şükela:  tümü | bugün
  • erken seçim kararı alınmasının ardından başlatılan ve adayların kesinleşmesiyle de isimlerin eklendiği online seçim anketinin sonuç haritasıdır. il il anket sonuç haritası burada

sonuçlar

recep tayyip erdoğan | %32.7
    muharrem ince | %29.9
    meral akşener | %25
    selahattin demirtaş | %7.6
    temel karamollaoğlu | %4.4
    doğu perinçek | %0.5

toplam katılım 58 bin 464 ve sanırım oylama seçimlere kadar devam edecek.
  • internet ortamında olduğu için çok güvenemesem de adana, güneydoğu illerinde meral akşener'e bir destek olduğu gerçek.
  • saçma anket. denizli'de meral akşener'in en çok oyu alan isim olma ihtimali yok. ya rte ya da ince olur ardından meral akşener gelir.
  • bu sonuçlar rte lehine değişecektir ancak iyi parti sayesinde seçim haritasının artık daha renkli olduğunu görüyoruz.

iki parti arasında geçen kısır rekabet yerini daha fazla sesin çıktığı bir seçime bıraktı. bu sayede de seçime katılım yükselecek.
  • meral aksener e gösterilmeye çalışandan daha büyük bir ilgi var bunu net söyleyebilirim
  • gariban temel karamollaoğluna verdim oyu.

gerçek ise bambaşka olacak.

tatilde geziyor olacağım.
  • eğitimli kesimin internet kullanımı daha fazla olmasına ve inceyi agirlik olarak desteklemesine rağmen hala erdoğan birinci çıkıyorsa erdoğan yine silip süpürür bence
  • akp lehine 3-5 puan değisebilecek ortalama.

bize 16 yıl sonra umut vaadettikleri için akşener ve ince'ye teşekkürler. yolunuz açık olsun. biraz daha gayret edin ikinci turda ikiniz yarışın.

ikinci tura her kim çıkarsa çıksın, muhalefet tek yürek olursa, kıvıran çıkmazsa bu iş bitmiştır.

bana bira ısmarlayacak yazar aramaya başladım bile.
  • iyi trollerin manipüle ettiği anketlerden birisi.internette yapılan anketlere kesinlikle güvenmeyin.
    sözlükte de bir anket başlığı açıyorlar.iyi parti %60 alıyor normalde alabileceği oy oranı %8'den fazla değil.