• ikizler erkeği:
    - ben seni hiç aldatmadım.
    oğlak kadını:
    - valla ben aldattım, ama şimdi burdayım... ne diceksen de...
    ikizler erkeği:
    - hmm, hmmm...
    oğlak kadını :
    - akşam koltukta sevişelim mi?
    ikizler erkeği:
    - rım rım rım rım
  • sinir harbi.
  • aldığı kararlar doğrultusunda yaşamaya çalışan oğlaklar, ikizler burcunun değişken ruh yapılarına tahammül edemezler.
    ikisini de idare etmek zordur netekim.
  • oğlak kadını:
    -herşey ne kadar güzel gidiyor,yıldızlar,ay...
    ikizler erkeği:
    -ben başkasından hoşlanıyorum!
    oğlak kadını:
    -e beni seviyordun?
    ikizler erkeği:
    -başkası çıkınca oluyormuş,sevgim azaldı...

şeklinde olabilecek ilişki türüdür.ikizler erkeği değişkenliğinden vazgeçer,oğlak kadını sistematik ve yönetici tavırlarını törpülerse tam bir uyumdur,mutluluktur,huzurdur;yoksa ne kadar uzatılırsa uzatılsın çok fazla da devam etmez.
    (bkz: bana bir ikizler erkeği bir oğlak kadını bulun)
  • yürümesi zor.
    bu ikili astrolojik olarak uyumlu sayılmaz. ikizler burcu aradığı heyecanlı ve eğlenceli hayatı oğlak burcunda bulamayabilir. oğlak burcu ikizler burcunun kıvrak zekasından etkilenecektir ve kim bilir aşk onların hayata ciddi bakışlarını biraz gevşetebilir.

oğlak burcunun ciddiyeti ve dengeli tavırları bir ilişki için olumlu özelliklerdir. değerli olan her şeyi ellerinde tutmayı isterler, bu yüzden onlar için değeri olan ilişkileri de kolay bırakmayacaklardır. ellerindekini en iyi şekilde kullanmak için zaman kısıtlıdır. bu yüzden arkadaşlarına vakit ayırsalar da onlarla boşuna zaman öldürmeyi sevmezler. her zaman bir plan ve programları vardır ve bu programın dışına sosyalleşmek adına çıkmayı sevmezler.

oğlaklar için yakın arkadaşlarının kalplerindeki yeri farklıdır, onlarla olan ortak anıları ve paylaşımlarının yeri ayrıdır. oğlak burcu ayrıca profesyonel alanda birbirlerine yararlı olabilecekleri arkadaşlıklar kurmak ister. romantik ilişkilerinde bile bu birbirlerine faydalı olma olgusu önemlidir. kendilerine yük olduğunu düşündükleri kişilerle beraberlikleri uzun sürmez. beraber olduklarında yalnız olduklarından daha fazla bir şeyler paylaşıp, kazanıyorlarsa bu beraberlik sürecektir. beraber hedefledikleri tepenin doruğuna çıkarken arada bir durup birbirlerini ile iyi vakit geçirmeyi de hatırlayabilirler.

aile oğlak burcu için önemlidir, sadece kariyerlerine odaklanmayı daha faydalı görseler de, aile gibi somut ve sabit bir değer için harcadıkları zamandan rahatsız olmazlar.

ikizler burcu gezmekten ve sosyal olmaktan çok hoşlanır. her an elinin altında bunları yapacağı arkadaşlarının olması gereklidir. arkadaş tercihleri çok yönlüdür, her birinin onlara katacağı şeyler farklıdır ancak kendileri gibi dışa dönük, her zaman harekete hazır kişilerden çok hoşlanır. hiç bir zaman konuşacakları konu bitmez, her tip insanla paylaşacağı bir şeyler vardır. bu yapıda bir insanı tatmin etmek için çok yönlü bir partner gerekir. ilişkilerde ikili yakınlık arayan kişiler ikizler burcu ile mutluluğu bulamayabilir. ayrıca ikizlerin daldan dala atlayıp, yeni insanlarla tanışması için özgür olması gerekir. ikizler burcunun bu tip ihtiyaçları uzun süreli ilişkilerin gerekleri ile çelişebilir. eğer haritalarında bir sonraki burç olan yengeç burcundan kuvvetli etkiler yoksa, müzmin bekar adaylarıdır. ikizler burcu olup uzun süreli ve mutlu ilişkileri olanlar bunun sırrının ilişkilerinde birbirlerine yeterli mesafeyi vermek ve beraber aktif sosyal hayatlarını paylaşmak olduğunu söyler. fikirlerinde sabit olmayan bir partner ikizler için gereklidir.

kaynak: (bkz: elle)
  • inatlaşma krizleriyle geçer.
  • bir ikizler erkeğine daha başlamadan kafayı yedirten ilişkidir.
    hayatımda oğlak kadını kadar çözülmez bi kadın görmedim. bazen bi bakıyorum saf,temiz çekingen, kırılmaktan korkan melek gibi duru bi kız. daha 5 dk bile geçmeden öyle bişey yapıyor ki, çıkarının derdinde, bencil, duygusuz tüm derdi para ve güç kazanmak olan şeytanın teki.
    aşılmaz duvarları da cabası. yok böyle bi ketumluk arkadaş.
    bazen böyle gözlerindeki hüznü yakalıyorum, bu kız duygusal diyorum. ama donuk bakan zerre duygu kırıntısı barındırmayan haline hemencecik dönmekte çekinmiyor hasbam.
    kısacası bu ilişki zordur zor, sabır ister. herşey hemen olsun isteyen tipik bir ikizler erkeğini de bu nedenle zorlar.
    kısacası sevgili burçdaşım erkeklere selam eder, beğendiğiniz kız oğlağım diyorsa en başından topuklamanızı öneririm. yoksa merak duygumuzu sömürüp mıknatıs gibi kendilerine çekip delirtiyorlar..
  • çok tuhaf, psikopat bir ilişkidir. ayrı ayrı dururken gayet normal olan bu insanlar bir araya geldiklerinde aşk sandıkları bir, dünyayı birbirlerine dar etme eğilimine girerler. ayrı da kalamazlar. çünkü o nasıl bir sevmedir. oğlak kadınının buzdan kalesi fethedilmiştir artık ikizler erkeğinin de gitme vakti gelmiştir.
  • sözlüğe yıldız fallarını öğrenmek için gelenlerin olduğunu kanıtlayan ilişkidir
  • oğlak burcunun durağan yapısı ile ikizler burcunun hareketli yapısı arasında kaos ortamı yaratacak ilişki.

oğlak burcu kadını stabildir. hatta burç logolarına bakarsanız eğer kaya üzerindeki oğlak çok net görünür. evinin şeklini ancak taşınırsa değiştirir. hayatındaki insanları da ancak son noktada diskalifiye eder. ilişkide tutku ve güven arar.

oysa ki ikizler burcu erkeği hep yenilik olsun, hep değişiklik olsun, hep hareket olsun.

dolayısıyla biraz boğucu, birazdan daha fazla da yorucu bir ilişki olur.

aslında oğlak burcu kadınana dayanan kaç insan olur, orası da muamma.