şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de şu anda sadece dünyagöz'ün bir şubesinde yapılıyor. her ne kadar dünyagöz'ü aradığınızda bütün şubelerde yapılıyor desede.
 • intralase ve wavefront yönteminin birlikte uygulandığı bir tedavi şekli.
  nisan ayında gayet başarılı bir operasyonla 3,25 ve 2.50 astigmat iken gözlüklerden kurtuldum çok şükür. öncelikle bu operasyon herkese uygulanabilir bir yöntem değil. tedavi öncesi göz kusurunuz ve gözünüzün bu operasyona uygun olup olmadığı tespit ediliyor. ardından tedaviye onay veriyorsanız size sözleşme gibi bir kağıt imzalatılıyor. ardından ameliyat öncesi gözünüze bir kaç damla anestezik damlatılıyor. gözdeki kusurun laser ile düzeltilme işlemi ortalama bir göz için 4-5 dakika sürüyor. toplamda ise hazırlanma vs ile birlikte 30 dakika da işlem tamamlanıyor. ilk iki saatte pek birşey hissetmiyorsunuz. ancak damlaların etkisi geçtiğinde deli gibi bir yanma ve sürekli bir batma hissi ile birlikte en ufak ışığa karşı bile gözlerinizde hassasiyet başlıyor. bununda tek çaresi uyumak. ameliyat sonrası ilk 12 saatte bu yanma ve batma hissi büyük oranda azalıyor. ancak ışığa karşı hassasiyet birkaç gün devam ediyor. ameliyat sonrası 3 adet gözyaşı ve birde göz kuruluğuna karşı suni gözyaşı kullanıyorsunuz.ilk 6 ay boyunca giderek azalan bir şekilde göz kuruluğu devam edebiliyor. şu an bile zaman zaman göz kuruluğu oluyor bende ancak ilerleyen zamanlarda bunun da tamamen kaybolacağını düşünüyorum.
  fiyat değişken olmakla birlikte ortalama 800-1000 euro civarı. ancak kesinlikle değer. özellikle gözlük takmadan bilgisayar,araba kullanmak,birşey okumak hele hele motosiklete binmek astigmatlı biri için tam bir işkence.
  edit: 2012 nisan ayında geçirdiğim operasyon ardından geçen yaklaşık 1,5 yılda göz kuruluğu tamamen bitmese de büyük oranda azaldı. ancak her iki gözümde 0,5 civarı bir bozulma tekrar meydana geldi. operasyon öncesi bunun normal olduğu söylenmişti. ancak hastanelerin neredeyse tamamı hala reklamlarında broşürlerde "gözünüzü sıfırlıyoruz kartal göz yapıyoruz" tarzı yanıltıcı ifadeler kullanmaya devam ediyor. eğer gözünüz 0,75-1 numara ise bence hiç gerek yok. çünkü aradaki farkı farkedemeyip hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. bunun dışında ışık dağılması olayı henüz geçmedi. sokak lambaları, otomobilllerin farları vs ler olduğundan daha dağınık görünüyor. bu nedenle gece araç kullanmak bazen eziyet olabiliyor. özellikle aşırı ışıklı olan şehir içi sürüşler tam bir felaket. bu konuda hassasiyeti olanlar dikkate almalı.

  2017 yılı: aradan geçen beşyılda göz numaram tahminen 1 ya da 1.25 e kadar yükseldi zannedersem.(yakın zamanda muayeneye gitmedim) zaman zaman bilgisayar başında çok kalırsam gözlük ihtiyacı hissediyorum. günlük bilgisayar kullanım sürem yalaşık 6-7 saat. bu da göz numarasını arttıran bir etken olabilir. ayrıca gün içerisinde susuz kaldığımda gözüm sanki bir miktar bulanıklaşıyor. susuz kalmak öz kuruluğunu tetikliyor olabilir bilemiyorum. bunun dışında diğer konular aynı.

