• b12'lerimi alırken her akşam başıma gelen durum. oysa b12'nin hafızayı güçlendirmesi gerekiyordu.
  • ceketi sırtında ceket arayan birisi olarak sıkça düştüğüm vartadır. çare olarak ilacı tekrar almakta hiç bir zaman beis görmedim. turp gibiyim bir sıkıntı yaşamadım.
  • hatırlamıyorsanız bir daha almayın o dozu.

atladiginiz dozları da bir sonraki ilac içme zamanında çift doz almayın.
  • çok boktan bi durum.çaresi yoktur,ne yaparsan yap hep unutulur.uzun yıllardır kullanıyorsan acaba iyilestiğim icinmi unutuyorum dersin ama nafile bi tesselli oldugunu kabullendiginde hic bi seyin onemi kalmaz.boyle boyle gecer zaman....
  • günlük veya düzenli olarak alınan bir ilaçsa, kutuya başlanan günün kutu üzerine veya herhangi başka bir yere not alınmasıyla çözülebilecek sorundur.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • ben hergün unutuyorum.içmedim diye bidaha içiyorum. ölmedim daha birşey olmuyo yani.
  • uzun süre ve her gün (aslında 28 günde 21 gün ama bazılarında kişi yeni pakede başlayacağı günü şaşırmasın diye aradaki 7 gün için de ilaçsız hap koyuyorlar, böylece 28/28 alınıyor) alınan doğum kontrol haplarında her bir hap için gün belirtilmesinin nedeni, "içtim mi içmedim mi?"nin cevabı blisterde mevcuttur.
  • her gün kafamda aynı soru.
    görsel
  • ömür boyu sabah aç karna almam gereken ilacımı akşamdan odamdaki selenin içine koyuyorum. sabah uyanır uyanmaz ilacı aldığımda ise yerini değiştirip kitaplığa koyuyorum.
    bazen namaza kalktığımda ilacı içip geri yatıyorum. böylece tekrar uyandığımda ya acaba “rüyamıydı?” , “almadım da dünü mü hatırlıyorum?” ikileminden kurtulmuş bulunuyorum.
    eğer ilaç kutusu selede değil de kitaplıktaysa kesin almışımdır.
hesabın var mı? giriş yap