şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu başlıkta yazarların iktidara gelinde zaruri bir aceleyle yapacağı/yapılması gerektiğini düşündüğü ilk işi yazıyoruz.

  hem toplumun nabzını ölçmüş olacağız hem de seçimden sonra gelecek iktidara belki de fikir vermiş olacağız.

  ben şahsen en acil olarak yapılması gereken şeyin sokakta yaşayan çocuk/genç/yaşlı
  her insanın devlet eliyle okuması gerekenleri okutması (yatılı okullarda olabilir) erişkin grupta ise kurslar ile sertifika vererek meslek lisesi tarzı bir eğitimle 6 ayda toplumda çalışan, kendine bakabilen ve en önemlisi sokakta istismara açık, savunmasız ve insan gibi yaşayabilecekleri bir olaya imza atardım. sadece onlar değil evine ekmek götürmekte zorlanan insanlar da rahatlar toplumun bu konuda tedirgin olan kısmı bile rahatlar. insanlar hak ettikleri insanlığı görmüş olur. hala sokakta çöpten bir şeyler toplayan insanları gördükten sonra rahat bir şekilde evine gidebilen insan çok şey kaybetmiştir aklı kalmıyorsa onlarda.
  bunun için kaynak bulmak bile çok kolay sadece siyasilerin kullandığı gereksiz eşyaları/ arabaları/ evleri gerekirse saray’ları azaltırsak bu durum çok rahat aşılabilir.
 • sarayı boşaltıp üniversite yaparım. akabinde celal şengör hocanın başını çekeceği bir konsey kurdurur, ülke yönetimine onları da katarım.
  son olarak da yürüyen uçak projesinin startını veririm.
 • 4. kategori 415'ten kombine alıp koltuğa adımı yazdırmak ama maçı 1. kategoriden izlemek. 1 kamyon da snickers alırım. yeter artık. şımarma sırası bizde.
 • tüm kamu kuruluşlarında çalışan personele (statüsüne bakılmaksızın) eğitim düzeyine göre sınav yaptırırım. 75 puanı geçemeyenin ilişiğini kestiririm. liyakati esas alıp, gönderilenlerin yerine konusunda uzman, kalifiye personeller getiririm. çünkü devlet kademesi düzelmeden hiçbir şey düzelmez bu ülkede.
 • mülakatı kaldırırım.
 • tüm ülkeyi adanaya götürüp kebap ısmarlamak
 • cemaat ve tarikatları kapatırım. kökten çözüm.
 • * kamudaki pozisyonlarda mülakatın yasaklanması.
  * esrarın tıbbi amaçla kullanılmasının serbest bırakılması - 5-10 yıl kadar sonra da komple serbest olur.
  * kadıköy-pendik minibüsünün kaldırılması
  * motosikletten ötv alınmaması - (<600cc. 600cc üstüne az bişey olsun yine)
  * otomobil ötv'lerinin hayvan gibi indirilmesi.
  * kanalistanbul benzeri bir projenin asla yapılamaması için gerekli koruma kanunları
  * istanbul boğazına başka bir üstten otomobil geçişi köprüsü yapılamaması için gerekli koruma kanunları.
 • (bkz: after party)

  icraat olarak : marijuana legal :)