  2018 yılı: maalesef 6. yılda gözlüğe geri dönüş yaptım. göz numaram 1.75 miyop astigmat. 1.25 gözlük kullanıyorum. tabi bundaki ana etken zannedersem masa başa bir işte bilgisayar başında çalışıyor olmam. (ya da kalıtsal nedenler de olabilir) çünkü ameliyat sonrası ilk 3 yıl gayet stabil ve sorunsuz iken masa başında çalışmaya başladığım son iki yılda göz numaram hızla yükseldi. gözdeki bozukluğa bağlı olarak gece araç kullanmada yaşadığım rahatsızlığın şiddeti de arttı. tavsiye olarak şunu söyleyebilirim ki ameliyattan önce göz bozukluğunuzun artıp artmadığını mutlaka muayene olarak öğrenin. mümkünse ameliyattan önce bir süre (1 yıl mesela) gözlük kullanın. hele de sabahtan akşama benim gibi ofiste çalışıyorsanız ve göz bozukluğunuz artma eğilimi gösteriyor ise olacağınız ameliyat yalnızca bir kaç yıl sizi idare eder. o nedenle yüklü paralar ödemeden önce kendinizi ve rahatsızlığınızı iyi tanıyın.
 • bugün muayene oldum ve çarşamba gunu bu yöntemle olmak üzere randevu aldım
  fiyat 950 euro

  ancak kafama bir şey takıldı; 17 yıldır lens kullanıyordum ki 3 gün önce göz kurulugu nedeni ile yolda çıkarıp attım ve gözlüğe dondüm, en az 5 yıldır da 3.5 derece lens kullanıyordum iki gözde de

  bugün yapılan testte iki göz de -3 derece çıktı durumu anlatınca 3 kez tekrar ölçüm yapıldı hep 3 çıktı

  problem su, ben 3,5 derece lensle bile bazen tam net göremiyordum cogu kez net oluyordu ama 3 derece lazer yapılır da az gelirse diye endişeleniyorum

  bu konuda her tür bilgiyi kabul ederim beyler bayanlar
 • dediğim gibi 9 ocakta kayserigöz hastanesinde fatih günan'a yaptırdım işlemi. ilasik ve intaralese lasik aynı şey değilmiş..

  3 saat sıra bekledim, içeri girdiğimde bilim kurgu efektleri saçan makineye bakarken göz haritasını çıkardılar yine. ve biri iki kez bağırdı; 3.5!!

  çelişkili göz numaralarım 3er buçuk miyopmuş. neyse doktor sola bilmem kaç sağa bilmem kaç yapalım diye direktif verdi ve gözümü mandalla sabitlediler. işlemin en pis tarafı buydu bana göre. göz yuvarlağında bir cisim geçirip sıkıyolar biraz. çok rahatsız oldum o an.

  flep kaldırmada ve asıl lazerde bir şey hissetmedim. toplamda 10 dk sürmedi işlem. yanlız adam sürekli gözünü oynatma diyodu, refleks olarak oynatmışım hep. gerçi normalde yutkunmadan yatıyodum, adam yutkunma diyince yutkunmaya başladım, saykolojik olarak zaar.

  kalktığımda inanılmaz puslu görüyordum, ama acı falan yoktu.

  bana hiç bahsetmemişlerdi ama eve gelince gözler inanılmaz yanmaya başladı. öyle böyle değil kafamı duvarlara vurma isteğiyle beraber.. zaten en ufak bi ışıktan bile rahatsız oluyosun, inanılmaz sulanma, üstüne bu yanma olunca sikiyim nerden oldum lan bunu demedim değil.

  iki tane ağrı kesici aldıktan sonra vampir gibi yorganı kafama çektiğim halde uyumuşum. 2 saat sonra uyandığımda yanma gitmişti. ama hala bulanık görüyodum..

  3 gün falan bulanık görmeye devam ettim, bir hafta sonra bulanıklık tamamen gitti. ancak geceleri bahsedilen hareli görmek halen gitmedi. ışık kaynaklarının etrafında birer satürn kuşağı var.

  göz kuruluğu oluştu, ilk 1 ay sabah uyanınca gözlerimi açamadım göz kapaklarım göz yuvarlağımı zımpara gibi tahriş ediyordu. kalkar kalkmaz suni gözyaşı damlatmadan açamadım gözleri. 1 aydan sonra etkisi azalmaya başladı ama halen rahatsız ediyor. 3-6 sonra geçeceği söylenmişti.

