şükela:  tümü | bugün
  • ikitellide kurulmuş sanayi bölgesidir. kriz nedeniyle çoğu site boştur.
  • demirciler sitesi, tormak sanayi sitesi, es-koop sanayi sitesi, içdaş demir çekme fabrikası, kühne & nagel nakliye şirketi, isdök sanayi sitesi, bilimum oto sanayi siteleri, aymakoop sanayi sitesi gibi demir çelikten torna makinelerine, tekstilden ayakkabıya, dökümden araba tamiratına kadar her türlü imalat, ticaret, tamirat olaylarının döndüğü ufak sitecikler barındıran eşek gibi büyük organize san. bölgesi. arka caddesi olimpiyat stadyumu manzaralıdır.
    söz konusu bu sanayi sitesi bedrettin dalan döneminde haliç'i temizletme ayaklarına alibeyköy ve civarındaki haliç'i kirleten fabrikaların yıkılması ve fabrika sahiplerine işbu organize sanayi bölgesinde arazi verilmesi vaadiyle temellendirilmiştir. bir bakıma iyi de olmuştur keza istanbul'un şehir merkezi gereksiz fabrikalardan kurtulup bütün sanayinin tek bir bölgede toplanması konusunda bir atılım gerçekleştirilmiştir.
  • bulunulduğu süre zarfında, özellikle anadolu yakasından gelenlerin kendilerini christophe colomb gibi hissetmelerine sebebiyet veren yer.
  • hayatimda ilk defa bir mekana girerken sert bir sekilde sahsima "selamun aleykum birader" dedirten* bolge.
  • hayatımda ilk defa 2000 senesinin yazında gitmiş olduğum, bir daha da çıkamamış olduğum 6 senedir* çalıştığım yer. 6 sene içerisinde inanılmaz bir gelişme kat etmiş olup 2000 senesinde bir tane bile banka içermeyen kuş uçmaz kervan geçmez bir yer iken şu anda tüm bankalardan bir şube, bir adet burger king, bir adet kara fırın, bir adet teknosa, bir adet güllüoğlu, bir adet bolulu hasan usta, bir adet mado, bir adet hacıoğlu ve buna benzer bilimum irili ufaklı mekanı bünyesine dahil etmiştir. düzensiz görüntüsü olan bir sanayi bölgesidir.
  • alice s adventures in wonderland in labirentlerinden korkunctur
  • pazar günleri direksiyon dersi için şahane pisttir. kuş uçmaz kervan geçmez. çalı* yuvarlasan western çekersin o derece.
  • git git bitmez bir yer burası. sanayi sitesi adı altında "bostancı sanayi" yi bilenler için bir kabus. bir ucu halkalı'daki başakşehir'e dayanır bu mekanın. dikkatsiz kamyon sürücüleri ve pis su birikintileri de cabasıdır. çamur banyosu için bire birdir. hususi araçla gidilmesi tavsiye edilir. boşu boşuna da taksi aramayınız. kolay kolay durmazlar iş saatlerinde.