şükela:  tümü | bugün
  • hayat mı kurtardığı yoksa hayat mı kararttığı hala tam olarak anlaşılamamış bir büyük sektördür. ben bunu kavramaya çalışırken tübitak sitesinde ilaç sektörü 2023 vizyonu'ndan söz ediyor. çok sakat var.

(bkz: sağlık sektörü)

ukdeyi veren: (bkz: isyanim var ulaan)
  • insan hayatina kast eden tehlikeleriyle, neredeyse silah sektorunun one gecmis sektor.
  • yer yüzünün en kötü ve en kirli sektörüdür.
    neden mi ? sadece bir örnek vereceğim.
    pek çok ilaç firması özellikle geri kalmış ülkelere bir takım ilaçları özellikle sürmemektedir. sebebi ise uzun vadede hastalıkların artması böylece daha çok kişinin kitlesel olarak hasta olması ve süreç sonunda daha yüklü ilaç satabilecek olmak.
  • bugün ilaç mümessili olan bir arkadaşımdan duyduklarım beni dehşete düşürdü.

kendi ilaçları satılsın diye doktorlara yapılanlar, doktorların bu ilaçları yazmak için istedikleri, ilaçların etken maddelerinin azaltılması vs.

iğrenç lan, para uğruna bu yapılanları gördükçe zerre inancım kalmıyor bu hayata.

para uğruna insanların sağlıklarını hiçe sayan sektör.
  • postmodern ganimet toplayıcısı.
  • türkiye'de dolumdan başka bi şey olmayan sektör.
  • bakın bu sektör böyle yalan ve iftiralarla yürümez.

bu tam bir çamur at izi kalsındır. ahlaksızlıktır.

eğer yukarıda parayı alan doktoru veya görüntüsünü veya ses kaydını veya mümessili veya firmayı veya verdiği makbuzu ispatlamazsa yalancıdır.

18 yaşında bir gavat gelip burada doktorlara laf edemez.

evet kotayla çalışırlar. ve ilacın tanıtımını yaparlar. tüm dünyada vardır. tüm dünyada bu şekilde yapılır.

hastanın ihtiyacına, fiyatına, devletin verdiği fiyata, kar zarar oranına, üretildiği ülkeye, muadillerine, tıbbi etiğe vs vs. bakılır; uygun görülürse yazılır.

yıllarca doktorların karşısında el pençe divan duran, kovulmuş bir mümessilin ıslak rüyalarında fazlasıdır ilaç sektörü.
  • sözlük cahil cühela dolmuştu da bu kadarına da pes doğrusu. utanma arlanması olmayan pervasız iftiracı aşağılık pislik gerizekalılar sürüsü sizi. devleti soyuyormuş :) hassiktir oradan. devlet senin ananı babanın yanında sikiyor haberin yok.
  • (bkz: #61661545)
  • bu sektörde büyük tecrübe sahibi birisi olarak söylüyorum. en aşağılık, en adi sektördür. içinde dönen çarkları anlatsam dehşete düşersiniz. ilaç firmasından doktoruna, eczacısından mümessiline herkes boğazına kadar bok içinde. gariban hastayı düşünen maalesef yok. sadece şunu söyleyebilirim doktorun, eczacının her sözüne, verdiği ilaca inanmayın. rastladığım idealist bir iki kişi hariç herkes cebini düşünür, avantasını alır. siz de lan grip oldum niye bu antibiyotiği kullanıyorum diye düşünürsünüz.