şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ıtriyat)
 • tiril tiril takım elbise, parlak ayakkabı, muhtemelen çakma ve kafam kadar saat, dazlak ya da bol jöleli saçlar, beyaz sedan tipi araba.

  daha yazarım da alınan çıkmasın şimdi.
 • yancıdırlar.

  o mükemmel, kusursuz görüntülerinin altında müthiş bir yancılık yatar. hazır cevaptırlar. kolay kolay kalem vermezler. istemesini bilmeniz gerek.
 • aldıkları mümessil eğitimleri, tamamen şahsiyetsiz olmalarını öğütlemektedir. bu eğitimler elemeli olur. otelde kamp şeklinde olduğu için bbg evi havası vardır. egosu tavanlarda bir eğitimci tarafından herkesin birbirine rakip olduğunu ve ilişkilerini bunun üzerine kurmalarını söyler. kapitalizmin en vahşi örneği ülkemizde olduğu için bu adamlara herkesi aptal yerine koyup satış yapmalarını söylerler.
 • pezevenklik. doktorlara orospu ayarlarlar.
 • peşin not : mümessil kardeş sen okuma fena gömeceğim seni.

  yalan söylemeyi güzel becerirler.
  hemen samimiyet kurmak isterler, yeterki eczacı sipariş versin, doktor reçete etsin ilacını.
  atıp tutarlar, yapamayacağı işin sözlerini sırf kotaları tutsun diye verirler.

  genelde doktor ve eczacılar tarafından ayak işlerinde kullanılırlar.
  hemen hemen hepsi doktorların ve eczacıların özel şöförüdür.

  doktordan ya da eczacıdan yüz bulamazlarsa, sekreter, hemşire ya da eczane kalfasına yalakalık yaparlar. doktorun ve eczacının arkasından iş çevirsinler diye ince ince rüşvet verirler.
 • flörtöz olurlar. flört, satışın şartlarından biridir. kendi öz kişiliklerinde bu özellik yoksa bile malum işi yapmaya devam ettikçe bünyeye eklenir. iş dışındaki hayatlarında bu işi yapan hatunlara kaşar, erkeklere de çapkın gözüyle bakılır. onlar bunu pek farketmezler. açık verirseniz üstünüze gelirler ama karakterinize göre çok seviyeli de olmayı becerebilirler. ayna gibidirler. yüzlerce, binlerce farklı insanla görüşünce karakter amcıklaması geçirdikleri için, direkt bulduğu insan olmayı öğrenmişlerdir. karşıdaki doktor fenerbahçeliyse fbli, galatasaraylıysa gsli olabilirler. evet bir dönem ben de yaptım. kızmayın onlara. böyle olmak zorundalar. bir forvet oyuncusunu yaptığı iş gereği kurnaz, atik, çakal, hatta gerektiği zaman pislik olmak zorundadır. bu özelliklere sahip değilse başarısız olur.

  ha bir de hepsi doktor/eczacı yalakası değildir. öyle mümessiller vardır ki doktorun/eczacının birçok konuda eline verir. 10-15 yıl kadar öncesinde doktorlar mümessilleri ayakta karşılıyordu.

  doktorları yönlendirirler. bir doktor hastasına bir ilaç yazarken sizce kaç saniye düşünür?