şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fikir mühendisliği adı altında sözlükte trollük yapan nesildir. evet.
  • fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olduğunu sanan nesilidir.
    fikri ve zikri satılıkların ruhu godoştur.
  • evden çıkmasına pek izin verilmediğinden artık türban takmasına da gerek kalmayan nesildir.
    kullanılmış ,misyonunu tamamlamıştır. evlenmiş evine kapanmış kendisine verilecek tek görev olan , islami usüllere göre üreme (helal sikim) ve topluma yeni yobazlar yetiştirmek görevlerini üstlenen nesildir.
  • o gunlerden sonra hicbir sey eskisi gibi olmadi,ikna edilmis ve edilememisler arasinda sessizlik antlasmasi imzalandi.bazi ikna edilememisler avp.insan hakklarina basvurarak dava acilmasina neden oldu ama kendileri tam olarak anarsist sayilamadiklarindan davalar dustu ve haksiz sayildilar,bazilari ise ben ozgurlugume duskunum diyip manset oldu.ikna fikrini ortaya koyan bilim disinda sivil toplum islerine kafayi takan prof.lar bir sure sonra emekli olup boyama kursuna gittiler.bazilari ise panellerde vicdan temizlik isine girdiler,laiklik hic anlasilamadi dediler,carsafla okula gitmedin yasak oldugu fransa yi ornek gosterdiler.ornekler hep ithaldi.ne yazikki turkan saylan gibi yuce degerlere gonul vermis insanlar ismi kirlendi,yapay yolla dollenen yumurtalar ileri ki gunlerde dollenip firsatci bir genclik yetismesine neden oldu,boylece kucuk amerika fiilen olmus oldu.netice itibariyle mantik ve pozitif bilimden uzak hayalperest adimlarla yeni osmancilik fikri ortaya cikti.iyi niyetinden suphesi olmayan bu akim cuma gunleri israrli memleketinize zeval gelmemesi icin halen dua ederler.ikna olmus olanlarin bir kismi pensilwanya da egitim (kallavi olanlar tabiki kadro sinirli )alip dunyanin cesitli yerlerine sevgi pirticiklari olarak yayildilar.elalem uzaya cikmis donmus kendi projeleriyle kendi uretimleriyle bu nesil sadece bakarak efsane olmus.
  • toplamda 198 kişiden oluşan nesildir. beşi haricinde kalanı ikna olup eğitimlerini tamamlamıştır. bu odalarda konuşulanların, yapılanların hepsinin kamera kayıtları mevcuttur. efsane olmalarının sebebi sonradan kopardıkları yaygaradır.

sayelerinde koca ülke bir ikna odasına dönüşmüş; şunu giyersen tecavüz ederiz, bunu yaparsan döveriz .... türü söylemlerle milyonlarca kadının evden çıkmaması, çıkarsa belli saatlerde, belli yerlerde, belli kıyafetlerle olması konusunda kafası sikilmektedir.
  • ikna odasına alınan hanımlardan birisi, deneyimlerini yazdıysa okumak veya dinlemek isterim. acaba nasıl ikna edilmeye çalışıyorlardı bu odaya alınan hanımlar.

bir de bu odada olan başını açmaya ikna edilmekse eğer, acaba bu odaya girmek zorunlu muydu yoksa mecburi miydi acaba?

üçüncüsü bu odalarda olan en fazla (ve evet bu ufak bir şey değil) türbanlı kadınların üniversitede okuma hakkının ellerinden alınması. bu hakkı korumak için dilenen hanımların, çalışan ve okuyan kadınlara laf eden din adamları hakkında da bir iki laf söylemeleri, eylemlerin samimiyeti konusunda şüphe duyanları ikna etmede faydalı olacaktır sanırım.
  • ikna olanlar aslında kendini de ikna edemyenlerdi.
  • 94'te beni ikna odasına almışlardı. "başörtünü çıkar" dediler. direndim.
    "oğlum sen erkeksin çıkar şunu" dediler. direndim