• 2018 yılı yapımı italyan mafya dizisi.
    https://www.imdb.com/title/tt8118950/
  • blutv'den ilk sezonunu bitirdiğim kaliteli italyan dizisi. kurgu, cast, senaryoyu oldukça başarılı buldum. dizi piyasası meksika ve kolombiya suç dizileriyle boğulmuş durumdayken 90'lar italyasına ışık tutan hayli kaliteli bir proje olmuş.

--- spoiler ---

dizide pek fazla aksiyon olmamasına rağmen genel akış bunun eksikliğini de hissettirmiyor. puanım 7.5/10

--- spoiler ---

umarım ikinci sezonu çok bekletmeden gelir.
  • blutv’de denk geldigim, fazla vurdusu kirdisi olmayan fakat tam bir italyan isi olan ve 90’larin polis mafya arasinda gecen karanlik donemlerini anlatan italyan dizisidir. guzeldir ve tavsiye edilir.
  • gomorra la serie'yi bitirenler hiç beklemeden başlasınlar.
    yine italyanlar yine bomba bir dizi.

10/7.5
  • 90’lı yıllarda italyan savcıların mafya ile mücadelesini anlatan gayet kıvamında bir italyan mafya dizisi. ilk 2 bölümden sonra, müthiş sarıyor.

--- spoiler ---

mafyanın başındaki manyak, adam öldürtmek ve bu cesetleri asitte eritmek için pek geçerli sebeplere ihtiyaç duymuyor. başrol savcı, mesleğini ve mafyayı takıntı haline getiriyor ve biraz da bu sayede sonuç alıyorlar. mafyanın başındaki adam ile diğer birçok kişiyi tutukluyorlar ama, yine de ortada devletin bir zaferinden bahsetmek pek mümkün değil. zaten kaçırılan o küçük çocuğu da yakalayamadılar.
    --- spoiler ---

bu arada, savcı rolunu oynayan başroldeki elemanı bir yavşağa benzetiyorum ama kim olduğunu bir türlü çıkaramadım.
  • süper dizi ya blutv'de son günlerini sayıyordu şans verdim . 90'lı yıllar italya ve mafya ve alfa romeo'lar daha ne olsun :) denk gelirseniz mutlaka izleyin .
  • bu diziyi nereden seyredebiliriz? yeşillendirirseniz sevinirim çünkü türkiye'de yayıncısı yok. blu tv vardı o da kaldırmış.
  • yanlış hatırlamıyorsam blutv'de 2 sezonunu izlediğim dizi.

bugün aklıma geldi, dedim bu dizinin yeni sezonu kesin vardır. blutv'den kaldırılmış.

vurdulu kırdılı mafya dizisi arayanlar pek memnun kalmayabilir ama bence baya baya başarılı bir yapım.
hesabın var mı? giriş yap