şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: represant)
  • sevmiyorum, sevemiyorum. kötü tecrübeler yüzünden olabilir.

bir de aynı bokun mavisi olsa da, daha özelleşmiş satışçılar vardır ki (ilaç değil de, ne bileyim moleküler genetik, hücre kültürü ürünleri, bilimum laboratuar sarf malzemeleri ya da hizmet alımlarında yardımları dokunan) onları severim bak. hele adını da veriyorum hadi prizma sağlık ürünlerinde bir şahende hanım vardı, dünyanın en pratik, en problem çözücü, en sempatik, en çalışkan kadınıydı ki işine son mu verdiler artık kendi mi çıktı gitti daha iyi bir iş mi buldu bilmiyorum ama ondan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı.

bunların takım liderleri çok önemlidir. orta düzey seviyesiz yöneticiler sizi. de get. pabucumun bölge müdürü.
  • dünyanın en karaktersiz, en şerefsiz insanlarından oluşan meslek grubu.

işleri güçleri muayene saatinde, sırada bekleyen hastaları göz ardı ederek, doktor odalarına dalmalarıdır, siz orada muayene olacağım diye beklerken, yaklaşık yarım saat, bir saatinizi alırlar.

en son örneğini bu gün yaşadım, muayene olmak üzere aile hekimliğine gittim, sırada bekleyen insanlar vardı, tam 45 dakka bekledik, benden önce bekleyenlere sordum, içeride hasta mı var dedim, valla bilmiyoruz birisi var ama bayağı da bekledik dedi , hatta zaman zaman kapıyı çalıp, kendini gösteren hastalar da oldu, ameliyat mı yapıyor bu doktor içeride derken, çıka çıka bir mümessil çıktı...

derken öteki doktorun odasına yine sırada hasta varken, üstelik içeride de hasta verken, adamın teki daldı içeri, yarım saat bekledi o doktorun da hastaları, o sırada bir de üçüncüsü geldi, tam benim sıram gelmişken üstelik, içeri dalacak gibi oldu, önünü kestim, ihih mihih falan bişeyler söyledi, sinirden çenemi iyice sıktığımı görünce kayboldu gitti.

orada sıra bekleyen bayanların bir tanesi ile eczanede karşılaştık şöyle bir diyalog geçti aramızda.

+ya nedir bu rezillik, mümessiller geliyor, 1 saat bekledim boşa
    -benim 1.5 saat oldu valla rezillik
    +şikayet edicem bunları eve gidince
    -yahu kimi kime şikayet edeceksin
    +ee hanfendi biz hasta halimizle niye bekleyelim ki 1 saat boşuna, benim bildiğim mesai saatlerinde doktorların mümessiller ile görüşmesi yasak?
    -zaten sağlam olsak orada işimiz ne ,
    deyip reçetesinde ki ilacın da yanlış yazıldığını görünce söve söve tekrar sağlık ocağına gitti.

allah alayınızın belasını versin, mümessil kardeşler.

bence doktorlara yönelen şiddeti, mümessillere yansıtmak lazım, olmuyor böyle...
  • zevk tellalıdır bazen. bazen de zevktir doktora. rakı masasına mezedir. doktorun son nesil elektronik tedarikçisi. kimi zaman arabasına çelik jant. kimi zaman koluna saat. mümesillik yapan arkadaşlarımdan dinlediğim rezalet dolu bir sürü hikaye. bu insanlar evlerine ekmek götürmek için kırk takla atarlar . doktor sevmez hasta hiç sevmez haklı olarak. ama bir piyasa var sonuçta bu işin içinde döndüğü.
    işin bir başka tarafı ise doktorlar yaptıkları anlaşma gereği doktor bilmem kaç zaman ya da bilmem kaç adet x firmasının ilacını yazmak zorunda kalır. ve siz belki de o yüzden geç iyileşirsiniz. ya da yan etki yaşarsınız.
    edit:imla