şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: represant)
 • sevmiyorum, sevemiyorum. kötü tecrübeler yüzünden olabilir.

  bir de aynı bokun mavisi olsa da, daha özelleşmiş satışçılar vardır ki (ilaç değil de, ne bileyim moleküler genetik, hücre kültürü ürünleri, bilimum laboratuar sarf malzemeleri ya da hizmet alımlarında yardımları dokunan) onları severim bak. hele adını da veriyorum hadi prizma sağlık ürünlerinde bir şahende hanım vardı, dünyanın en pratik, en problem çözücü, en sempatik, en çalışkan kadınıydı ki işine son mu verdiler artık kendi mi çıktı gitti daha iyi bir iş mi buldu bilmiyorum ama ondan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı.

  bunların takım liderleri çok önemlidir. orta düzey seviyesiz yöneticiler sizi. de get. pabucumun bölge müdürü.
 • ilaç şirketlerinin allayıp pulladığı genelde aynı tiplemelerden oluşan şahsında pek severek yapmadığı ama el mecbur diyerek katlandığı stresli meslek.

  koyun toplum tarafından ego manyağı yapılmış doktor cenahını bi parça da bu arkadaşlar yalayarak hepten çekilmez hale gelmelerine ön ayak oluyolar.
 • zevk tellalıdır bazen. bazen de zevktir doktora. rakı masasına mezedir. doktorun son nesil elektronik tedarikçisi. kimi zaman arabasına çelik jant. kimi zaman koluna saat. mümesillik yapan arkadaşlarımdan dinlediğim rezalet dolu bir sürü hikaye. bu insanlar evlerine ekmek götürmek için kırk takla atarlar . doktor sevmez hasta hiç sevmez haklı olarak. ama bir piyasa var sonuçta bu işin içinde döndüğü.
  işin bir başka tarafı ise doktorlar yaptıkları anlaşma gereği doktor bilmem kaç zaman ya da bilmem kaç adet x firmasının ilacını yazmak zorunda kalır. ve siz belki de o yüzden geç iyileşirsiniz. ya da yan etki yaşarsınız.
  edit:imla