şükela:  tümü | bugün
48 entry daha
  • çok güzel bir çocukmuş. kim yaptı, nasıl yaptı, hikayesi nedir bilmiyorum. tek bildiğim, anlam veremediğim nasıl ve ne gerekçeyle böyle masum bir yüz katledilir?
    insanlık için umudum günden güne eriyor. her ne yasıyorsak müstehak diyorum. bu kıyamet dedikleri olsa da hepimiz toptan yok olsak diyorum..
    keşke bir çocuğa, bir kadına, bir masuma el kaldırıldığı an dünyanın fisi çekilse artık..
    çok leş bir canlı türüyüz.

ikranur ve onun gibi birine uzanan ellerin karşısında ben olamadığım, bunu engelleyemedigim için kahroluyorum.

allahım keşke vicdan denen olguyu bütün canlılarda eşit dağıtsaymışsın. ya hep ya hiç olsaymışız..
  • bir çocuğu diri diri gömmek ona yaşatılacak en kötü kabustur. allah belamızı versin bizim şöyle bir şey başka bir yerde olsa ülke ayağa kalkar. bizde rabia naz'ın babası duyuruyor olayı, trajediye bakar mısınız.
  • yaşadığım şu dönemi, yüzyılı her ne ise bazen anlayamıyorum. sözde yaşım bir yetişkin olmamı söylerken, yüreğim ise saf, çocuk kalmak, huzurla dolmak istiyor. böyle masum canlar yitip giderken ve bunun önüne geçilemezken, kendimden ve çevremden nefret etmeye başlıyorum. haksızlık bu işte. dibine kadar çevremiz bunlarla dolu. neresinden başlamak lazım, nasıl çözümler üretmek lazım. neden kimse adım atmıyor? neden kendi devletimiz tarafından bize bir güvence verilemiyor? kendi ülkemizde, evim dediğin topraklarda özgürce büyüyemiyoruz ve büyütemiyoruz çocuklarımızı?

haksızlık ya da kötülük deyip buralarda lanet okumak da samimi gelmiyor bana. unutuyoruz ya aslında unutmaya da hakkımız yokmuş gibi. ama unutmazsak da yaşayamayız, bu dünya daha da karanlık olur sanırım.

çok üzgünüm ikranur. tıpkı eylül'de, leyla'da, ecrin'de olduğum gibi.
  • özellikle köylerde temel sorunumuz baskılanmış ve yasağa maruz bırakılmış zihinler.bunlar haremlik-selamlık durumu ile yaptıkları ayrımlarla bir çok şeyi içinde tutup sonrasında azgın teke gibi hayvanlaşıyorlar...sorsan namus bekçileri ama kim kimi ne yapıyor belli değil.2020 yılındayız köydeki teyzem annemi arayıp yan bahçedeki adamın şortla gezdiğini söyleyip ayıplıyor.bir çoğu meraktan bir çoğu yasağın çekiciliğinden sapkın davranışlara yöneliyor.bu yavrunun olayından umarım böyle bir şey çıkmaz.ama herkesin tek yürekle birleşip söylediği gibi öyle bir hale geldik ki rastgele ölmesine nerdeyse alkış tutacağız. okuyun,okutun,değişin, gelişin ey dünyalı dostlarım ne olur!!!
  • çocuk, kadın ölümleri klavye başında acımızı, öfkemizi bildirmekle; dikkat çekmek için lamba söndürmekle, twitter ile çözülemeyecek; bunu biliyoruz. çünkü bu kurbanların bu sosyal medya alanıyla bir etkileşimi yok, olsa bile başka şekilde var. cehalet, yanlış olan ya da hiç olmayan cinsel eğitim, ihmal ve daha birçok sosyal, ekonomik, kişisel faktörler bu cinayetleri var ediyor. şimdi ben de klavye başında bir şeyler karalıyorum ama bunun ikranur'a ve diğer ölü, ölecek olan çocuklara bir faydası yok. toplumsal ve yapıca bir eğitim politikası, yaptırımları güçlü bir hukuk sistemi, takip, sosyal uzmanlar ile konu tamamen politik. toplumun öfkesine cevap verecek olan, devletin tüm işleyişini seferber ederek konuyu her yönüyle ele almasıdır. örneğin 12 yaş altındaki hiçbir çocuk ebeveynleri olmadan yalnız bırakılamaz yasasını çıkarmak çok zor mudur? devlet, çocuk evliliklerinin önüne geçmek zorundadır, kız çocuklarının eğitim hakkını teslim etmek zorundadır, bunu takip etmek zorundadır. ikranur artık yok, bunun sorumlusu başta eğitimsiz ebeveynleri, çevre, sosyal ve ekonomik koşullardır ve tüm bu koşulları düzenlemekle yükümlü olan da devlettir. her şeyi devletten beklemiyoruz ama hayatı bu şekilde yasalarla düzenlemesini bekliyoruz.
  • " kucuk kizin cansiz bedeni "

ne kadar agir bi cumle bu...

"satilik bebek ayakkabisi,hic giyilmemis" gibi.

allah rahmet eylesin.
  • çocuk cinayetlerine mi, kadın cinayetlerine mi, hayvanlara zarar verenlere mi, çevreyi katledenlere mi hangisine sinirleneceğimi şaşırdım.

lütfen vicdanlı bireyler yetiştirin. bari gelecek nesil böyle boktan bir dünyada yaşamasın.

ulan nasıl bir şerefsizsin minicik çocuktan ne istedin!
  • nerede okuduğumu hatırlamadığım bir söz geldi aklıma bu haberden sonra:"artık sinekleri kovalamayı bırakıp bataklığı kurutmak lazım" diye. bir sonraki kadın ve çocuk ölümlerinden önce yapılması gereken şey sanırım bu olmalı.
  • büyüklerin aptallıkları,sorumsuzlukları yüzünden yitip giden bir güzel çocuk daha...
    allah gerçekten belanızı versin ya! sadece bu yavruya kıyanın değil, çığlık duyup bakmayan köylünün, akşama kadar kaybolduğunu farketmeyen ana babanın hepinizin bin belasını versin. bakamayacaksanız,ilgilenmeyecekseniz, internetten sevgili peşine düşüp yavruları saldım çayıra mevlam kayıra bırakacaksanız getirmeyin dünyaya! çocuklar ortalıkta büyüyor hatta büyüyemiyor zavallılar, yazık günah be.

bir videosuna denk geldim, köy düğününde sanırım, güzel bir elbise giymiş, saçlar upuzun yüzü melek gibi güzel :( nasıl kıyarsınız ya bu güzelim çocuklara. aklım almıyor!
  • çip sistemi. çipleyeceksin herkesi, normalde olmaması gereken yerlerde, yan yana olmasının imkanı olmadığı kişilerle olan kişilere acil müdahale yapacaksın.
    isteyen 18 yaşından sonra söktürür, ama çocuklara bir şey olmasın.
    çocuklar kaybolmasın, kaçırılmasın.
18 entry daha