şükela:  tümü | bugün
 • tek bebek dogurmaktan daha zor degildir. genellikle sezeryan tercih edilir. zira iki bebegin pozisyonu da normal doguma uygun olsa bile ilk bebegin dogumundan sonra meydani bos bulan ikinci acikgozun takla atmak suretiyle sezeryani mecburi hale getirmesi gibi riskler mevcuttur.
 • iki tane bebeği kucağınıza verdiklerinde "mucize diye bir şey varsa, işte o budur" diye düşünmenize neden olan güzellik.
 • jennifer lopez öncülüğünde başlayan, angelina jolie tarafından ise dünya modasına kazandırılan yeni akım. bu takipçilerden biri olayı abartıp kendini de angelina'ya benzetip sekiz bebek doğurdu (bkz: nadya suleman). ülkemizde de birden ünlü isimler * ikiz bebeklere hamile kalmaya başladılar.
  (bkz: gülben ergen)
  (bkz: deniz uğur)
 • bir tanıdık vardı aslında iki,
  ikisini de tanırdım, erkek pek pimpirikli pek hesaplı idi,
  evlendiler vakti zamanı geldiğine karar verip, binbir hesaptan sonra bebek sahibi olmaya karar verdiler,
  bizim oğlan bu devirde çocuk büyütmenin hem zahmetli hem masraflı olduğunu çoktan hesaplamış,
  bir olsun bizim olsun demişti bile, bezi, maması, kreşi, okulu, 1 yeter idi,
  kısa zamanda çalışmalar olumlu sonuç verdi, anne ultrasona girdi, telefonda eşine haber veren kızımız,
  telefonun diğer tarafındaki oğlumuzun tansiyonu 20 ye vurdurdu ister istemez.
  daha tanım olsun diye fiilen annenin 2 sine karşılık bazı babaların aklına malolabilecek takdir-i ilahi.
  ne oldi rengin soldi dedi mi mesai arkadaşları bilinmes bizim babaya ama şimdi iki yaşında kinder supriseler.
  bir de tüp bebek metodlarında sıkça karşılaşılabilen sonuç
 • karnında taşımanın da, doğurmanın da, büyütmenin de tek bebeğe göre zor olduğu, ancak çocuk sahibi olmanın verdiği zevkin de iki kat fazlasının yaşandığı durum... ister tedavi yöntemleriyle, ister doğal yollarla olsun, bir kadının yaşayabileceği en güzel duygudur bence; karnında iki tane bebek olduğunu bilmek, onların tekmelerini saymak, doğumdan sonra kucağına verdiklerinde iki bebeği aynı anda sevmek...
 • ikiz sahibi olmak icin ailede mutlaka ikiz olmasının gerekmedigi ; ilk kontrolde yok artik! ultrasondur daha neler !!yansimadir o derken ikinci kontrolde ayni anda farkli farkli atan iki miniminnacık kalbi gorunce gozlerimizden yaslar akarak ögrenmis oldugumuz mucizevi olay.
 • bir kadının başına gelebilecek en mucizevi şeydir. hamile olduğunu öğrendiğindeki heyecan ve korkunun on katını ikiz doğuracağını öğrendiğinde yaşamak, eşinle birlikte her doktor muayenesinde iki bebeğin kalp atışlarını izlemek, yan yana büyümelerine şahit olmak, hele hele vakti geldiğinde birinin kız birinin erkek olduğunu öğrenerek bu mutluluğun katmerlenmesinin keyfini sürmektir. karnından gelen tekmelerin hangi bebekten olduğun tahmin etmek, onları ayrı ayrı okşamak ve kucağına alacağın an için sabırsızlanmak. doğumdan sonra hemşirelerin ikisini birden kucağına vermesi ve ikisini birden emzirmek, birbirinden uzun, yorucu ve uykusuz geçen onlarca gece boyunca bazen yataklarının başında dikilip öylece bakakalmak ve ikisini de çok ama çok, anlatılamayacak kadar çok sevmektir.
 • bir defada iki bebeği birden dünyaya getirme olayıdır. dünyanın en zor işi, sonu büyük bir ödül ile biten en acı veren işkencesidir.