal içinde yatmış gibi, uyansanız da tatlı bir sersemlikten yakanızı bir türlü kurtaramazsınız.

öğle uykularını da özlüyorum ama bu ikindi uykusu bir başka azizim. c.tesi olsa da yatsak.
  • dikkat edin, bağımlılık yapar.
  • bir araştırmaya göre beyine zarar veren uyku
  • bana hic ama hic iyi gelmeyen uyku. uyandiktan sonra aptal gibi oluyorum, kendimi bunalimda gibi hissediyorum.
    kendime uyuma uyuma dedikce yine de olmuyor uyuyorum. ve evet, bugun de yaptim.
  • zararli bir uyku oldugu konusunda yapilmis tum arastirmalara cani gonulden katildigim uykudur an itibari ile.
    niye derseniz, (ki der misiniz bilmem ama cok anlatmak istiyorum) dakikalar once ikindiden uyanan sevdigimiz bir abimiz, tuhaf davranislar sergilemeye basladi. sanki beyni yanmis gibiydi. uyanir uyanmaz okudugum kitaba catti, saatinin nerede oldugunu sordu, telefonunun nerede oldugumu sordu, sanki bilinc kaybi yasiyor gibiydi, tuhafti iste.
    uyumayin ikindide diyorum.