şükela:  tümü | bugün
  • her ne olursa olsun ikizler erkeginden uzak durmakta fayda vardir, adam olur gibi gozukup sonra tekrar herseyi berbat etmekte ustlerine baska bir burc tanimam.
  • güzel yemek eksik olmaz..
  • kesinlikle yürümeyen ilişkidir.*

zöge: benimki yürümedi kardeşim. sana da tavsiye etmiyorum, tecrübeye güven.
  • kesinlikle süper yürüyen ilişkidir. yay burcu kadınını ikizler burcu erkeğinden, ikizler burcu erkeğini de yay burcu kadınından daha iyi anlayan burçlar mevcutsa da *böyle bir duruma rastlanmamıştır. iki burç da süper zeki olduğundan ve bu zekayı aktarabileceği yer aradığından bu ikisi bir araya gelmelidir.gelince bolcada mizah içeren bir birliktelik söz konusu olur, süper yemekler yapılır, attaya gidilir,eğlenilinir falan feşmekan.bilemiyorum bir tek ben mi böyle düşünüyorum ama 2 burç da çok dışlanan burçlar arasındadır belki de o yüzden iyi anlaşıyorlardır.

(bkz: yay burcu kadınına yapılmaması gerekenler)

(bkz: sozlukteki yay burcu yazarlar)
  • zit burclarin cekiciliginden olusan iliskiymis.
    aslında burçlara falan çok da inanmıyorum ama ikizler erkeği ile yay kadını ilişkisi diye bir şey var. boktan bi ilişki ama olsun. ayrıca bu iki taraf birbirini çok da iyi çekiyor olmalı kı; hayatıma giren o 5 dümbüğün başka türlü bi açıklaması olamaz.
  • john woo aksiyon filmlerini seven ikizler erkeği ile, luc besson aksiyon yapımlarını seven yay kadınının en kötü arkadaş - dost - kanki formatında da olsa yürütebilecekleri ilişkidir.
  • bu ilişkide bu iki burç birbirine karşıt açı yapıp, zıt özellik gösteren burçlar arasında en uyumlu olandır. her iki burcun ilgi alanı geniştir ve her ikisi de gezmekten zevk alır. ancak unutmayın; ikizler eve yakın gezmekten ve kısa süreli seyahatlerden hoşlanır. yay burcuysa uzak, hiç keşfedilmemiş yerlere gitmek ister. bu konuda uzlaşabilirlerse beraber zevk alacakları bir uğraşları olacaktır.

genel olarak yaylar burçların içinde en filozof olanıdır. öğretme ve anlatma iç güdüleri kuvvetlidir. herkese hayatlarını nasıl iyileştirip, geliştirebileceklerini göstermekten büyük zevk alırlar. teknikleri pratik olmasa da, yetenekleri fikirler ve inançlar alanındadır. yaylar ilişkilerinde partnerlerinin vizyonunu genişletirler. onları hayatın her türlü ihtimaline karşı hazırlayıp, problemlerine çözüm olurlar. yay burcunun sembolü oktur ve bu okun ucu devamlı yukarıya doğrudur. pozitif bir görüş açısı ile bir sonraki fırsatı görüp, kendini ve partnerini buna odaklar. filozof ve öğretmen olarak bu burç ikili ilişkilerde konuşmaların çoğunu yapıp, her konuda yorum yapacaktır. söyleyeceklerini de pek sakınmazlar ve bazı durumlarda ancak söyledikten sonra pişman olurlar.

ikizler burcu gezmekten ve sosyal olmaktan çok hoşlanır. her an elinin altında bunları yapacağı arkadaşlarının olması gereklidir. arkadaş tercihleri çok yönlüdür, her birinin onlara katacağı şeyler farklıdır ancak kendileri gibi dışa dönük, her zaman harekete hazır kişilerden çok hoşlanırlar. hiç bir zaman konuşacakları konular bitmez, her tip insanla paylaşabilecekleri bir şeyler vardır. bu yapıda bir insanı tatmin etmek için çok yönlü bir partner gerekir. ilişkilerde ikili yakınlık arayan kişiler ikizler burcu ile mutluluğu bulamayabilir. ayrıca ikizlerin daldan dala atlayıp, yeni insanlarla tanışması için özgür olması gerekir. ikizler burcunun bu tip ihtiyaçları uzun süreli ilişkilerle çelişebilir. eğer haritalarında bir sonraki burç olan yengeç burcundan kuvvetli etkiler yoksa, müzmin bekar adaylarıdır. ikizler burcu olup uzun süreli ve mutlu ilişkileri olanlar bunun sırrının ilişkilerinde birbirlerine yeterli mesafeyi vermek ve beraber aktif sosyal hayatlarını paylaşmak olduğunu söyler. fikirlerinde sabit olmayan bir partner ikizler için gereklidir.

kaynak: (bkz: elle)
  • ikizler erkeğinin cinsel anlamda en iyi anlaştığı burçtur, o çekim hiç bitmez. tipik ikizler erkeği olan ben akreplerle en şehvetli anlarımı yaşarım sanıyordum ama yay burcu kadınıymış asıl olay -tüm burçlardan 1-2 tane oldu çok istatiksel takılıyorum-. gönül işlerinde ise sürekli bi gerginlik, karşılıklı birbirini çıldırtma, aşağılama, tahrik etme olur; doğru hareket tüm bu negatif enerjiyi cinselliğe yönlendirmek, yüklemektir. araya mesafe girmedikçe o fiziksel çekim bitmeyeceği için ilişki de bitemez.
  • evliliğe kadar gider.zıtların anlaşması budur heralde.