şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
114 entry daha
 • ikizler;
  castor'un ebeveynleri;babası tyndareus, sparta kralı ve eşi leda (thestius'un kızı) . jupiter (zeus)
  leda'yı evlendiği gün, kuğu görünümünde * ziyaret eder. ve ikizler doğar. pollux zeus'dan olma ve ölümsüzdür. castor ise ölümlü olandır.pollux'un kızkardeşi spartalı helen'dir ve daha sonra sparta kraliçesi olacaktır *. ikizlerden castor
  becerikli bir at sürücüsü ve dövüşçüdür, pollux ise boksördür.beraber büyürler. onları kimse ayıramaz. castor'un öğrencilerinden biri
  heraklesdir. argonautlardan olurlar ve altın postun peşine düşerler.kuzeni idas tarafından castor öldürülür *.
  . zeus , idas'a yıldırım gönderir ve onu öldürür.
  ancak pollux castor'u hades'te bulmaya gider. pollux zeusa onu da öldürmesi için yalvarır.

  zeus bunun üzerine bazı günlerde hades ve olympos'da onları biraraya getirir. yıldız olarak da , birbirlerini terketmezler. castor batıda ise pollux onu takip eder, ve castor doğuda ise pollux onun tarafına doğru yönelir.
  geminum astrum denilen yıldızlar aslen castor ve pollux'dur.

  romalılar "twin brethren" olarak söylerler, roma krallığının kuruluşunda esas olan romus ve romulus ile ilişkilendirirler. mısırda genç ve yaşlı horus olarak söylenmektedir. babil'de "muhteşem ikizler" olarak anılmışlar.çinde sonsuz dualizm ,ying ve yang ile temsil edilirler.
  pollux, parlak olanı olup 35 ışık yılı, ve castor 10 ışık yılı uzaktır. ne kadar uzak olurlarsa olsunlar,şöyle bir bakış uzakta olduklarını bilmek, hayal,yaratı olduklarını düşünmek, eğer sadece masaldan ibaretse ,hiç yaşamamışlarsa, şu beynin kıvrımlarında dolaşan bu masalsı anlatılar, bu ışık hüzmeleri adına, yaratandan bişeyler bulmak adına çıkılan yolculuğa saygı olsun. toplumlarda anlatılan tüm masallar bitmedikçe ruh bitmesin .
  (bkz: ikizler)
  (bkz: gemini)
  (bkz: dna)
  (bkz: ikili sarmal)
 • bahtsız insanların burcu. 80 yıl yaşayan bir ikizler burcu kişisi 50 yıl yaşayan bir x burcu kişisinden daha az yaşamış olmuyor da ne oluyor?

  ikizler familyası karar sürecinde maceradan maceraya koştururken diğerleri atı alıp üsküdarda su böreği yiyor, akşam kızıllığında çay kahve içiyor. yani bu burcun insanları yaşayan ölü kıvamında zombi eğlencelerine meze olmuş. gerisi benim bileceğim şey değil.
 • ne zaman ne yapacağı belli olmayan ,biraz fazla zekı ve bir o kadar da psikolojik olarak rahatsız insanların burcudur.
 • aldığı kararı öyle ya da böyle revize eden insanların burcu.
 • aldığı kararlardan sonra aldığı şeyin karar olmadığına kendini ikna edenlerin gözbebeği.
 • ilk basta basagin aklini cok kolay celse ve onu rahatlikla etkilese de, son tahditte basakla asla anlasamayan burc.
 • başak burcu ile aynı gezegen tarafından yönetilen(merkür) ama başak burcuna göre daha saf olduğunu düşündüğüm insanların bulunduğu burç. görünürde değişkendirler, güvenilmezlerdir, hızlı düşünürler çabuk karar alırlar, ama başak burcu insanı kadar uzun vadeli plan yapamazlar ve dolayısı ile uygulamada da sorun yaşarlar. hazır cevaptırlar ama mantıklı laflarla kolay kandırabilirsiniz. başak burcuna inanmadığı, mantıklı da olsa, hiç bir şeyi yaptıramazsınız. kendini bir ortamda çabuk belli eder özelikle çok güzel bir gülümsemesi vardır düşünüldüğünün tersine sadıktırlar, ama planlarının anlık değişimi sayesinde güvenilmez olmaları karşı tarafı rahatsız eder. konuşmayı severler ama kendilerinden daha çok konuşan birinin yanında sıkılırlar. eğlenceli insanlar çıkar bu burçtan çoğu arkadaşım ikizler burcudur ve çok eğleniriz onlarla ama eğlence olmadı mı aramam, dertleşicek tipler değildir, kendi içinde kendi sorunları ile ilgilenmeyi sever. hatta onlar içinde boğulur. yardım etmeye çalışırsanız sizide peşinden oraya çeker hiç gerek yok kasmaya bırakın terazi burçları uğraşsın. ama dediğim gibi eğlenceli sevilesi şirin insanlardır
 • insanı ya tuzağa düşüren ya da temize çıkaran kendine göre çok adaletli bir burç.
 • insanlığın ortak değeri.
 • birden fazla çekirdekli işlemciye sahip türdür.kafada aynı anda birbirinden bağımsız bir çok doneyi çevirebilir.ortamın havasından çok bağımsız olabilir ruh hali işlemcinin meşgul olduğu işlerle.ama işlemci o an varolan ortam için çalışıyorsa ortamı istediği moda sokup çıkaracaktır.
  masalları sever.etrafında çok insan olur.planlı yaşamaktan nefret eder.özgürlük herşeyidir.
  ayrıntıdan nefret eder.çok renklidir.tezcanlıdır.duygusaldır genelde.değişimsiz yaşayamaz.aklı hep bir adım ötededir.sevdiği birşeyi hayatının merkezine koymaktan çekinmeyecektir bunu bazen yansıtmasa da.
  ikizler, kendini dünyanın merkezine koyan ,ego sahibi ve uzlaşmaz insan türleriyle yapamaz.boyunduruk altında kalmaktan nefret eder.uslu bir çocuk olarak yaşar.
  ikizler ,ikizlerle çok iyi anlaşabilir. **
441 entry daha