şükela:  tümü | bugün
 • açılımı istanbul kültür ve sanat vakfı. müzik , caz , film , tiyatro festivalleri ve bienal sergisi düzenleyen kültür bakanlıgından bağımsız vakıf.
 • eczacıbaşı holding'in 46 milyon tl bağışladığı vakıftır. bu sayede ferik abimiz deniz palas'a sahip olamayacaktır. en azından 10 seneliğine.

  http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1797522/default.htm
 • 2014 için hazırladıkları the usual suspects temalı reklam filmleri on numara olmuş olan.

  http://youtu.be/ik5bwlt6ft4
 • zamanında sinema günleri etkinliğinin kurucularından biri (bkz: atilla dorsay)dır.
 • istanbul şehrinin kültürü ve sanatı için çabalayan, didinen, eleştirilen, bol etkinlik düzenleyen vakfın kısaltılmış hali.
 • #salonakimgelsin ve #peceteyeistek hashtagleri ile twitter üzerinden istekleri kabul etmeye başlamış.

  teşekkürler birazsoylebirazboyle
 • filmekimi 2014 bilet satışlarında "alışverişe devam" düğmesini ilk yarım saat koymayıp her filmden 5 tl yazıyla "beş tl" haraç kesen tekel biletçi ile ortak çalışan vakıf.

  kültür ?

  sanat ?

  etik ?

  edit: şöyle bir cevap geldi kendilerinden: http://biletix.com/ 'daki teknik aksaklık nedeniyle, filmekimi ön satışlarında bazı üyelerimizden birden fazla işlem bedeli alınmıştır.yaşanan aksaklıktan ötürü üyelerimizden özür diler, alınan fazla işlem bedelinin gün içinde iade edileceğini önemle hatırlatırız
 • şu anda,iksv 34. istanbul film festivali açılış töreni'ni altın lale ödülleri'nin sahiplerini bulma anına tanıklık etme lütfuna nail olmanın olağanüstü hazzıyla,gene ntv üzerinden canlı yayınla ekrana yapışarak izlemekteyim. sevgili cahit berkay'ın of o nefis müzik ziyafeti akabinde,karşımda biricik şebnem ferah'ı görüyorum.salonda iğne atsan yere düşmeyecek,kim ararsan var,hatta yok yok gibi.ben sadece buradan sıkı bir sinemasever olarak kendilerine teşekkür etmek istiyorum 7. sanata emeği geçen gelmiş geçmiş yeryüzündeki herkese hepsine bütün o birbirinden değerli işleri için milyarlarca kere teşekkürler!"iyi ki varsın sinema" diyorum ve nefes aldığım müddetçe muazzam bir keyifle izlemeye devam edeceğim.elbette 204 film arasından seçtiklerimi festivalden sonra da bir şekilde yakalayıp izleyeceğim.hayat sinema olmadan çekilmezdi.sonsuza dek artarak varol sinema!sonsuz sevgiler sana...