şükela:  tümü | bugün
 • yıllardır yaşanan olay.

  on yıldan uzun bir süredir her gündem değişikliğinde akp şürekası çıkıp muhalefeti eleştirir. siddin senedir iktidar olamamış chp'nin geçmişini hatırlatır, cehape zihniyetini topa tutar.

  iktidar olmalarına ülkeyi yönetmelerine ramen yanlış giden her şeyin sorumlusu muhalefettir ve o kadar etkili bir muhalefet yaparlar ki halkın da gözü hiçbir şeyi görmez.

  normal ülkelerde ise iktidar eylemlerinden sorumludur. muhalifler ülkenin düşmanı ilan edilmez, yanlış giden şeyleri milletin farklı kesimlerinin temsilcileri, vekilleri olarak eleştirirler ve iktidar da cevap vermekle mükelleftir.

  yaşadığımız akla ziyan tüm olaylar bundan kaynaklanıyor, sürekli mavi ekran veriyoruz demeçlere.

  zirve noktası da seçimleri yöneten, 16 senedir devletin bütün imkanlarını kullanan, en çok maddi olanağa sahip, önceki seçimlerde ysk başkanının görev süresini uzatan, mühürsüz pusulaları geçerli sayan, bu seçim öncesi taşıma seçmen itirazlarını sümen altı eden partinin seçim bittikten sonra seçim şaibeli ve kanıt sunmak zorunda değiliz demesidir.

  referandumlar, çözüm süreci, ergenekon, balyoz, fetö, çalınan oy iddiaları, khk'lar, sistem değişikliği. başka bir ülkede bu kadar olaydan sonra iktidarda olmaları mucize olurdu.
 • katıldığım önermedir.
  aslında bunun tam adı; yavuz hırsız ev sahibini bastırır.

  ya da hem suçlu hem güçlü gibi ata sözleriyle özetlenebilir.

  geçmiş tarihli gazete manşetlerinden random seçim yapılsa örnekler binlerle ifade edilecek kadar çoktur. o yüzden daha burada liste yapmayla uğraşmam.