şükela:  tümü | bugün
  • yaz aylarinin gelmesiyle beraber haserata karsi ilaclama yapan belediye araclarinin pesinden kosan,tüm gazi soluyarak deli gibi bagiran,anneleri tarafindan "gebereceksin allahin belasi" seklinde azarlanmalari muhtemel velet toplulugu.bir de bunlarin "solusun solusun cigerleri temizlenir" diyen babalari vardir,onlarda zamaninda bu gazi soluya soluya mutant ayilara donusmuslerdir.
  • kimine gore etkileyici kokusu ve dumanın etkisiyle bi kosusturmadır baslayan ve her zaman sonubanyoda biten macera
    ama herseye ragmen bir cocuk icin bu superidr
    hayalgucunu geliştirir*
  • belki de uzun bi sorgulayıştan sonra hayatın anlamını bulabilmiş ve doğru yola yönelmiştir.
  • dumanin arkasindan kosarken ki masumluklarina,düsündükleri seylerin temizligine imrendigim,gri dumanin ardinda secemedigim yüzlerini merak ettigim cocuklar.
  • büyüdüklerinde de metroyu sarı çizginin ötesinde bekleyen tipler olacaktır bunlar.
  • özellikle yazlik beldelerde bisikletleriyle ilaclama aracini takip eden modelleri sikca görülür,bu tür veletler dumandan önlerini göremeyip saga sola carparlar,sahilde seke seke yürümelerinden ama yüzlerindeki eksilmeyen neseden kolayca ayirt edilebilirler.
  • fareli koyun kavalcısana benzer gorunumler sergılıyerek kosarlar.zamane cocukları,fluttu,kavaldı kesmıyo artık,verıyon mazot dumanını hepsı pesıne takılıyo.
  • zamanla taksim meydaninda tiner dumani üfleyerek dolasacak araclara ilham kaynagi olmasi muhtemel ilaclama sisteminin müptelasi kücük cigerlere sahip minik yürekler.
  • dibine doğru incelen sarelle kavanozunda beslediğim evcil sineğim taha yasin ramazan'ı öldüren gaddar aracın peşinden beşyüz metre koşarak dahil olduğum model. neden sonra öğrendim ki sineği "seni allah ala" diye söylenen teyzem dışarı atmış. ikincisi o araçtan püsküren dumanı allah sanırdım ben.
    sene 84; her gün lübnan bandıralı bir kuru yük gemisi karaya oturuyor...
  • artik araclar o kadar hizli ki,pesinden kosamaz oldu cocuklar,kaykayi olanlar da ilaclama aracinin pesinden kosmaya tenezzül etmez.bizim mahallenin cocuklari yavas giden araclari bekler oldular,yakalamalari mümkün olan son sans gibi bekler oldular hem de.