şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alka seltzer ile intihara tesebbus eden duydum. kopurmekten oteye gitmiyormus. her ilacla olmuyomus demek ki.
 • genellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemmiş. erkekler ise hızla giden bir arabayı bir yerlere çarparak intihar ediyorlarmış. böyle bir şeyin istatistiğini kim tutar, kimin ne işine yarar bilmem ama şununla alakası var sanırım (bkz: akilda kalan gereksiz bilgiler)
 • kusmaya iyi gelen ilaclarla yapilmasi tavsiye edilen intihar sekli.
 • kullanılan ilacın yan etkisi sonucu dudak uçuklatan salaklık eylemi.
 • ilaçlardan şifayı ölerek medet ummak.
 • nip tuck'ın bir bölümünde incelikleriyle anlatılmıştı bu intihar yöntemi. ardından da sorumluluk sahibi doktorumuzun sevgilisi/hastası itinayla intihar etmişti. ızdıraplı bir ölüm yolu olsa gerek efendim daha kısa ve acısız olanları da mevcut.
 • kas içine ya da damara enjeksiyondan daha kullanışsız intihar metodu, bunalımdaki liseli kız tribi. köprüye çıkmaktan farksız eylem... yapan ya dikkat celbetmek istiyordur ya da işi bilmiyordur. intihara ahdeden gider arabasıyla bir otoparka, çeker arabasını ıssız bir köşeye, biraz düşünür-ağlar sonra da çakar iğneyi kendine...
  hadi benzodiazepin gibi bir şey bulamadı diyelim sükunet içinde bir ölüm için, 300-400 ünite insülin basar kendine heyecandan dört köşe ölür... ''intihar edenler gerçekten yaşaması imkansız insanlardır.'' demiş frederic beigbeder...

  salak mısınız yahu ? intihar etmeye değen bir şey olur mu ? korkak mısınız ulan ?
  intihar etmiş insanlara cinayet olasılığını ekarte etmek için otopsi yapılıyor biliyor musunuz ?
  kurban bayramında gördüklerinizin üzerinizde yapılmasını istiyor musunuz ?

  cevaplar ''evet''se hiç itirazsız...

  bari adam gibi yapın.
 • eğer anlık bir sinirle intihar edilmiyorsa (ki anlık sinir intiharlarında genel olarak bilek kesme yöntemi kullanılır), yani bazı şeylerin üst üste gelmesi sonucu dayanılamayacak hale gelinmişse bu yol seçilir.

  öncelikle bilinmesi gerekir ki her ilaç öldürmez, bazıları öldürmediği gibi süründürür; bu sebepten ilaçlar dikkatli seçilmelidir. ele alınan üç beş buscopan, iki aspirin, iki tansiyon ilacı adamı öldürmez. hatta süründürmez, hastahaneye bile ihtiyaç duymadan kusup eyatağınızda bir iki saat uyuyarak durumu atlatabilirsiniz.

  eğer gerçekten ölmek istiyorsanız en iyi yöntem kanaatimce kalp ilaçlarıdır. lakin bunlardan da işe yaramayanları çıkabilir. öncelikle prospektüsteki "doz aşımı ve tedavisi" bölümünü okuyun. eğer o bölüm yoksa o ilacı gönül rahatlığıyla bir köşeye atın. içmeyi aklınıza bile getirmeyin. gerek yoktur.

  dikkat edin, 500 mg'lık bir ilaç %100 bitkisel olabilir, bu durumda hiçbir işinize yaramayacak, sadece böbreklerini yoracaktır. içeriğe de dikkat edin yani.

  şu da unutulmaması gereken bir gerçektir: öldürecek ilaçlar zaten öyle her hastalığa verilmez. aramaya inanın.

  mümkün mertebe birbiriyle kötü etkileşimleri olan ilaçları seçin. prospektüste bu bilgileri bulabilir, diğer ilaçlarınkiyle karşılaştırarak biraz zor da olsa çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

  asla ama asla draje ilaç kullanmayın, bir halta yaramazlar.

  ilaçları buldunuz. hepsini avcunuza aldınız, suyunuz da hazır. sadece onlara odaklanın. başka şeyleri düşünmeyin. hele hele uğruna ölmeyi göze aldığınız şeyi/kişiyi ve arkada bırakacaklarınızı sakın aklınıza getirmeyin.

  eğer tüm bunlara rağmen ölemezseniz, bu yolu boşverin. intihar etmeyi boşverin. uğruna öleceğiniz şeyi boşverin. bir süre sonra unutursunuz, daha doğrusu unutmazsınız da bir çıkar yol mutlaka bulunur.` : tecrübeyle sabit`` : peşin peşin söyleyeyim`` : ben değilim` ` : bir arkadaşım`
 • aradığınız ilaçlar veya ilaç öyle zor bulunur veya ulaşılmaz değildir. hatta en umulmadık bir ilaç bile istediğiniz sonucu verebilir. ufak bir araştırma yeterlidir.
  (bkz: aspirin zehirlenmesi)
 • türkiyede ilaclarin kutu ile satilmamasindan mütevellit, böyle karton paket içinde şıngır şıngır bir şekilde satıldığı için pek ragmet gördüğünü düşünmedigim, ragbet görse de insani intihardan bezdirecek bir intihar etme şeklidir..

  bi kere diyelim 20 tane hap içmeye karar verdin, şıngır şıngır açtın, pıt çıkardın, sonra o mikroplanmasın diye biraz su içip yuttun, insan 5. ilaçta falan doyar.. midesi almaz artik intihari. öyle marilyn monroe gibi kafaya dikip ölmek imkansız yani. insan yeminle soğur biter kahrolur

  -bu da altıncı oldu
  *can you feel the rhythm in my heart* the beats going düm tek tek*
  -alooo
  +abi naber var mı işin? gelsene dışarı çıkalım serpil bi arkadaşını da getircekmiş
  -ya var aslında da bezdim yeminle.. bu ne mina koyiim..

  insan yeminle pişman olur intihar'a.. hayata geri döner.