  17 yıl lens kullanmıştım, hiç bir zaman bu kadar iyi görüş elde etmemişim onu anladım. şimdilik memnunum tasviye ederim, o riks alınmaya değer.
 • izmitte kürşat çağın tarafından da gerçekleştirilen ameliyat. yalnız tarafımızdan dikkat edildi ki, kendisi ameliyatı olmamış, hala gözlük kullanıyor. nedeni kendisine sorulduğunda birisi "vaktim yok" cevabını almış, biz ise: "bizim gözler yaşlılıktan böyle, bi şey yapılamıyor buna malesef" cevabını aldık. şunu hatırlatayım: kendisi taş çatlasın 40-45 yaşlarında ve bu piyasa bilindi bilineli gözlük takıyor yani yaşlanıp da gözlük takmaya başlamış değil. bu durum bünyemde şüphe oluşturdu ve ameliyatı olmaktan vazgeçtim. arada sırada lensler çok kötü battığında "eeeeah ameliyat olucam ulen" nidaları atsam da, genelde ameliyat olmama fikrimde ısrarcıyım. 1 ay kadar görüş bozukluğuna katlanabileceğimi sanmıyorum.

  edit: canıma yetti ve çağın göz merkezinde lazer operasyonu oldum. ama benim göz yapıma ilasik değil prk olabiliyormuş, prk oldum ve memnunum. prk ilasike göre epey ağrılı acılı bir süreç. 2 3 gün sıkıntı çektim ama şimdi çooook mutluyum :)
 • kolay bir işlem ve işlem sırasında hiç ama hiç acı yok. ama bunu yaptırdıktan yarım saat sonra başlayan göz yanması, batma, ağrı, en ufak ışığa hassasiyet biraz tahammül edilemez derecede. ha eğer işlemden önce doktor tarafından bir sakinleştirici verilmişse eve gidip huzursuz bir şekilde de olsa uyur ve kolay atlatırsınız. zaten yanma, batma vs maksimum 6 saat sürüyor. doktorda zaten ameliyattan sonra hemen eve gitmenizi öneriyor. en azından benimki bunu önermişti. 5-6 saatlik o acılı kısmı atlattıktan sonra süper bir şekilde görmeye başlıyorsunuz. ha tabi bazen renklerin etrafında hareler görebiliyorsunuz ama görüşünüzü geri kazandığınız için ona pek kafayı takmıyorsunuz. ilasik yöntemi yanılmıyorsam ki yanılıyor olabilirim lazer olayının neden olduğu acının en çabuk geçtiği türü. işlemden sonra, acı vs. geçtikten sonra gözde batmalar oluyor ama kesinlikle rahatsız edici düzeyde değil ve bir iki güne geçiyor. zaten suni göz yaşı damlatarak bununda üstünden geliyorsunuz. fakat sabahları göz kuruluğu aşırı derecede olabiliyor. sanki gözünüzde uyumaya müsait olmayan bir lensle uyumuşsunuzda o lens bütün gece orada kuruyup zımparalaşmış gibi bir hisle uyanıyorsunuz. ama bu durum canı acıtmıyor ve zaten bir iki damla suni göz yaşı damlatarak halledilebiliyor ki kalıcı bir şey olmadığı belirtiliyor.
  kısaca olmayı düşünüyorsanız ve bu teknik size sunulan ise 5-6 saatlik bir acıya dayanırım diyorsanız gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. ha tabi bu acı dışında başka dezavantajı nedir bilemem. nedense pek sorgulamadım, doktor da bir şey belirtmedi*.
 • ankara kudret goz hastanesi'nde wavefront teknolojisini de ekleterek yaptirdigim ameliyat. fiyat: 1650 tl, numaranizin yuksek olmasi ya da astigmatinizin olmasi fiyati degistirmiyor. pazar haric her gun ameliyat randevusu veriliyor; ayni gun icinde tetkikler ve operasyon olabiliyor. surec zaten anlatilmis ama ozetlemek gerekirse cok korkunc bir islem ve operasyon sonrasi 5-6 saat cok sancili ama deger. beni en cok tedirgin eden konu ise bu islem sonrasinda ne kadar sure gozumuzu terden sakinmamiz gerektigi. bilgisi olanlarin yesillendirmesi dilegiyle, konjonktivite (bkz: #38114151) son.
 • dünya göz hastanesi’nde dr volkan matben tarafından bu yöntemle 3 gün önce ameliyat oldum.

