• yazar çok haklı,
    iktisatçılar minare tepesinde sabah ezanı okuyup, müezzin oluyorlar..

misal adam smith kilisede vaftizciydi, ama ekonomiye yön veren iktisat kitaplarını okuyoruz bugün.
  • başlıktaki önermeyi çürütmek için iktisat ile ekonominin aynı anlama geldiğini bilmek yeterlidir.

entrydeki önerme ise iktisat bölümünü tercihlerden çok önce inceleyip araştırıp, böyle bir sosyal bilimin içerisindeki matematik bilgisinden etkilenip, tıp veya mühendislik yazmak yerine en başa iktisatı yazarak tamamen çürüttüğüm önermedir.

dünyanın en çok kazanan insanları arasında yine iktisatçılar olup, cebinizdeki bütün parayı yönetenler de onlardır.

federal reserve ve european central bank, yani abd ve eu merkez bankalarının başkanları herhangi bir yaptırım hakları olmamasına rağmen dünyanın en güçlü insanları arasındadır ve bütün sermaye onların ağızlarına bakar.

son olarak da, en iyi okullardan birinde keyifle okuduğum, mühendislerin genelde uğraştığı statik ve stabil sistemlerin yerine unobserved değişkenlerin cirit attığı dinamik sistemleri öğrendiğim sosyal bilim alanından selam ederim.
  • iktisat bölümünün müfredatında ot-bok ekonomisi diye zibilyon tane ders olduğu için ekonomi okudum demesinin anlaşılır olabileceği gerçeğidir.

ekonomi okurken kaldıraç oranı vb. borsa terimi öğrenenlerin ekonomistim tribine girip, iktisat okuyanları hor görmesi pek akıllıca bir davranış değildir.

gel gelelim sözlükte iki coin başlığı okuduğumuzda broker olabiliyoruz zaten.
  • iktisat okumuştur. açıktan evet.
    işletme okumuştur, bölüm dördüncüsü.
    muhasebe finansman yüksek lisans, tamam.
    ekonometri okuyor şu an.
    en kazık zamanlarında spk lisansları almış.
    doktora yakın.
    bankacılığa girmiş, sonra mali müşavirliğe girmiş.

bi ara da halka ilişkiler ve tanıtım bitirmiş. evet, açık.

uluslararası hakemli dergide makale yayımlatıyor adam.

tribe girsin bir zahmet.

açıktan vurmaya çalışanı da gömer. bedava gelmedi hiçbiri.

öptüm.
  • ne gerek var kavgaya sonuçta hepiniz işletmeci değil misiniz.
  • boyle bir zumre vardir, sebebini anlamadim ama daha havali oluyor diye sanirim.

edit: martili tekne orta ogretim

saka bi yana dostlar vardir boyle bir şey, ayni veya degil tartisilir.

birbirimizi kandirmayalim, benim gorusum fiziki bir okula gidipte iktisat okuyan arkadas aof den bi farkimiz olsun aq diyerek girdigi triptir diye dusunuyorum (bkz: swh)
  • halbuki iktisat bölümünü sadece tercih zamanı duymuş ve tercih etmiş kişi ya da kisilerdir
  • (bkz: birbirinizi kırmayın)

aziz sancar idolünüz olsun.

edit: (bkz: dedelerin unutulmayan öğütleri)
  • şöyle bir şey farkettim.

hangi bölüm okuyorsun diye sorduklarında iktisat okuyorum diyince “olsun o da güzel bölüm”

ama ekonomi okuyorum diyince “waooow” “oha çok iyi” gibi tepkiler alıyorum.

insanımızın çoğu iktisatı bankacılıktan ibaret fln sanıyorlar ama bence çok daha fazlası. :”)
hesabın var mı? giriş yap