şükela:  tümü | bugün
  • an itibarıyla bütün okul müdürlerine whatsapp'ten gönderilen ve herkese yayılan yazıdır.

link

edit 1: yazı, paylaştığım an itibarıyla bölgesel tüm okullara yollandı. bana ,il millî eğitim müdürlüğünden gelen yazı okul müdürlüğünce yönlendirildi.

edit 2 : gelen illerdeki arkadaşlar bilgilendirme yaparlarsa güncelleme yapabilirim.

edit 3 : imla

edit 4 : hepsini okuyamadım ama uydurma, bana gelmedi, içerik başlık uyumu gibi yorum yapanlar olmuş. bana mesajı bir arkadaşım yolladı. sordum mem'den geldiğini müdürün okul grubuna attığını söyledi. bizim müdüre sordum, mesajın geç saatte geldiğini ve o saatte öğretmenlere yollamanın anlamsız olduğunu söyledi. sabah yolladı. başka illerden gelen varsa bilgilendirin demiştim. gelen mesajlarda sultangazi, pamukova, tokat gibi yerler var. ayrıca twitter'da ilgili konuyla ilgili etikete bakarsanız paylaşan il millî eğitim müdürlüğü sayfaları görürsünüz.
  • ekşi sözlükte sözde komikli esprili geyiklerle ve fakat özde yalanlarla, iftiralarla, suçlamalarla ve hakaretlerle yürütülen her türlü karalama kampanyası ve bu konu özelinde de belli aralıklarla bilinçli olarak hortlatılan öğretmenleri karalama kampanyası artık illallah dedirtmiştir.

sanatın trollü, sporun trollü, siyasetin trollü, magazinin trollü yetmiyormuş gibi bir de eğitimin trolleri türedi. bunlara birilerinin "dur" demesi lazımdır. zira bu kadar kolay gündem yaratabilen bir platformda bu kadar kolay yalan söylenmesine, iftira atılmasına, internet ağzıyla meselelerin bu kadar kolay trollenmesine izin verilmemelidir.

özgürlük, özgürlük de nereye kadar özgürlük? herkesin özgürlüğü, başkalarının özgürlüğünü sınırlandıracak hâle gelene kadardır.

konu özelinde, bu tip whatsapp yazıları da gruplardan silsile olarak bütün öğretmen ağına ulaşabilecek yazılar olduğundan iyi bir propaganda aracıdır. yarın yayılarak tepkiler artacaktır. yazının çıkış noktası da il müdürlükleri değil, türk eğitim-sen'dir.

aptal aptal geyiklerinizden yıldı bu millet. çoluk çocuk memlekette gündemi belirliyor. ayıptır. yazıktır.

herkes haddini bilecek.
  • öğretmen değilim ekşi sözlük yazarıyım ama haklı bir tepkidir. oturdukları yerden hakaret ve iftira yapanlara tepki verilmesi gerekiyor. artı bir ile katılıyorum.

imla.
  • biri saçma sapan bir tweet atınca #haddinibiltwitter demek gibidir.
  • söz konusu başlık, rezaletti. bunu kimse tasvip etmiyor zaten.
    bu bir hakikat.

ama bu denli sistemli ve örgütlü bir şekilde sanki hazırlıklıymış gibi hep bir ağızdan bir kampanya başlatılması da pek masumca gelmiyor bana.
    twitter'a ilgili hashtag'e ilk girdiğimde tüm il ve hatta ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bu kadar hızlı tweet'ler atmış olmasına şaşırdım.
    sonra düşüyor o kurt içine. soruyorsun o başlığı açan suser acaba kim?
    birilerinin siparişiyle mi hareket etti diye düşünüyor insan.

hızlı edit: hic de yakisikli degilim nickli ve tüm sözlük tarafından tanınan aktrol, eline verilmiş olan feryadı copy-paste ile tüm başlıklara yazıyor. #90137973 ve #90138069
    bir kere de yanılayım, bir kere de şaşırtın beni.
    mesele öğretmen değil, sen hala anlamadın mı?
  • hah anasını satayım... şahtınız şahbaz oldunuz. memlekette özgür fikir belirtilebilen sadece bir (tek bir tane, başka yok...) mecra var, onun da üstüne oynayın, onu da kapattırın hatta...

ortamlarda sorarlarsa atatürk türkiye'sinin aydın öğretmenleriyiz dersiniz.

öğretmenlerden beklenmeyecek hoşgörüsüzlükte kampanyadır.
  • benim anlamadığım bu trollerin başlıklarına destek verip sonra tepki alınca geri adım atan çoğunluk olması. yüreğiniz yetmiyorsa yazmayın.
  • yakında buraya bir operasyon olacağının işaretidir.

uzun zamandır bekliyordum ben zaten şahsen. yine kurunun yanında yaşı da yakmasalar bari.
  • bu ulkede herkes!!!??? haddini bilecekse eksisozlukte bilir yeri geldigi zaman. ama herkes! bilecek istisnasiz.
  • ekşi sözlükteki bir yazarın açtığı başlık üzerinden, komple ekşi sözlük'e saldırılmasını savunan yazarları ortaya çıkarmıştır.

"haddini bil reddit, twitter vs." şeklinde devam etmesi mümkün olan yazı.
193 entry daha