  öncesi şöyle.

  ameliyat olmayı düşünüyor ancak biraz da çekiniyordum. bir göz 3,75, diğer göz 3,25 miyop. astigmat yok. yaş 33. şartlar genel olarak ameliyata uygun, yaş olarak da artık numaranın ilerlemesinin durduğu düşünülüyor. zaman zaman göz doktorlarıyla görüşmelerimden veya daha önce lazerli göz ameliyatı olanlardan edindiğim izlenim, gidip muayene olmam, ve muayene sonucunda gözlerim uygunsa ameliyattan çekinmemem yönündeydi. özellikle miyopta çok başarılı sonuçlar çıkıyor deniyordu.

  iki arkadaşım var, ikisi de 10 yılı aşkın süre önce ameliyat olmuş, şu anda herhangi bir problemleri yok. yalnız biri yirmili yaşlarda ameliyat olmuş, gözler zaman içinde yeniden ilerlemiş. benim de 26 yaşımda gözüm 1 derece miyoptu, şimdi 3,75.

  volkan hocaya muayene oldum. muayene sırasında dünya göz hastanesinin aşırı kalabalık olması dikkatimi çekti. pahalı ameliyatlar, ancak insanlar kuyrukta. talep etkileyici.

  muayene öncesi gözüme bir damla damlattılar, göz bebeğim japon çizgi filmleri karakterleri gibi kocaman oldu. sonrasında muayenede gözlerim ameliyata son derece uygun çıktı. riskler anlatıldı bana. mikrop kapma riski var elbette her ameliyat gibi. bir 99.000de bir ihtimal demişti sanırım, bombe gibi bir şey yapıyor gözler, lensle yaşamak zorunda kalıyorsun dediler. ben de ameliyata karar verdim.

  operasyon 10 dakika kadar sürüyor. inanın gözüme damla bile yaptırmaktan nefret eden, hassas bir adamım, ben bile operasyondan rahatsız olmadım. 10 dakikada bitiyor her şey. bir ara lazer çalışırken yanık et kokusu duydum sanki. ama hiçbir şey hissetmedim. diş dolgusundan bile kat kat basit. bitti dediklerinde bu kadar mı diyesim geldi. ayağa kalktım, gözümü bantlamadılar zaten. allahım, görüyorum!

  bayağı bir pus vardı önce. bugün 3. gün işte, pus bayağı azaldı ancak tam geçmedi. gece bazen ışık rahatsız ediyor. ışığın yanında puslanma daha belirgin hissediliyor. ancak daha 3. günden görüşüm %99 oranında düzeldi. ileride daha da iyi olacakmış.

  ilk 5 saat yanımda soğan doğranıyormuş gibi bir yanma oldu gözümde, bolca da göz yaşı döktüm. ancak katlanılmaz bir acı değil. benim beklediğimden kat kat acısız geçti ilk zamanları bile.

  ileride birkaç güncelleme daha yaparım, umarım her şey böyle sorunsuz gitmeye devam eder, ancak sözün özü,

  dünya varmış! teknolojinin gözünü seveyim! maşallah.
 • lazer goz ameliyat yontemlerinden biridir.
  dün saat 9 da bu yöntem ile ameliyat oldum ve su an dünyam pırıl pırıl. gözlük ve lens ile ulaşilamayan kalitede görmek inanılmaz. daha çok taze olması sebebiyle hala inanamıyorum. ben görüyorum(maşallah). inşallah pişman olmayacağım.
 • dün dünya göz hastanesi etiler şubesinde dr. hakan eren'e yaptırdığım ameliyat. ameliyat esnasında her aşamayı anlatarak ilerliyorlar ve insanı oldukça rahatlatıyorlar. ameliyat sırasında en ufak bir acı yok, hiç korkmayın. yalnız ameliyattan 10 dakika sonra başlayan ve 4-5 saat süren bir yanma hissi var, sanki birisi gözünüzün dibinde soğan doğruyor gibi. kesinlikle arabayla gidin. biz taksiyle dönelim dedik, yağmur yüzünden taksiciler karşıya geçmedi, metrobüsle karşıya geçmek durumunda kaldık ve gittiğim yolları hiç görmedim, millet de gözlüğümle gezdiğim için bayağı uzaylı gibi bakmış ama ben farkında değilim tabi. 4-5 saat sonrasında ise gözümde yanma falan kalmadı. yalnız ilk günlerde yakını biraz bulanık görebiliyorsunuz. o da yakında geçiyormuş.