şükela:  tümü | bugün
4575 entry daha
 • hakkındaki yazıyı okudum, bir kısmını zaten biliyordum ama dahası da varmış. gayet ikna edici bir yazı olduğu için rahatsız olmasına hiç şaşırmadım.

  yalnız şu var, fetö meselesinin de tıpkı ergenekon ve balyoz gibi sulandırılmış ve saçma sapan hale gelmiş bir meseleye dönüştüğünün kanıtıdır bu adama 15 temmuz'dan beridir hiçbir şey olmaması. geçmişte türkiye'de gerçekten de bir askeri vesayet vardı -ki bence hala var sayılır- ve ergenekon, balyoz gibi davalar da bu vesayeti bitireceklerdi sözde. sonra bu davalar amacından saptırıldılar ve iktidarın fethullahçı yapılanma ile kol kola girip muhalifleri bitirme projesine dönüştürüldüler. binlerce günahsız insanın hayatı kaydı ve bunlardan boşalan yerlere de fethullah'a biat etmiş meczup tipler getirildiler. şimdi de alakasız tipler fethullahçı diye içeri atılıyorlar ama ilber ortaylı gibi bu yapı ile yıllarca ayan beyan bir ilişkisi olmuş kişilere soru bile sorulamıyor fetö hakkında.

  bu arada bir isim daha var ve onun da fethullahçı yayıncılarla zamanında içli dışlı olduğu gayet iyi bilinir ama ona da dokunan yok ne hikmetse! cumhurbaşkanı adayı bile oldu hatta.

  fethullahı öve öve bitiremeyen milletvekillerine laf yok, açıkça görüşenlere edenlere laf yok, has fethullahçılarla beraber kitap yazanlara laf yok, bank asya açılışında kurdele kesenlere laf yok ama bank asya'ya para yatırdıysan sürüm sürüm sürün.

  ne demişti nef'i dördüncü murad devri için:

  "devir sultan deccal devridir"
 • çok kilo vermişsin hocam dikkat kendine. sen lazımsın bu ülkeye.

  aman ha. allah uzun ömür versin
 • karşısındaki hadsize karşı sabrı tükenmek üzere hocanın.
 • koşunnnn habertürk te şu an. büyük bir kavga çıkmak üzere. biri programı terkedecek fakat kim.
  prof dr metin hülagü ve ilber hoca altaylı nın konukları.
 • habertürk’te banane ya,gideyim ben buradan diyen tarih prof. u.
  az önce ekrana yaklaşarak öyle bir surat ifadesi yaptı ki fotoğrafını çekmek istedim gülmekten çekemedim.
 • ilber hoca tarih ilminin yaşayan kutbudur. söyledikleri doğrudur, ama bazen doğruları söylemeden etrafında dolaştığı da olur. fakat asla yanlış bilgi vermez.
 • o kadar para kazandıgı halde dişleri iğrenç durumda olan bir tarihçi. hocam o kadar para kazanıyorsun, git temizlet şu dişlerini bi.
 • bu adamı izleyebilmek -her ne kadar bir süre sonra baysa da- büyük lütuf gerçekten. an itibariyle habertürk'te. konu sultan abdülhamid'in mal varlığı. yine öğreniyoruz bir şeyler.
 • hocam bu aksam habertürk kanalında yine.
  alkole karşı olmadığını iletti.
  yeme içme masalarının da çarşaf çarşaf resimlerinin paylaşılma hadisesinin türklere has olduğunu ve bunu tasvip etmediğini söyledi.
4 entry daha